Neden Xbox Series X bu kadar övülüyor?

Abonelik sistemi kullanılmıyorsa oyun fiyatları aynı.

Hayır değil. Dishonored, Dirt, Minecraft. Daha saymamı ister misin? Bilmeden konuşma. Üstelik ekleme yapmak istiyorum. Sony daha yeni geriye uyumluluk çıkardı. Ve sadece "belli PS4 oyunları" var. Xbox tarafında ise bir sürü Xbox 360 ve orijinal Xbox oyunu var. Oyun çeşidi ve alınabilirliği fazla.

1607416192003.png

Son düzenleme:
Yeni neslin çıkmasının üstünden daha bir ay geçti. Şu anda geliştirilen oyunların neredeyse tamamı eski nesile de uygun yapılıyor. Hayatınızda daha önce çapraz platform duydunuz mu mesela? Tek bir platforma geliştirme yapılması daha kolay iken çoklu platformlara oyun çıkarmanın daha zor olması gibi?

Yeni nesil oyunların tamamen yeni nesile özel gelmesini beklemeden birden karşı konsola saldırmanın anlamı yok. Series X kağıt üzerindeki gücünü aynı şekilde oyunlarda da gösterecek. En güçlü konsol buna şüphe yok. Ancak Microsoft bünyesinde olması, bu konsolun yazılım anlamında her daim geride kalması demek. Zaten konsolun limitlerinden biri de Microsoft. Şu anda olan sorunlar (ki ben sorun vs. göremiyorum) tamamen yazılımsal ve kısa süre içerisinde çözülen/çözülmüş sorunlar.

Eğer eski nesil oyunlardan konuşacaksak taa PS3'e kadar gidip ısınma sorunlarından FPS sorunlarından bahsedelim isterseniz?

Siz bir PS fanı olarak hiçbir şeyi görmeden konsolunuzu savunmaya devam edin, biz de objektif olarak konuyu tartışalım. İyi günler...
PS4'ün fan sesi:kus:.

Daha az önce bir konuya baktım. Bir gördüm ki PS5 alanlara her ay 600 TL vereceksin onun yerine Xbox Series X al diyenler var.
Hocam kişiden kişiye göre değişir. Bana göre PS5 daha güzel hem tasarım hem de performans ve kalite olarak. Fakat konsol alacak olsam şuan Series X alırım. Bunun nedeni onun daha iyi olması değil. Oyun fiyatları. Bir oyun 630TL olunca PS5'te (hem de 4 saatte biten oyun) insanın PS5 alası gelmiyor. Ve de XBOX'ın Gamepass'teki oyunları tam bana hitap ediyor. Olay bu yani. PS5'e de Gamepass gibi bir olay gelmesi gerekiyor ki özellikle Türkiye gibi ülkeler için.

Daha az önce bir konuya baktım. Bir gördüm ki PS5 alanlara her ay 600 TL vereceksin onun yerine Xbox Series X al diyenler var.
Ben yeni nesil konsol aldığımda doya doya oyun oynamak isterim.
PS5 aldığımda: Hadi Demon's Souls oynayalım. Ne? 620TL mi?
XSX aldığımda: 30 TL 230 oyun mu? Çok iyi.

Hayır değil. Dishonored, Dirt, Minecraft. Daha saymamı ister misin? Bilmeden konuşma. Üstelik ekleme yapmak istiyorum. Sony daha yeni geriye uyumluluk çıkardı. Ve sadece "belli PS4 oyunları" var. Xbox tarafında ise bir sürü Xbox 360 ve orijinal Xbox oyunu var. Oyun çeşidi ve alınabilirliği fazla.
Bazı eski oyunlarda farklı fiyatlar var ama yenilerde aynı. Geriye uyumlulukta Xbox daha iyi bunu inkar edemem zaten. Ben yeni nesil için konuşuyorum.

Geri
Yukarı