Neden yazılıma olan ilgi son yıllarda iyice arttı?

Mesela grafik işleriyle yazılım bir midir? Bir arkadaşım var Adobe programlarına aşırı kafa yoruyor şu an istediği durumda değil ama alacakları ücret konusunda denk midirler?
Ya da yazılımcı ekstra olarak grafik işleriyle de uğraşabilir mi?

iOS kodlama dili Objective-C / Swift.
Android Java dili.

Mesela grafik işleriyle yazılım bir midir? Bir arkadaşım var Adobe programlarına aşırı kafa yoruyor şu an istediği durumda değil ama alacakları ücret konusunda denk midirler?
Ya da yazılımcı ekstra olarak grafik işleriyle de uğraşabilir mi?

Ne açıdan zor? Maaşları açısından fark çok mu?
Arkadasım BTK Akademi'den temel iOS kursu bitirip bir şirkete girdi, bundan dolayı soruyorum.

4 asgari ücret geliyor neredeyse neresi az hocam yapmayın lütfen 🥺

2023 de asgari ücret 8bin küsur olacağı konuşuluyor İstanbul'da veya başka büyükşehirde insan gibi yaşamak istese ev kirası min 10 binden başlıyor zaten adamın alacağı iPhone telefon 128 GB versiyonu 14 binden başlıyor. Kendisine bir pantolon alsa (LCW varsayalım) 300 TL'den 4 tane alsa 1200 TL yapmayın lütfen. Daha bilgisayar demeden adam zaten aç kaldı ek işe başladı :D

Neden olduğunu bilmiyorum ama nereden bu hâle geldiğini iyi bilirim .s Lise 2 deyken bilgisayar mühendisliği istiyorum dediğimde annemgil bana kızmıştı. Az oyun oynuyordun git orada da bilgisayar oyna tarzında değişik tepkiler vermişlerdi. Lise 4 e geldiğimde ise toplumda bilgisayar mühendisliği öyle bir popülerleşti ki istemesem bana zorla bilgisayar mühendisliği yazdıracaklardı. :))

Dipnot = Şuan üniversite 3. Sınıfım ( mezun + hazırlık )

Özel üniversitelerin kontenjanları yeterince dolmuyor demek ki, reklamlar arttığına göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı