Sünnet düğünü neden yapılır?

Sünnet bir İslam geleneği değildir, bir Arap coğrafyası geleneğidir. Yahudilerde de vardı daha öncesinde de var. Şu an Afrika'da bazı kabilelerde kadın sünneti bile var. Birçok kadının ölümüne sebep olan kadın sünneti...

Sünnet bir İslam geleneği değildir, bir Arap coğrafyası geleneğidir. Yahudilerde de vardı daha öncesinde de var. Şu an Afrika'da bazı kabilelerde kadın sünneti bile var. Birçok kadının ölümüne sebep olan kadın sünneti...
Muhammed peygamber arap ortamında doğup büyüdüğü için sünnet ettirilmiştir mekkeli putlara tapanlar ide sünnet oluyordu bebek iken sünnet kuranda geçmez zaten tevratta geçer zorunluluk yok kadın sünnetine gelince kadın sünneti Allahın dininde yoktur uydurma mezhep kitaplarında olur.

Sünnet gibi saçma bir eylemde bulunduklarını tüm dünyaya duyurmak için. "Bizim oğlumuz sünnet oldu, paşam benim çok canlar yakacak." tarzında aptalca cümlelerle korna çalarak etrafta gezinmeyi de içeriyor.

İçerisinden bir kısım: Dr. Haydar Dümen (Seksolog): “Sünnet bütünüyle olumsuz bir eylemdir. Baştan sona yanlış. Çünkü adı ister Tanrı, ister doğa olsun, evrenin süreçleri içinde bedenimizde ne bir hücremiz fazla, ne eksiktir. Bu yüzden doğa ya da Tanrı hatalı imalat yaratmaz. Sünnet derisi erişkinlerde 2,5–3 mm kalınlığa ulaşabilecek iken, bunun kesilip atılması da çok büyük hatadır.”

Apendiks fazla değil mi? Böbreklerin biri bile fazla sayılabilir.

Düğün neden yapılıra gelecek olursak işlemin yapılmasının çeşitli sebepleri vardır. Düğünün ise tek sebebi vardır; para toplamak.

İçerisinden bir kısım: Dr. Haydar Dümen (Seksolog): “Sünnet bütünüyle olumsuz bir eylemdir. Baştan sona yanlış. Çünkü adı ister Tanrı, ister doğa olsun, evrenin süreçleri içinde bedenimizde ne bir hücremiz fazla, ne eksiktir. Bu yüzden doğa ya da Tanrı hatalı imalat yaratmaz. Sünnet derisi erişkinlerde 2,5–3 mm kalınlığa ulaşabilecek iken, bunun kesilip atılması da çok büyük hatadır.”

Apendiks fazla değil mi? Böbreklerin biri bile fazla sayılabilir.

Düğün neden yapılıra gelecek olursak işlemin yapılmasının çeşitli sebepleri vardır. Düğünün ise tek sebebi vardır; para toplamak.
Demek istediğiniz nedir?

Sünnetin erkeklerde cinsel hazzı ve zevki azaltığını diyorlar, şahsen ben oğlum isterse yapıcam aptal arap kültürü umrumda değil sağlık ve istek önemli benim için.

Yabancı ülkelerde çocuklar bilime yönlendirilsin. Ama biz dine yönlendirelirim. Süper.
Konuya gelecek olursak o zamanlar inancım olduğu için sünnet oldum maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı