Neden Redmi Telefon Almamalıyız?

Evet, bu yazıda size bunun nedenlerini en açık şekilde anlatacağım.

1- Xiaomi ve Redmi aynı marka değil.

Redmi, Xiaomi'nin alt markasıdır. Ürettikleri telefonlar vb. daha düşük kalitede olur.

2- yazılım.

Bu telefonların yazılım anlamında çok problemleri olur. Mesela Redmi Note 8 modelinde birçok kullanıcı arayüz kasma problemleri ile karşılaştı (bunlardan birisi de benim.). Sadece Redmi Note 8 değil, Redmi Note 9 modelinde de kasma problemleri var. İncelemelerde söylendi ve alan kişilerin çoğu bu durumdan şikayetçi.

3- yazılım desteği.

Bu konu tartışmaya tamamen kapalıdır. Redmi telefonlar güncellemeleri tüm telefonlardan geç alırlar. Android 11 çıktı fakat Redmi Note 8 hâlâ Android 10 almadı. Ayrıca tek sorun yavaş almaları değil almamaları. Normal şartlar altında Redmi Note 7 bile Android 11 almalıyken daha geçen yıl çıkan ve çok güçlü bir model olan Redmi Note 8 Pro bile Android 11 almayacak.
Pahalı dediğiniz Samsung'lar ise en hızlı şekilde güncellemeleri alır ve en az 2 yıl (artık 3 yıl) Android güncellemesi alırlar. Aradaki farkı görmek isterseniz şu fotoğrafları bırakıyorum.

Android 11 alamayacak Redmi Note 8'in özellikleri: 4 GB RAM, 64 GB hafıza, Snapdragon 675 işlemci (175k AnTuTu puanı)
Android 11 alacak Samsung A01'in özellikleri: 2 GB RAM, 16 GB hafıza, Snapdragon 439 işlemci (91k AnTuTu puanı)

Eki Görüntüle 705790

Eki Görüntüle 705795

4- ömür.

Redmi telefonların yazılımları sebebiyle de fazla ömürleri yoktur. Normal modellerin 1.5-2 yıl ömürleri var. Kasmalar donmalar yaşamanız oldukça olası çünkü yazılımları berbat.

5- arayüz.

MIUI oldukça ağır bir arayüzdür. Xiaomi'nin amiral gemisi denilen telefonların da bile hantal çalışan bu arayüz sizin Redmi telefonunuzda akıcı çalışamaz. Boşta 2.5 GB RAM yemekle meşhurdur kendisi (windows 10'dan bile fazla!).

6- yazılım bugları.

Eğer Redmi modellerin yazılımlarında her hata bulana ödül verilseydi Xiaomi kesin olarak batardı. Ayrıca arada yanlış güncellemeler gönderip telefonunuzun içine etme ihtimalleri var. Arkadaşıma yanlış güncelleme gönderdiler ve şu anda telefon zar zor çalışıyor.

Almayın, aldırtmayın! Bu telefonlar Hindistan'da seyyar satıcılar tarafından satılıyor. Sağdan soldan duyma bilgilerle Samsung'u sakın ola kötü görmeyin çünkü Samsung yaptığı telefona destek olan nadir üreticilerden.

Ben şu anda Redmi Note 8 kullanıyorum acayip memnunum saçma konuşup milletin kafasını bozma Çin Mali'na ve fiyat performans telefonlara mecburuz bu yüzden Redmi şerisi ucuz ve kaliteli.

Ben şu anda Redmi Note 8 kullanıyorum acayip memnunum saçma konuşup milletin kafasını bozma Çin Mali'na ve fiyat performans telefonlara mecburuz bu yüzden Redmi şerisi ucuz ve kaliteli.
Ben şu anda Redmi Note 8 kullanıyorum. Bir ara galerim kafayı yemişti. Normalde 300-400 fotoğrafım olması gerekirken galerimde on binlerce fotoğraf olmuştu. Aşağıdaki ekran görüntüsü sadece iki aya ait.
Screenshot_2021-01-19-17-48-28-103_com.whatsapp.jpg

Hocam fanboyları boş verin, az çok rom yazılım vs. bilen çoğu redmi/xiaomi kullanıcısı AOSP ROM kullanın miui kullanmayın diyor, AOSPlardaki özelleştirmeler de cabası...

Sezar'ın hakkı Sezar'a. Samsung'da az çok belli bir kalite var.
Not: Yıllarca Sony kullanıp şu ana kadar hiç Samsung kullanmamış biriyim.

Sezar'ın hakkı Sezar'a. Samsung'da az çok belli bir kalite var.
Not: Yıllarca Sony kullanıp şu ana kadar hiç Samsung kullanmamış biriyim.
Samsung'un orta ve iyi arasındaki kalitede sadece s ve note serisi var fakat bu seriler de zaten pahalı. Yani Samsung da pek iyi değil aslında. 5 senedir Samsung'u ve aynı telefonu kullananlar Android neden bu kadar kötü gibi başlıklar, sorular açıyorlar. Kullanmayı bilene Android şuanki en iyi işletim sistemidir. Arayüz olarak tercihim EMUİ. Samsung, Xiaomi ve Huawei'i karșılaștırdığımda EMUİ aralarında daha akıcı ve daha kararlı bir yapıda olduğunu gördüğümden tercihimdir. İOS şuanki gibi bütün her şeyi kısıtladığı sürece asla tercihim olmaz.
NOT 1: Zaten alacak param yok
NOT 2: Başlıkla alakasız şeyler yazdığım doğrudur. Ben insanlar daha çok fazla bilgi edinebilsin diye yazıyorum zaten.
Ben şu anda Redmi Note 8 kullanıyorum. Bir ara galerim kafayı yemişti. Normalde 300-400 fotoğrafım olması gerekirken galerimde on binlerce fotoğraf olmuştu. Aşağıdaki ekran görüntüsü sadece iki aya ait.
Eki Görüntüle 843429
İndirdiğin oyunlar, uygulamalar vs. çoğu fotoğraflardan oluşur. Bi' oyunda 1000'lerce fotoğraf bulunabilir. Bu fotoğraflarda normal olarak galeriye aktarılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı