Neden Türk kadınlarının genel olarak mizah anlayışı kötü?

Hiç anlam veremiyorum. Saçma şeylere gülüyorlar, bir ünlü yere küpesini düşürmüş ona gülüyorlar. Gözünün önünde biri düşmüş, ona gülüyor fakat bunlar çok normal şeyler. Aynısı ona olduğunda biz veya başkası gülse hemen kızıyorlar. Kendi olunca katlanamadığı şeylere gülüyor, dalga geçiyorlar.

Hayatında kedicik görmeyen erkekler onları ilah yerine koyuyor, ne yapsa evet diyorlar. Türk kızları bu yüzden şımarık ve problemli oluyor.

Birkaç kişi üstünden yola çıkarak genelleme yapmanın, doğru olacağını düşünmüyorum. Birden fazla kişi tanıdım ve mizah yapma, yapamama işini cinsiyete bağlamanın doğru olacağını düşünmüyorum. Mizah yapamayan erkek ve kız da vardı fakat kızların çoğunluğunun mizah anlayışı kıt. Hepsinin demiyorum da çoğunluğunun öyle. Bu da çevresinin getirdiği baskı, etkenden dolayı olabilir. Orta Doğu çöplüğünde yaşıyoruz maalesef.

Tam tersi, bu konular kadınlar ile doğru iletişim kurulamadığı için açılıyor. Yabancı olanı kötü görmek insanın en ilkel savunma yöntemlerinden.

Hiç anlam veremiyorum. Saçma şeylere gülüyorlar, bir ünlü yere küpesini düşürmüş ona gülüyorlar. Gözünün önünde biri düşmüş, ona gülüyor fakat bunlar çok normal şeyler. Aynısı ona olduğunda biz veya başkası gülse hemen kızıyorlar. Kendi olunca katlanamadığı şeylere gülüyor, dalga geçiyorlar.

Komik olmayan her şeye kahkaha atan kızlar vardı hep olacak sınıflarda. Ama bu genelleme yaparak kızlar komik değil gibi saçma sapan bir önyargıya dönüştürmek mantıksız. Yarın öbür gün erkekler düz düşünüyor odun kafalı ağabey derler öbür gün kadınlar hiç tarihte olmadı derler böyle uzar gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı