Neden yaşıyoruz?

PoppySevdalısı

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
İddia Baronu
Yıllardır aklımda olan şeyleri bu ara daha çok düşünüyorum. Şu an beni yaşama bağlayan herhangi bir sebep yok ama neden hala yaşama tutunmaya çabalıyorum.
Anlatmaya çocukluğumdan başlayayım, yoksul bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. Ailem beni mutlu etmek için benim hiç keşkem olmasın diye dört dönmüş, bu sebeple ilk 5 yaşım aşırı mutluydu sonra ilkokul geldi ben çocukluktan beri asosyal biriydim. İlkokulda ilk sorunlar başladı arkadaşlarım pahalı oyuncak, ayakkabıyla gelirken ben uzaktan izlerdim; öyle çok fakirdik edebiyatı yapmayacağım; çünkü bende küçükken takmazdım maddi şeyleri çünkü bende her fakir gibi asıl zengin biziz çünkü mutluyuz ayaklarıyla büyüdüm ama o sıralar aşırı şişman olduğum için hep benimle dalga geçer, oyunlara almazlardı. Böyle böyle ilkokul bitti ortaokulda kendi mahallemdeki küçük orta okula gitmek yerine daha iyi bir eğitim için yaşadığım şehrin en iyi devlet orta okuluna yazıldım. Okul cidden büyük bir okuldu ve her türlü insan vardı ve bu hayatın toz pembe olmadığını öğretecekti.

Şişman olduğum için dışlandım ezildim bakıya uğradım, maddi durumum yüzünden utana sıkıla hocalardan para istedim arkadaşlarımla dışarı çıkamadım zaten arkadaşım da yoktu, herkesi babası bırakır servisle gelirken ben sırf yük olmasın diye buz gibi soğukta yürüdüm, arkadaşlarım özel ders alır eksiklerini giderirdi ben kaynağım olmadan saatlerce çalışmaya çalışırdım. Zaten okulda ezildiğim için okuldan derslerden nefret ederdim ailemle hep kavga onları çok severdim ama yalan söylerdim hep okulum iyi geçiyor derdim sonra odamda ağlardım saatlere. Gaza geldim kilo verdim çalıştım iyi bir lise kazandım her şey bitecek sandım ama hiçbir şey değişmedi. Bilgisayarım canlı dersleri zor açıyor arkadaşlarımla hala dışarı çıkamıyorum, aileme yük oluyorum. Babam saatlerce çalışıyor annemi, beni, 2 kardeşimi güldürmek için. Ayakları çok acıyor ameliyat olacak para alamam korkusuyla olamıyor bazen biz duymayalım diye gece 3 saatlerinde ağlıyor hep duyuyorum. Söyleyin şimdi bana ben niye yaşıyorum bunu her sorduğumda hayatında dert görmemiş bir ergen genç kız diyor ki sen olumlu tarafına bakmıyorsun söyleyin lütfen bana olumlu yanı neresi neresinden bakayım?

Aileni bu durumdan kurtarmak için de yaşayabilirsin. Senden daha da zor durumda olanlar var. En basit örnek online derse girmek için bilgisayarı olmayan bile var. Kendini daha üsttekilerle kıyaslamamalısın, kıyaslarsan zaten mutlu olamazsın.

Türkiye'de yaşadığın için böyle. Almanyaya, İngiltere'ye git :D( çokomelli ekonomi)
Ne alaka ya sağdan soldan duyuyorsunuz, kaç kere yurt dışına çıktın. Bol kafadan sallıyorsunuz, yurt dışında evsizler yok mu? Bırakın şu zihniyeti. Evet şartlar kötü ama bu durumu bahane eden ezik karakterli, çalışmadan önüme istediğim her şey gelsin zihniyeti taşıyan insanların söylemleri.

Aileni bu durumdan kurtarmak için de yaşayabilirsin. Senden daha da zor durumda olanlar var. Kendini daha üsttekilerle kıyaslamamalısın.

Dostum halimizi cidden bilmiyorsun. Burada dile getirmediğim çok şey var borç batağı vs. gibi çünkü her şeyi dillendirsem fakir edebiyatı yapıyormuşum gibi olacaktı.

Ne alaka ya sağdan soldan duyuyorsunuz, kaç kere yurt dışına çıktın. Bol kafadan sallıyorsunuz, yurt dışında evsizler yok mu? Bırakın şu zihniyeti. Evet şartlar kötü ama bu durumu bahane eden ezik karakterli, çalışmadan önüme istediğim her şey gelsin zihniyeti taşıyan insanların söylemleri.

Hmm o yüzden mi turistler Türkiye'ye gelip krallar gibi yaşıyor?

Dostum halimizi cidden bilmiyorsun. Burada dile getirmediğim çok şey var borç batağı vs. gibi çünkü her şeyi dillendirsem fakir edebiyatı yapıyormuşum gibi olacaktı.
Dillendir, dillendirmene bir şey demiyorum zaten ama kaç defa yurt dışına çıktın, ne gördün de kıyaslıyorsun al sana 2014 Prag gezimdeki Prag sokakları.
1606387475688.png

Çok mu gelişmiş? 2018'de İtalya'ya gittim. Evet Roma çok güzel ama bide yan şehirlerini gez bakalım.
2017'de Yunanistan'a gittim ama Atina değil. Karditsa'ya Erasmus projesi için gittim. Gittiğim okulların bilgisayarlarında Windows bile yüklü değildi. Senin online eğitime zor giriyorum dediğin bilgisayara bile sahip değillerdi.
IMG_4948.JPG

Okulları da bu...
Hmm o yüzden mi turistler Türkiye'ye gelip krallar gibi yaşıyor?
Arada ki kur farkını gözden çıkarıyorsun, at gözlüğünü çıkar.

Sizin hatanız ilk başta gelişmiş bir ülkeyle gelişmekte olan bir ülkeyi kıyaslamanız. Bende biliyorum asgari ücretlinin açlıktan ağzının koktuğunu ama bırakın şu yaşadığınız toprakları kötüleme zihniyetini.

Aileni bu durumdan kurtarmak için de yaşayabilirsin. Senden daha da zor durumda olanlar var. En basit örnek online derse girmek için bilgisayarı olmayan bile var. Kendini daha üsttekilerle kıyaslamamalısın, kıyaslarsan zaten mutlu olamazsın.

Neden hep bizden zor durumda olanları düşünmek zorundayız, neden bizden daha iyi olanlar var demek yerine bizden daha kötü durumda olanlar var diyoruz? Biz buna alıştırılmışız, daha iyisini istemek yerine bizden daha kötüsü de var diyerek şükür edip susturuluyoruz.

Geri
Yukarı