Neden yağmur veya kar yağmıyor olabilir?

Sabah kalkıp pencereden bir bakıyorsun kar yağıyor. O keyfi hiç yaşayamadım. Annem bak kar yağıyor diye sabahın köründe kaldırır. O saatte bir Cami hocası ayakta olur bir biz.
Ben yaşadım hocam. Çok güzel bir duygu. Sabah bir kalkıyorsunuz dışarısı bembeyaz, okullar tatil olmuş. Kahvaltınızı yaptıktan sonra dışarı eğlenmeye çıkıyorsunuz. Kartopu oynadıktan sonra her tarafınız ıslanmış, eve dönüyorsunuz. Kalorifer ve ya sobanın başına oturuyorsunuz üstünüzü değiştirip sıcacık kıyafetlerle.

Ben yaşadım hocam. Çok güzel bir duygu. Sabah bir kalkıyorsunuz dışarısı bembeyaz, okullar tatil olmuş. Kahvaltınızı yaptıktan sonra dışarı eğlenmeye çıkıyorsunuz. Kartopu oynadıktan sonra her tarafınız ıslanmış, eve dönüyorsunuz. Kalorifer ve ya sobanın başına oturuyorsunuz üstünüzü değiştirip sıcacık kıyafetlerle.
Ben de, keşke o günlere dönebilsem :(

Ya ben de yaşadım da başkası kaldırıyor kahvaltı hazır diye. Saat 10 civarı. Çok hoş oluyor.

Aslında daha kışa bile girmedik bildiğiniz üzere 21 Aralık'ta kış mevsimi başlıyor. Ben Ankara'da yaşıyorum her sene en az 3 kere kar yağar.

Yeni konular

Geri
Yukarı