Nedir bu Intel fanboyluğu?

Yav parası olan adam Intel alır dedim ben yanlış anlamışsın.

Hocam bakın hangisi F/P ise onu öneriyoruz. Kendimden örnek vereyim i3-9100F piyasada varken sistem önerilerinde Ryzen 3 3100 kullanıyordum. Ryzen 3 3100 önerdim diye beni AMD fanboy yapmıyor. Fakat i3 10100F geldikten sonra Ryzen 3 3100 kullanmıyorum. Ryzen 5 3600 işlemci 1300 TL civarlarında iken onu öneriyordum fakat şu an fiyatı uçtu. O yüzden i5 10400F öneriyorum.

Bugün attığın konu bu muydu? E çok normal güncel fiyatlardan 10400F varken 2600X'i kim niye alsın. Ben AMD kullanıyorum yükseltecek olsam ben de almazdım. Bir ürüne sahip olduğunuzda o piyasanın en iyi ürünü olmuyor.

Ben de şimdi kalkıp kullandığım Ryzen 1500X için 10100F'den iyi işlemcidir diyeyim. Oldu mu? Olmadı.

10400F varken 2600X alınmaz bu arada.

Doğru. Ama arkadaş çok kötü performans vermesi pek hoş olmadı. Ben bu konuyu açmamım sebebi ise bu tür yanlışların ortadan kalkması için onun dışında fanboyluk gibi bir niyetim söz konusu bile değil.
AMD kullanıyorum ama Intel işlemciler daha güzel bence, AMD almamın tek sebebi OC yapabilmek için bir dünya para dökmemek.

Ne anlamadım sen ters kalmışsın arkadaş benim bildiğim Intel'de OC yapabilmek için Z serisi anakart masrafına giriliyordu.

Doğru. Ama arkadaş çok kötü performans vermesi pek hoş olmadı. Ben bu konuyu açmamım sebebi ise bu tür yanlışların ortadan kalkması için onun dışında fanboyluk gibi bir niyetim söz konusu bile değil.

Ne anlamadım sen ters kalmışsın arkadaş benim bildiğim Intel'de OC yapabilmek için Z serisi anakart masrafına giriliyordu.

Hayır niyetiniz bana fanboy damgası vurmak kendiniz 1 test bile izlememişsiniz gelmiş bana fanboy diyorsunuz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı