Neden Sony sevmiyorsunuz?

Vallahi ben çok seviyorum Sony'i, sen hangi telefonunu kullanıyorsun?

XA1 Ultra kullanmıyordum profilime girip eski mesajlara bakabilirsen başına neler geldiğini görürsün haha üzücü, şimdi de Z5 kullanıyorum ama 6 inçten 5.2ye geçince alışamadım, bakalım takaslatabilirsem tekrar XA1 Ultra ile takaslarım.

Benim kullandığım telefon Xperia serisinden, ve hakkında düşüncelerm kötü.
Telefon normalde çok yavaştı ve ara sıra yüksek lag vardı, bu yüzden root'lamam gerekti.
Root'tan sonra yine ara sıra yavaş ve YouTube'da lag sorunu yaşıyorum, ısınması hakkında düşüncelerim normal sayılır.
Ama yine de önemli şeyleri beceriyor.
Onun dışında PSP'im var, analog biraz sinir bozucu ama yine de iyi bir konsol, şu anda bile eski olmasına rağmen dayanıklı.

Daha önce Sony kullanmayıp ne kadar güzel olduğunu bilmeyen insanlar sevmiyor.
Zaten hep kaliteli telefon markaları batmaya başladı, Nokia(evet hala telefon üretiyor ama başka firmanın altında), HTC, LG, BlackBerry. Bunların hepsi çok kaliteli markalar ama hepsi battı.

Kanka LG G3 beat kullandım Lite model evet iyi hoş ama dürüst olmak gerekirse kullandığım Nokia C3 ondan daha iyiydi, klavye açılmıyordu, kamera yağlı boya gibiydi, en sonda şarjda oyun oynarken elimde patladı zaten.
Benim kullandığım telefon Xperia serisinden, ve hakkında düşüncelerm kötü.
Telefon normalde çok yavaştı ve ara sıra yüksek lag vardı, bu yüzden root'lamam gerekti.
Root'tan sonra yine ara sıra yavaş ve YouTube'da lag sorunu yaşıyorum, ısınması hakkında düşüncelerim normal sayılır.
Ama yine de önemli şeyleri beceriyor.
Onun dışında PSP'im var, analog biraz sinir bozucu ama yine de iyi bir konsol, şu anda bile eski olmasına rağmen dayanıklı.
Hangi model hocam?

Arkadaşım Çin kendi markalarını destekliyorsa ne yapayım? Verdiğim paraya göre telefon alırım, birçok kişi de böyle yapar. Sony istediği özelliği koysun, fiyat konusunda yine absürt.
12 Pro Max veya Samsung, Oppo gibi markaların telefonlarının yanına kaliteli bir fotoğraf makinesi alsan dahi 2700 dolar tutmayacak.
Daha neyi kasıyorsun? İnsanlar zamanında Sony'e şans verdi ve Sony o şansı kronik sorunları ile geri tepti, ardından imajı bozulunca da piyasayı bıraktı. Döndüğünde de absürt fiyatlandırma ile telefon çıkarmaya başladı, sonuç?
O para verilmez, bu kadar basit.

Xiaomi reklam yapıyor diyorsun, adam 150 Dolar'a SD 662'li telefon satıyor. 650-750 Dolar'a SD888'li ve dünyanın en iyi telefon sensörlerini içeren telefon da satıyor. Sony olsa o paraya anca telefon kasasını verir. Bir de utanmadan reklamdan mı söz ediyorsun? Tabii ki reklam yapacak, %5 kar alıyor adamlar. Diğer türlü nasıl para kazanabilirler? Sırf insanlar daha uygun fiyata daha iyi telefonlar alabilsin diye böyle bir şey yapıldı. Sony'de yapabilirdi eğer lafını yapacaksan ama onun yerine fahiş fiyatı tercih etti. Bu devirde kimse japon malı deyince havalara uçmuyor, o dönemler 4-5 yıl öncesinde kaldı. Ha bu arada Xiaomi gibi telefonlar sana göre değilse kişisel yorum yapmış olursun, yaptıkları şey ve kitlenin memnuniyeti belli. Bence kişisel yorumunu araya katma, çünkü savunduğun firmaların ne halt olduğunu herkes biliyor.

İyi hoş konuşmuşsun seni.

X ve Z serisi kullandım auqa hakkında en ufak fikrim yok, Sony kötü ürün yapmaz test yaptın mı hocam ne sonuç çıkıyor.

Sony iyi bir marka ama Sony telefon açısından bence de iyi değil neden aynı fiyata daha performanslı bir telefon almak yerine Sony'nin telefonunu alayım ki?

Aslında gameboy mini boyunda telefon yapmış bir marka Sony, neden öbür telefonlarda aynı yöntemleri denemiyorlar?
Slim deyince akıla ya kısa/dar ama aynı şey ya da kısa/dar ve daha iyi ürünler gelir, ama Sony bendeki telefonda pek emek harcamamış gibi gözüküyor, 500 MB kalınca hemen az yer var gibi şeyler söylemeye başladı, normal telefonlar bunu 100 MB ve benzeri boyutlarda söyler, bence biraz fazla ileriye gitmişler, CPU konusundada emek pek yok.
Ve bu Gameboy mini boyunda dediğim telefon benimkinden baya iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı