Bilgisayarcılarin İntel Fanboyluğu

2 ay çalışıp çıkacaksın ne diye insanlarla münakaşaya giriyorsun :) Emin ol sendeki çok daha zararlı bir davranış biçimi. Karşıt düşünceyi kabul etmeyen adama bir şeyleri kabul ettirmeye çalışıp kendinle alay ettirme, anlamaz onlar. Neyden ekmek yiyorsa onu över onlar. Kendini hırpalama yani, 2 ay çalış sonra okuluna bak.

AMD'nin ısındığını falan söyleyen olursa buraya yönlendir biz veririz cevabını bir güzel :)

Arkadaslar simdi size calistigim yerde yasadigim sıkıntilari anlatacağım.Oncelikle ben yazin para biriktirmek icin bir bilgisayarcinin yaninda ise girdim. Dukkanda 6 kisi calisiyoruz. Ne yazik ki dukkandaki herkes Intel fanboyu ne kadar dil doksem de fikirlerini degistiremedim. Surekli AMD cok isiniyor cok hata veriyor trafo bana AMD islemcinin uzerine para verseler yine almam diyorlar. Ben de en sonunda bugun cildirdim ve dukkandakileri AMD'nin INTEL'den iyi oldugunu gostermek icin Technopat videosu actim. Dukkanda da bir tane stajyer calisiyor. O da surekli benle Technopat izledigim icin dalga geciyor. Yok biraz kendi fikirlerini soyle bu iki(Recep abiyle Ali abiyi kastediyor) adami izleme artik AMD bunlara sponsor para veriyor reklam yaptirmak icin falan diyor. Ama bugun bardagi tasiran son damla oldu. Bugun bos otururken cok ozur dileyerek soyluyorum. Bu ikisini izlemeyi birak dedi. Benimde kan beynime sicradi. Ben de bu senin izlemeyi bırak dedigin insanlar bu dukkandaki hepinizden daha bilgili dedim. Sizden ogrenemedigim seyleri onlardan ogrendim dedim. Ama hala beni bu konuda cildirtmaya devam ediyor. En sonunda dedim ki gel benchmark sonuclarina bakalim dedim onlar yalan dedi. Eger biraz daha Intel fanboyluguna devam ederlerse isi birakacağım. Onun icin ben sizden bunlardaki Intel fanboylugundan vazgecirmek icin tavsiye istiyorum. Biraz uzun bir yazi oldu ama bunlari yazinca rahatladim. Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.
Ülkede böyle insan çok.

İlle de ikna edeceğim diyorsan başka kanalların incelemelerine yönlendir. Yabancıların karşılaştırma videolarını göster. Daha da akıllanmazlarsa "he" de gitsin.

Gün gelecek kendim bir islemci cikaracagim ve tüm bu fanboy diye nitelendirdiginiz insanlar tükenecek, islemcimin adi büyük ihtimal ENTEL olur, hem ismimin bas harfleri ile de uyumlu :)

Haklısın de geç. Bu tarz insanlara bir şeyleri kanıtlamaya çalışmak seni daha da çok çileden çıkartır. Yaptığın işe odaklan gerisini boş ver.

Kendini ve AMD'nin üstünlüğünü neden kanıtlamaya çalışıyorsun ki o kalın kafalılara. 1000 doğru söylesen de, onlar gene 1000 yanlış çıkarır merak etme. Fazla takmamak lazım, işinden olmaya değmez. Hatta onlarla bıyık altından alay bile edebilirsin. :)

Ki zaten o kadar test, video, anlatım gösterdikten sonra daha da anlamıyorsa zaten o tip insanlarla uğraşmaya değmez. Karşıdaki bir fikre açık olmayan, dediğim dedik tipler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı