Neden sünnet yapılıyor?

İslam âlimlerinin çoğunluğu, sünnet olmanın vacip olduğunu söylerken Hanefiler bunun meşru bir mazeret olmadıkça terk edilmemesi gereken bir sünnet-i müekkede olduğunu vurgulamışlardır. Bu itibarla sonradan Müslüman olan ya da küçükken sünnet olamamış bir kimsenin sünnet olması gereklidir.

Hazzı azalttığı yalan.Doğruya doğru olalım sünnetli hali sünnetsizden güzel duruyor ve dini konu haricinde tıbbi olarak ise cinsel ilişki ile geçen hastalıklardan etkilenme ihtimalini azaltır,peniste HPV nin yol açtığı penis kanseri gibi hastalıkları azaltır.

Hazzı azalttığı yalan.Doğruya doğru olalım sünnetli hali sünnetsizden güzel duruyor ve dini konu haricinde tıbbi olarak ise cinsel ilişki ile geçen hastalıklardan etkilenme ihtimalini azaltır,peniste HPV nin yol açtığı penis kanseri gibi hastalıkları azaltır.
Şayet dini olmasaydı dahi elbet bulunacaktı.

İslam âlimlerinin çoğunluğu, sünnet olmanın vacip olduğunu söylerken hanefiler bunun meşru bir mazeret olmadıkça terk edilmemesi gereken bir sünnet-i müekkede olduğunu vurgulamışlardır. Bu itibarla sonradan Müslüman olan ya da küçükken sünnet olamamış bir kimsenin sünnet olması gereklidir.

Dini açıklaması nedeni önemli değil benim için tıbbi olarak ne yararı zararı var onu merak ediyordum.

Dini açıklaması nedeni önemli değil benim için tıbbi olarak ne yararı zararı var onu merak ediyordum.
@Squaxw

Gereksiz bir uygulama işte nerede boş işler var bizde. Avrupa'da sanki enfeksiyon kapıyorlar geçiniz ya.
Daha kolay hijyen:Sünnet, penisi yıkamayı kolaylaştırır. Bununla birlikte, sünnetsiz penisleri olan çocuklara, sünnet derisinin altını düzenli olarak yıkaması öğretilebilir. İdrar yolu enfeksiyonunda azalan risk: 1 yaş altında erkek çocuklarda sünnet yapılması idrar yolu enfeksiyon riskini 8 ila 10 kat azaltmaktadır.

+ olarak dinen gereklidir. Lütfen boş vs. kullanmayınız ve dinimize saygısızlık yapmayınız.

Geri
Yukarı