Neden Windows 8.1

Agressive

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Burak hocam soracağım soru'ya siz cevap verirseniz, daha çok memnun olurum. Malum bu konularda'ki bakış açınız ve verdiğiniz cevap'lar gerçekten çok etkileyici. Hocam ilk bilgisayarım'da Windows Xp kuruluydu, 2004'den 2012'ye kadar kullandım. Yeni bilgisayar aldım. Windows 8 single language kurulu geldi, çok memnun kaldım. Windows 7 kullanmadan, Windows 8 deneyimi yaşadım. Sonra Windows 7 kurdum CPU ve güncellemelerden bıktığım için, Windows 8.1 kurdum gayet memnunum. Ancak ufak sıkıntılarım var, ilerleyen zamanlarda o'nun konusunuda sizlerle paylaşacam.

Biz genel olarak her zaman güncellikten taraftarız. Bu nedense hep Windows 8.1 konusunda göze batıyor ama bir dosyayı sıkıştırınca bile inadına Winrar 5.00 ile sıkıştırıyoruz ki karşı taraf açmak için Winrar 5.00'a güncellemek zorunda kalsın. Neden ? Çünkü Winrar 5.00 çok çekirdek desteği sunuyor.

8.1 diyoruz çünkü kimse sürücü güncellemeyi bilmiyor. 8.1 zaten kendi güncellediğinden insanlar daha az sorun yaşıyor. Yarın 9 gelsin, 9 önereceğiz. Güncel olan eğer stabil ise ve daha fazla performans sunuyorsa biz de onu öneriyoruz. At gözlüklerini sevmiyoruz. Xp önersek daha mı iyi olurdu ? Bugün artık bir ton oyun XP'de çalışmıyor DX11 desteği olmadığından dolayı.

Teknolojiyi üretmek bir kenara, iki satır kodu bir araya getiremiyoruz. Daha da vahimi, çöl bedevileri gibi geri kalmakta ısrar ediyoruz. Size zorla 8.1 alın demiyoruz. DMCA uyarısı bile aldık Windows 8 linkleri paylaştığımızdan dolayı. Bir şeylerin gelişmesini istiyoruz.

Ve iddia ediyorum Türkiye'de en ileri görüşlü ve en güncel sürümlere ship, en bilgili kullanıcılar bu forumdadır. Çünkü buna uymayanları banlıyoruz. Banlayacağız da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu verdiğiniz cevaplar konusunda sizi saygı ile selamlıyorum, bu'kadar bilgi, özgüven. Teknoloji konusunda türkiye'de başarılı olarak gördüğüm, nadir insanlardan birisiniz. Keşke ben'de sizlere kendimi daha iyi anlatabilsem, daha çok konuşabilsem, genel'de sizler tarafından biraz yanlış anlaşılıyorum gibi hava esiyor bende. Belki'de biraz takıntılı olmamdan, ya'da teknoloji konusunda yıllardır araştırdığım bilgilerin yanlış olarak algılanması, ya'da bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Sizi facebookta'da gördüm gerçekten sevilen, sayılan bir kişilik olmanız. Zaten profil resminiz'de, ne kadar ağır başlı birisi olduğunuz, gözüme çarptı saygılarımla.

Önce bilgisayarın düğmesine hemen arkasından monitörün düğmesine basıyorum ve hızlı başlatma deaktif olduğu halde monitörden direk başlangıç ekranı geliyor. Bunda Windows 8.1, SSD ve bu SSD'yi GPT olarak kullanmamın etkisi var.

Düşünmek lazım bunun için.
Neden Windows 8.1?
En son çıkmış ve günümüz teknolojilerini barındırdığı için, forumda hep karşılaşıyoruz eski işletim sisteminde sorun yaşıyor bizde Windows 8.1'e geçmesini tavsiye ediyoruz ve sorunun düzeldiğini görüyoruz. Laf olsun diye önermiyoruz.

Ben'de şöyle bir sorun var. Bilgisayarı açtığımda 3 saniyede masaüstü geliyor, otomatik güncelleştirmeleri, veya bilgisayarda bir ayar yaptığım zaman. Kilit ekranı olsun, güç ayarları olsun. Yeni'den başlattığımda biraz ağır açılıyor, ssd kullanmıyorum, 500GB HDD var.

Windows 8 ve 8.1'de bilgisayarı kapatmakla yeniden başlatmak farklı şeyler. Bilgisayarı kapattığınızda Hazırda Beklet'e benzer bir şekilde kapanır ve dolayısıyla açılış çok hızlı olur. Yeniden başlatmak ise klasik bilgisayarın tamamen kapanıp yeniden açılmasıdır. Bu yüzden, örneğin bir sürücü ya da program yüklediniz ve bu sürücü ya da program bilgisayarın yeniden başlatılmasını gerektiriyorsa mutlaka yeniden başlatın, bilgisayarı kapatıp sonra açmayın.

Windows 8 ve 8.1'de bilgisayarı kapatmakla yeniden başlatmak farklı şeyler. Bilgisayarı kapattığınızda Hazırda Beklet'e benzer bir şekilde kapanır ve dolayısıyla açılış çok hızlı olur. Yeniden başlatmak ise klasik bilgisayarın tamamen kapanıp yeniden açılmasıdır. Bu yüzden, örneğin bir sürücü ya da program yüklediniz ve bu sürücü ya da program bilgisayarın yeniden başlatılmasını gerektiriyorsa mutlaka yeniden başlatın, bilgisayarı kapatıp sonra açmayın.
Hocam sizin bilgisayarınızın özellikleri'de maşallah çok güzel, SSD'var demiştiniz özellikler'de onu göremedim yalnız. Aynı şekilde tavsiyelerinize uyacam 250GB SSD, almayı düşünüyorum. Daha hızlı başlangıç için.

Windows 8.1'e açılıp kapanma hızı olarak bakmak yanlış. Hızlı başlangıç için SSD alınmaz HDD dahi stabil durumda 20 saniyede falan açıyor.

Windows 8.1'e açılıp kapanma hızı olarak bakmak yanlış. Hızlı başlangıç için SSD alınmaz HDD dahi stabil durumda 20 saniyede falan açıyor.

Yanlış biliyorsunuz SSD performans için şart, 2'si birleştiği zaman hem oyunlarda, hem'de açılış kapanış hızı olarak gerçekten muazzam bir alet. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı