Neden Superonline kullanmamalısınız?

Kahramanmaraş'ta oturuyorum.

Süperonline FTTH ile valve yurtdışı sunucularına 44 Ms. Riot'un Frankfurt 1 sunucusuna da 37 Ms. TruckersMp sunucusuna 48 Ms.

Netflixte, VPN'de hiç bir sorun yok.

Anwerpen, Frankfurt, Amsterdam ve hatta Londra çıkışlı İPTV'de 4K yayınlarda bile 4 saniye gecikme var. Throotle da yok. Looking Glass yok, ping atabiliyorum.

Sizin süperonline kötü, sizin ki kötü diye herkesin kötü olacağı düşüncesinden vazgeçin.
Merhabalar,

Bende Kahramanmaraş'tayım rica etsem bir DM atabilir misiniz? Bir kaç soracağım var bende superonline geçmeyi düşünüyorumda. @226261

Son düzenleme:
Aşağıda gördüğünüz gecikme değerlerini alıyorum 3-4 gündür. Müşteri hizmetlerini aradığımda ısrarla papağan gibi "modeme olan bağlantıda bir sorun görülemedi" tarzı bir şey zırvalayıp bu cümleyi tekrar tekrar söylüyorlar. Aranızda Superonline bağlatayım, fiber altyapı iyidir diye düşünen varsa eğer ibret olsun diye "sorunsuz" gecikme değerlerini huzurlarınıza sunuyorum:

Eki Görüntüle 1240447

Eki Görüntüle 1240445

Eki Görüntüle 1240446
Merhaba Super onlinedan gayet memnunum paketten tam hız alıyorum ve ping değerlerim 10-30 arasında. Bilgisayarı internete Wi-fi ile mi bağlıyorsunuz? Üzgünüm ama wifi ile zaten muhteşem ping değerleri mümkün değil. Hele hele mesafe uzak ve alıcınız iyi değilse 60-80 dan aşağı alamazssınız. En iyi performans için kablolu bağlantı öneririm.

Kahramanmaraş'ta oturuyorum.

Süperonline FTTH ile valve yurtdışı sunucularına 44 Ms. Riot'un Frankfurt 1 sunucusuna da 37 Ms. TruckersMp sunucusuna 48 Ms.

Netflixte, VPN'de hiç bir sorun yok.

Anwerpen, Frankfurt, Amsterdam ve hatta Londra çıkışlı İPTV'de 4K yayınlarda bile 4 saniye gecikme var. Throotle da yok. Looking Glass yok, ping atabiliyorum.

Sizin süperonline kötü, sizin ki kötü diye herkesin kötü olacağı düşüncesinden vazgeçin.
ping de bir sorun yok zaten ben twitter üzerinden de kendilerine belirttim benim düşüncem superonline kadar iyi ping veren internet sağlayıcısı görmedim cs:go da 29 kadar gördüm pubg de 35 34 kadar gördüm tek sıkıntım speed test de şimdi 100 ( 1 hafta önce 150 - 190 ) gösterip steam de oyun indirirken 50 mbps zor görüyor bir de fiber internetin %40 - %50 paket kaybı yaşaması bana göre normal değil. Üstelik Ankara - Çankaya oturuyorum.

@226261 PM atmayı bulamadım. Galiba PM atılmıyor bu forumda. Neyse buradan sorayım. 1.1.1.1 DNS ile pinginiz nedir? League of Legends TR sunucularında kaç ping alıyorsunuz? Discord sunucularında kaç ping alıyorsunuz? Birde ek olarak 1.1.1.1 ve vie.valve.net gibi yerlere traceroute sonucu paylaşma imkanınız var mı?

@226261 PM atmayı bulamadım. Galiba PM atılmıyor bu forumda. Neyse buradan sorayım. 1.1.1.1 DNS ile pinginiz nedir? League of Legends TR sunucularında kaç ping alıyorsunuz? Discord sunucularında kaç ping alıyorsunuz? Birde ek olarak 1.1.1.1 ve vie.valve.net gibi yerlere traceroute sonucu paylaşma imkanınız var mı?
Izmir'den değerler arıyorsanız referans değerler:

Ek olarak şöyle bir durum var nedense. Bazı Huawei router modellerinde DNS ayarı yapılsa bile Whois sitelerinde Superonline DNS çıktığını söyleyenler var. Ben ZTE H3600 ile kullanım yapıyorum ve arayüzden DNS'i değiştirdiğimde bu sitelerde Superonline değil Cloudflare çıkıyor.

Aynen dostlar benim demek istediğimde bu, bağlantı sorunu şahsi serzeniş olabilir ve firmayadır ama kişiye olunca işin rengi farklıdır. Sahte hesaptır, reklamcıdır. Bu takım işi değilki tutasın. Böyle saçma şey mi olur? Ayrıca VPN engeli gibi sansürler bütün aboneler için geçerli. Hangi VPN'ler olduğu mevzusu arkadaşın dediği gibi... Bana anlatılan şu, şahsa gelen hat üzerindeki abone sayısı, durumu değiştiren unsurlardan biridir ve maliyetli olduğu için hat şiştikten sonra müdehale ediyorlarki gene tatmin edecek seviyede değil. Bu durum bana 7 yıl sonra piyango gibi vurdu. Şimdi düşün sana gelen hat üzerinde adamların 1000 MB aldığını. Band genişliği yetmeyince ne yapacaksın? Bağlantısı iyi olan veya kötü olan şahsa söz etmiyoruz bizim derdimiz firmalar. Yarın sana da vurabilir. 2030'da bununla uğraşabilirsin. Taahhüte göre senden parayı kısmadan alıyorlar. Milletçe bunu sorgulamak lazım. Tüketici koruma kanunu 6502 sayılı yasa 52. madde 4. Fıkra. Kanun açık adam sende cayma bedeli altında para alıyor.
Merhaba biz arkadaşlarla superonline kullanıyoruz herhangi bir engel ile karşılaşmadık vpn ve proxyler çalışıyor. Sadece arkadaşta bir ara oyunlarda vs girme sorunu oluyordu meğersem güvenli internet açıkmış onu kapattırdılar şimdi sorun yaşamıyorlar.

süperonline kullanıyorum ilk başta berbattı 7 gün ping 500 lerde idi sonra baktımki türknet ve türk telekom ve vodafone kullanan arkadaşlarımdan daha düşük ping alıyorum csgoda tr sunucusu 29 ms alıyorum tt kullanan arkadaşım 30 türknet kullanan arkadaşım 38 vodafone kullanan arkadaşım 55 ping alıyor yani herkez sorun yaşayacak diye birşey yok hatta bende o 29 ms yi gösterince sinirlendi

Geri
Yukarı