Neden Technopat Windows 7'den nefret ediyor?

Aslında direkt Windows 7'den değil, günümüzde güncelliğini yetirmiş eski olan tüm yazılımlara karşıyım. (Nefret etmiyorum) Windows 7'e özgü bir şey değil fakat en çok bu konuda belli oluyor bu huyumuz. :)

RAM az olduğu zaman Linux yükleyin. Windows 7 desteği kesilmesine rağmen fazla kullanılan bir işletim sistemi olduğu için yakın zamanda çok fazla saldırıya uğrayacaktır. En kötü Windows 8.1 kurun.
İnsanlar bilgisayara genelde parayı oyun oynamak için basıyor yani windowsa mahkumlar. Linuxun desteklediği oyunlar çok nadir diye biliyorum.

Yoo etmiyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

*Argo içerir.

Bence en iyisi 8.1 Embedded Industry Pro. Windows 8.1'in Windows 7'li hali. Metro uygulamaları, gereksiz özellik ve uygulamalar yok. Ve bana kalırsa Windows 7'den daha stabil. Hem de daha güncel.

Nefret etmiyoruz. Bir zamanlar hepimiz onu kullandık çünkü. Lakin bizim milletimiz en eski olanını en iyisi zannediyor. Windows 7 ömrünün ilk 3-4 yılı güzel bir sürümdü. Lakin 3-4 yıldan sonra eskimeye başladı. Çünkü üzerine kısa sürede 3 büyük Windows sürümü çıktı. Windows XP gibi 6 yıl rakipsiz kalmadı. Windows 8 ve 8.1 ile UEFI, Windows 10 ile DirectX 12 gibi yenilikler gelince Windows 7 çağ dışı kaldı.

Genellikle işlemcisi 1. nesil İ5 veya İ7 olan ya da Core 2 Duo & Quad kullanan arkadaşlar kullanıyorlar kendisini. Ki haklılar işlemcileri Windows 10'u desteklemiyor. Ama bir yandan da haksızlar çünkü Windows 8.1 var. Windows 8.1 kim ne derse desin Windows 7'den daha stabildir. Ve şu şartlarda kullanılması gereken bir sürümdür eski sistemlerde.

Kısaca Windows 7 artık çağımızın gerisinde bir sürüm. Windows XP gibi işletim sistemleri mezarlığında artık kendisi. İyiydi güzeldi ama eskidi. Bırakmanın vakti geldi.

Çok kötü bir sisteminiz varsa bile Windows 8.1 ile kullanmaya devam edebilirsiniz. HDD'ler ile barışık, performans olarak aşmış bir sürüm çünkü. Misal benim Atom işlemcili ve 2 GB RAM bulunan bir cihazım Windows 7 Home Basic ile kasıyordu. Windows 8.1 kurunca cihaz uçtu resmen. İnternete rahat şekilde girip çıkıyor.
RIP-Windows-Tombstone-grave-lo-01-e1546463734863.jpg

Nefret etmiyoruz. Bir zamanlar hepimiz onu kullandık çünkü. Lakin bizim milletimiz en eski olanını en iyisi zannediyor. Windows 7 ömrünün ilk 3-4 yılı güzel bir sürümdü. Lakin 3-4 yıldan sonra eskimeye başladı. Çünkü üzerine kısa sürede 3 büyük Windows sürümü çıktı. Windows XP gibi 6 yıl rakipsiz kalmadı. Windows 8 ve 8.1 ile UEFI, Windows 10 ile DirectX 12 gibi yenilikler gelince Windows 7 çağ dışı kaldı.

Genellikle işlemcisi 1. nesil İ5 veya İ7 olan ya da Core 2 Duo & Quad kullanan arkadaşlar kullanıyorlar kendisini. Ki haklılar işlemcileri Windows 10'u desteklemiyor. Ama bir yandan da haksızlar çünkü Windows 8.1 var. Windows 8.1 kim ne derse desin Windows 7'den daha stabildir. Ve şu şartlarda kullanılması gereken bir sürümdür eski sistemlerde.

Kısaca Windows 7 artık çağımızın gerisinde bir sürüm. Windows XP gibi işletim sistemleri mezarlığında artık kendisi. İyiydi güzeldi ama eskidi. Bırakmanın vakti geldi.

Çok kötü bir sisteminiz varsa bile Windows 8.1 ile kullanmaya devam edebilirsiniz. HDD'ler ile barışık, performans olarak aşmış bir sürüm çünkü. Misal benim Atom işlemcili ve 2 GB RAM bulunan bir cihazım Windows 7 Home Basic ile kasıyordu. Windows 8.1 kurunca cihaz uçtu resmen. İnternete rahat şekilde girip çıkıyor.
Eki Görüntüle 839855
Core 2 Duo E8500 ile Windows 10 kullanıyorum, Boşta %2-%5 kullanımı oluyor. Desyeklemiyor demeyelim, yanlış bilgi vermeyelim.

Core 2 Duo E8500 ile Windows 10 kullanıyorum, Boşta %2-%5 kullanımı oluyor. Desteklemiyor demeyelim, yanlış bilgi vermeyelim.
Desteklemiyor derken verim vermiyor diyorum. İşlemci tek başına bir etken değil. Core 2 Duo kullanan herkesin ekran kartı Windows 10 desteklemiyor mesela. Windows 10, 2015 ve altı çıkan çoğu sistem ile problem çıkarıyor. Bazı istisnalar var ama genel olarak durum bu. HDD kullanıyorsa bir de o yavaşlık adamı deli eder. Yanlış bilgilendirmiyorum sadece Windows 10'un eski sistemler için pek verimli olmadığını söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı