Windows 8/8.1 neden sevilmedi?

Klavyekedisiyt

Decapat
Arkadaşlar Windows 8 ve 8.1 neden sevilmedi bence o kadar da kötü değil Windows 10'dan daha stabil ve daha hafif çalışıyordu. Tasarımı o kadar da kötü değildi (Windows 8 hariç tasarım konusunda.)

gereksiz mavi ekran yedim win 8 ve 8.1 de bide etkinleştirmezsen win8 yada 8.1 in %99 özelliğini kullanamıyorsun üstüne üstlük gereksiz dosya ve alan kaybı

Bence Vista ile benzer kaderi paylaştı, görsel açıdan Windows bir şeyler denedi fakat fazla başarılı olmadı.

Windows 8.1'i kendim NTLite ile düzenleyip gereksiz hizmetleri kapattım, böylece RAM kullanımı düşüş yaşadı. Boşta 0, 6-0, 8 arası RAM kullanmakta. Stabilliği gayet iyi benim açımdan. Ayrıca kurduğum günden beri hiç mavi ekran hatası almadım.

Sırf tam ekran başlangıç menüsü yüzünden gömüyor birçok kişi bu işletim sistemini. Bana göre tam ekran olması daha güzel ama birçok alternatif program ile eski alışılan hale getirilebiliyorken sırf bunun için işletim sisteminin gömülmesi çok saçma.

Gereksiz mavi ekran yedim Win 8 ve 8.1 de bir de etkinleştirmezsen Win8 ya da 8.1'in %99 özelliğini kullanamıyorsun üstüne üstlük gereksiz dosya ve alan kaybı.

Windows 10'da daha fazla gereksiz dosya ve alan kaplıyor 8.1'deyken hiç sorun yaşamazken Windows 10'da her gün sorun yaşıyordum bir kere bilgisayarımı çökertti bir kere internet sürücümü silmişti faremi bozmuştu yavaş çalışıyordu ama temiz formattan sonra sağlıklı çalışmaya başladı.
Windows 8.1'i kendim NTLite ile düzenleyip gereksiz hizmetleri kapattım, böylece RAM kullanımı düşüş yaşadı. Boşta 0, 6-0, 8 arası RAM kullanmakta. Stabilliği gayet iyi benim açımdan. Ayrıca kurduğum günden beri hiç mavi ekran hatası almadım.
Bende

Ben 8.1 kullanıyorum. Bilgisayarımda gayet güzel çalışıyor oyun da oynuyorum steam , twich , youtube , emilatör oyunları vb uygulamaları sorunsuz çalıştırıyor. 1T ve üzeri depolama alanı sağlıyor bence çok güzel ve hiç sistem hatası da yok

Ben şu an geçici olarak Windows 8.1 kullanıyorum ve 7,8,8.1,10 hepsini kullandım aralarından en kötüsü 8 ve 8.1 ayrıca Windows 8.1 ile Windows 10 arasında çok büyük bir fark bulunmadığı için insanlar 8.1'e fazla ısınamadan hemen 10'a geçtiler diye düşünüyorum.(Windows 8.1'in sıkıntılarından bazıları: kötü optimizasyon, sürekli mavi ekran vb.)

Metro arayüzü çok çirkindi. Tablet havası vermeye çalışmaları.

Metro arayüzü bu arada Windows 10'da var ama biraz daha anlaşılabilir zaten ilk denemeler hep sorunlu olmuştur mesela iPhone X ile IPhone'ların tasarımının değişimi için denemeydi ilk çıktığında güzeldi ama sağlıklı çalışmıyordu mesela GTA 4 ile GTA oyunlarının altyapısı değişmişti yenilikçiydi ama eksikleri vardı ve optimizasyonu kötüydü.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı