Neden sevilmiyorum?

lordberke

Yoctopat
Daha fazla  
Hiçbir yerde sevilmiyorum, sevilemiyorum. Her yerde dışlanıyorum. Gerek okul olsun, gerek sosyal hayatım olsun. Bir insanın hiç dostu olmaz mı? Benim hiç yok. İlkokulda da beni aralarına almazlardı. Lise 3'teyim hâlâ daha arkadaşlarım beni aralarına almıyor. Sizce bu tiple, muhabbetle mi, neyle alakalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğunuz yanlarına girmeye çalış demissinz ama be zaten girmeye çalışıyorum adamlar 1 veya 2 kelime ediyor hatta bazen cevap bile vermiyorlar. Ben daha ne kadar zorlayabilirim. Sanırım böyle geldik böylede gideceğiz.

Tiple alakası yok. Tipsizim, çok arkadaşım oldu. Eğer arkadaşın yoksa bu senin kişiliğinle alakalı. İnsanları kendinden itecek davranışların var olabilir. Bu durumda kimse arkadaşlık etmek istemez.

Hiçbir yerde sevilmiyorum, sevilemiyorum. Her yerde dışlanıyorum. Gerek okul olsun, gerek sosyal hayatım olsun. Bir insanın hiç dostu olmaz mı? Benim hiç yok. İlkokulda da beni aralarına almazlardı. Lise 3'teyim hâlâ daha arkadaşlarım beni aralarına almıyor. Sizce bu tiple, muhabbetle mi, neyle alakalı?
Düşünün gayet eğlenceli bir arkadaş grubunuz var, sınıftaki samimi olmadığınız kişilerin peşinden sizle arkadaş olsun diye koşar mıydınız? Burda sizin çabanız önemli. Özgüvenli yaklaşıp iletişim kurmaya çalışırsan illa birilerinin aralarına girmeyi başarırsın.

Özgüven olmadan arkadaş edinemezsin. Özgüvenini geliştir, sohbete katılmaya çalış, teneffüslerde onlarla beraber konuş. Bu şekilde arkadaş ortamı edinebilirsin.

Erkeğim. Ailem pek umursamadı.

Kızmıyorsan benden sana bir tavsiye kızarsan bu mesajı takmak zorunda değilsin. Yönelimini değiştirmen senin elinde ve bu senin hayatını çok olumlu bir şekilde etkiler. Öncelikle dinen kendini tehliye atmış olmazsın daha sonrada olmasın gerekini yapmış olursun ve hayatın saçma bir yere doğru değilde doğru bir yere gittiği için hayatın çok daha güzel olur. Değişim imkansız değil sadece biraz güç ister. Tam farkına vardığında ise nefret edersin.

----------------
----------------

Bende her ortamda istenmeyen birisiyim özellikle şu çok konuşma özelliğim beni mafediyor. Biraz uyumsuzluk diyelim. İnsanlar beni sevdikten sonra ayrılık istmiyor ama herkesin yolu birgün ayrı olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı