Neden sigara içiyorsunuz?

Oyun kafa dağıtmak, eğlenmek için oynanır. En azından bir faydası var. Sigara, yok dertlendim bilmem ne bahane. Sigara içince dertlerin yok oluyor sanki.
Belkide kişi o şekilde kafa dağıtıyor, kimi kitap okuyarak kimi müzik dinleyerek dağıtıyorsa o kişide sigara içerek dağıtıyor olabilir. Ayrıca sigara içen sadece artist "BadBoy" kişiler değildir.

1598457180416.jpeg

Oyun oynamakla vücuduna ve çevrendekilerin içine zehirli gazlar doldurmak aynı şey mi?
Oyun da çevrendekiler ile olan iletişimini kesiyor, ben de ara sıra içiyorum hem tadı olmadığını kim söyledi ben alınca Vişneli puro alıyorum gayet de güzel tadı ara sıra iyi geliyor, vişneli brownie gibi tadı var, bak yine canım çekti ama kendimi tutacağım😁

Zamanında bir arkadaş uzattı o gün başladım. İlk zamanlar hafta da bir veya iki tane içerdim daha sonra hayatıma birini alayım dedim sevdim değer verdim hayal kırıklığına uğradım duygularımızla oynayıp s..tir olup gitti yaşadıklarımdan sonra sigaraya daha çok bağlandım maddi ve sağlık açısından zararlı fakat bırakmıyorsun bir süre sonra tek dostun o oluyor gece açıyorsun en sevdiğin müziği yakıyorsun sigaranı başlıyorsun hayal kurmaya elimizden başka bir şey de gelmiyor artık bir insana açılmaya korkuyorsun salak gibi oluyorsun bakıyorsun yanında iki tane dostun ve sigaran var daha çok bağlanıyorsun bu illete. Beni bu duruma sokan o üç harfli k.sar'a hakkımı hiçbir zaman helal etmiyorum.

Yıllar önce bilgisayarım yoktu orta okul son yıllarımdı ve wolfteam yeni çıkmıştı. Sırf onun için internet Cafe'ye giderdim ve herkes çıkışta püfür püfür içerdi. Haliyle o yaşta özendim çünkü her gün karşılaşıyordum. Başladığım güne lanet olsun kaç defa bırakmayı denedim hepsinde başarısız oldum. Aklı olan bir insan sigara içmez bunu rahatça söyleyebilirim. Halısahada koşamaz olmuştum ve sigaranın bıraktığı iğrenç koku yüzünden insanlar rahatsız oluyor. Tamamiyle bir illet affedersiniz tezek yeme bağımlılığı diye bir şey olsa bu lanetden daha az zarar verir. Eğer yeni başlayan biriyseniz ve bu mesajı görüyorsanız bırakın. İşin sonunda akciğer kanseri ve acılı bir ölüm yatıyor.

Sadece fiyatı bile içmemem için bir sebep. Zaten hiç yaklaşmadım, yaklaşmam da. Hem günde en az 15-20 lira vereceğim hem de kendimi ağır ağır öldüreceğim de neymiş mutluluk hormonu salgılatıyormuş. 2 kare çikolata yer kolay zorlukta 2 NFS Heat yarışı atarım arka plana da Tokyo Drift müziği açarım hem aynı etki hem daha ekonomik :). Bir eniştem 15'inden beri içiyordu, 2 sene önce bıraktı bu sene Şubat'ta ona sıfır araba aldık. Adam diyor ki bıraktıktan sonra nereye para harcayacağımı şaşırdım her ay elimde deli gibi para kalmaya başladı.

Çoğu merak ettiğinden ya da "büyüklük" göstergesi olduğu için başlıyor. Bazıları dertten. Ben içmiyorum çevrem böyle.
Dert için içme olayını tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. Duman sizin derdinizi alamaz, azaltamaz.
İçindeki uyuşturucu maddeler geçici olarak dertleri azaltıyor, madde vücuttan azalınca tekrar içiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı