Neden Türkiye'de hikayeli oyunlar çok oynanmıyor?

Hangi oyun türü size daha çok hitap ediyor?

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Yazdıklarımın hepsini okursanız sevinirim, :)
Öncelikle belirtiyim Technopat üyelerinin çoğu offline türünü seviyor gibi gözüküyor tabii ki. Ben Türkiye geneli üzerine konuştum.

Etrafıma bir bakıyorum da insanların genellikle oynadığı oyunlar LoL, Valorant, CS, PUBG gibi oyunlar. Ben ne oynuyorsun dediğimde gelen cevapların %80'i Online oyun.

Aslında gayet iyi offline oyunlar da var, tabii hepsini sayamam ama örnek verecek olursam Detroit Become Human, Metro Exodus... Tabii ben Online oyunlara kötü demiyorum CS mesela gayet kaliteli oyun, zorla hikayeli oyun oynayın da demeyi amaçlamıyorum. Sadece neden Türkiye'de genellikle hikayeli oyunlar yerine daha çok Online oyunlar tercih ediliyor onu merak ediyorum.

Ha paralı diyecekler olacaktır onlara da şöyle cevap vereyim, evet şu an oyunlar zamlanıyor ve oyunlar pahalılaşıyor fakat az da olsa hala az fiyata kaliteli hikayeli oyunlar var. Mesela hikayeli oyun oynayanların çoğu da ya sadece RDR2 ya da GoW oynamış oluyor. Bence ülkemizde hikayeli oyun türünün daha çok yaygınlaşması gerekiyor.

Tabii yine diyeyim ben kimsenin oyun zevkine karışmıyorum sadece hikayeli oyunlar ülkemizde pek fazla önemsenmiyor gibi. Sizin düşünceleriniz nelerdir? Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Oyun cahilliğimiz yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı