Neden Türkiye'de hikayeli oyunlar çok oynanmıyor?

Hangi oyun türü size daha çok hitap ediyor?

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Hikayeli oyun her şeydir ya. CS:GO gibi rekabetçi oyunlar dışında offline oyunu online oyuna tercih ederim. Ha tabii demek istemiyorum ki online kötü. Sadece eğer oyun hikayeliyse offline her türlü daha iyi. Mesela RDR2, online mod, hikayeli modun yanından geçemez bence.
oyun çünkü hikaye moduna dayalı da ondan dostum. Rockstar zerre kadar uğraşmıyor online'a.

@kerimg03 Sadece RDR2 değil de, genel olarak diyorum ben. RDR2'ye sadece örnek verdim. Genel olarak hikayeli oyunların online versiyonu çıkarsa sadece bir göz atıp nasılmış diye bakmak için girerim. Ha bir GTA 5 online çok güzel dediler, merak ettiğim için alsam mı diye düşündüm. Sonra baktım hileler falan çok artmış, çok fazla da engellenmiyormuş, vazgeçtim. Dediğiniz gibi klasik Rockstar online oyunu :D

Son bir ekleme daha yapayım, hikaye berbatsa ama online güzelse hikayenin yüzüne bakmam. (Bknz: Battlefield V)

TEKRAR OYNANILABİLİRLİK

CS:GO yada Valorant gibi oyunlar sürekli oynayabileceğin bir oyun.
ama hikayeli TLOU gibi oyunlar maksimum 1-2 defa oynayabileceğin bir oyun çünkü neler olacağını zaten biliyorsun.

Kitap okuma oranıyla eş değer olduğunu düşünüyorum.
İnsanlar üşeniyor. Yeni mekanikler öğrenmekle uğraşmakla vakit harcamıyor. Güvenli alan diye bir gerçek var ki sürekli aynı şeyleri yapmak. Online oyunlar bunun en basit örneği diyebiliriz.

Ve en başlıca sebeplerinden biri de hikayeli oyunların paralı olması. Hala oyunlara para verilmez diyen bir kitle mevcut. Oyunları korsan tüketen insan sayısı çok fazla. Satın alanlara hakaret edilen bir ülkede yaşıyoruz.

Yazdıklarımın hepsini okursanız sevinirim, :)
Öncelikle belirtiyim Technopat üyelerinin çoğu offline türünü seviyor gibi gözüküyor tabii ki. Ben Türkiye geneli üzerine konuştum.

Etrafıma bir bakıyorum da insanların genellikle oynadığı oyunlar LoL, Valorant, CS, PUBG gibi oyunlar. Ben ne oynuyorsun dediğimde gelen cevapların %80'i Online oyun.

Aslında gayet iyi offline oyunlar da var, tabii hepsini sayamam ama örnek verecek olursam Detroit Become Human, Metro Exodus... Tabii ben Online oyunlara kötü demiyorum CS mesela gayet kaliteli oyun, zorla hikayeli oyun oynayın da demeyi amaçlamıyorum. Sadece neden Türkiye'de genellikle hikayeli oyunlar yerine daha çok Online oyunlar tercih ediliyor onu merak ediyorum.

Ha paralı diyecekler olacaktır onlara da şöyle cevap vereyim, evet şu an oyunlar zamlanıyor ve oyunlar pahalılaşıyor fakat az da olsa hala az fiyata kaliteli hikayeli oyunlar var. Mesela hikayeli oyun oynayanların çoğu da ya sadece RDR2 ya da GoW oynamış oluyor. Bence ülkemizde hikayeli oyun türünün daha çok yaygınlaşması gerekiyor.

Tabii yine diyeyim ben kimsenin oyun zevkine karışmıyorum sadece hikayeli oyunlar ülkemizde pek fazla önemsenmiyor gibi. Sizin düşünceleriniz nelerdir? Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Pahalı.

Yazdıklarımın hepsini okursanız sevinirim, :)
Öncelikle belirtiyim Technopat üyelerinin çoğu offline türünü seviyor gibi gözüküyor tabii ki. Ben Türkiye geneli üzerine konuştum.

Etrafıma bir bakıyorum da insanların genellikle oynadığı oyunlar LoL, Valorant, CS, PUBG gibi oyunlar. Ben ne oynuyorsun dediğimde gelen cevapların %80'i Online oyun.

Aslında gayet iyi offline oyunlar da var, tabii hepsini sayamam ama örnek verecek olursam Detroit Become Human, Metro Exodus... Tabii ben Online oyunlara kötü demiyorum CS mesela gayet kaliteli oyun, zorla hikayeli oyun oynayın da demeyi amaçlamıyorum. Sadece neden Türkiye'de genellikle hikayeli oyunlar yerine daha çok Online oyunlar tercih ediliyor onu merak ediyorum.

Ha paralı diyecekler olacaktır onlara da şöyle cevap vereyim, evet şu an oyunlar zamlanıyor ve oyunlar pahalılaşıyor fakat az da olsa hala az fiyata kaliteli hikayeli oyunlar var. Mesela hikayeli oyun oynayanların çoğu da ya sadece RDR2 ya da GoW oynamış oluyor. Bence ülkemizde hikayeli oyun türünün daha çok yaygınlaşması gerekiyor.

Tabii yine diyeyim ben kimsenin oyun zevkine karışmıyorum sadece hikayeli oyunlar ülkemizde pek fazla önemsenmiyor gibi. Sizin düşünceleriniz nelerdir? Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Bizim halkımız şu mantıkta alacağım bitireceğim sileceğim para boşa gidecek ama Online oyun alırsam sonsuza dek oynarım mesela benim ucube bir arkadaşım var GTA 5 al dedik o kadar offline bitirince sileceğim felan dedi burun kırın etti zor ikna ettik sonra da zam geldi.

Ben sadece online oyunlar oynardım. Hikayeli oyunları oynamaktan sıkıldığım için hep yayıncılardan izlerdim. Son zamanlarda bu ön yargımı kırdım. Detroit: Become Human ve Beyond: Two Souls oyunlarını bitirdim. Şimdi ise Road 96 oynamaya başlayacağım. Sonra da RDR2 muhtemelen. Bir deneyin arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı