Nedir bu MacBook?

Ölüsü bile hala temel işlemleri yapacak kadar akıcı olabilen en düşük donanımlarla en stabil performansı verebilen bir işletim sistemine sahip cihazlardır donanım ömrü olarak da gayet uzun ömürlüdür virüs vs. bulaştırılması çok zordur oyun için elverişsiz olup böyle bir kullanım amacı da yoktur ve fiyatları oldukça pahalıdır.

Öncelikle merhaba herkesin dilinde laptop falan deyince MacBook söyleniyor, neden? Performansı da çok iyi bir bilgisayar değil, yani neden MacBook bu kadar fazla iyi geliyor insanlara? Onu anlamıyorum.
Avrupadaysan al kalsın bir tane dersin. Türkiyede 10 bin TL onu alacağına git bir tane MSI RTX 3060-2060'Lı bir laptop al.

Ölüsü bile hala temel işlemleri yapacak kadar akıcı olabilen en düşük donanımlarla en stabil performansı verebilen bir işletim sistemine sahip cihazlardır donanım ömrü olarak da gayet uzun ömürlüdür virüs vs. bulaştırılması çok zordur oyun için elverişsiz olup böyle bir kullanım amacı da yoktur ve fiyatları oldukça pahalıdır.

Anlamadığım konu o zaten olması gereken fiyat en fazla 5K şu anda MacBook Pro 13K gider PC toplarım hem işimi görürüm hem oyun oynarım aynı şey sadece laptopun taşıma avantajlığı ve küçük bir yer kaplaması meşhur onun dışında bir şeye yaramıyor.

Ülkemiz şartları için pahalı bir bilgisayar. Bundan seneler önce 2000-2500TL'ye çok rahat giriş seviyesi kaliteli bir MacBook alınabiliyordu.
Seneler olmasına gerek yok. 2 yıl önce 3000 TL. En iyi olanı Pro modeli 4000-5000 arasıydı. Vay be.

Avrupadaysan al kalsın bir tane dersin. Türkiye'de 10 bin TL onu alacağına git bir tane MSI RTX 3060-2060'lı bir laptop al.

Laptopa gerek yok gider toplarım.
Video edit için tercih edenlerden duyduğum kadarıyla edit programları daha stabil çalışıyormuş ve diğerlerine göre daha nadir hata veriyormuş.

Kanka ne olursa olsun gider araba alırım Tofaş bile olmuş 25 30 k üstüne kredi çeker araba alırım.

Sadece tasarımı güzel diye alınan, alanların da çoğu internette sörf yapar. Adobe veya photoshop RTX'i geçiyorum GTX olan bilgisayarlarda dahi daha hızlı çalışıyor. İçerisine soğutucu koymaya dahi üşenmiş Apple, yük altında 5 dakikadan sonra 1-2 GHz hıza düşüyor işlemcisi.

"Performansı da meh" demeye getirirken referans aldığınız nokta oyunlar herhalde. Malesef forum kitlesi gerçekten çok çocukça düşünüyor veya oyunlardan başka bir şey düşünme kabiliyeti yok. Gelenin aklına da ancak Adobe programları geliyor.

Windows ses driverları başlı başına bir sorun özellikle kendi ASIO compact driverları olan mixer ve ses kartları ile sürekli crash problemi yaşayabiliyorsunuz müzisyenler olarak elimizden gelse veya oyunlarla az buz bile işimiz olmasa ilk tercihimiz olur.

Adobeyi herkes yazmış ekleme yapmayayım, bu bilgisayarlar iş bilgisayarı. AutoCad veya AutoDesk gibi modelleme programlarını - texture optimizasyonlarını daha rahat yapıyorsunuz. Reactjs tabanlı yazılım için de mac işletim tabanlı bir bilgisayara veya sorunsuz çalışan bir hackintosh'a ihtiyacınız var.

Hackintoshlar bile windowstan daha stabil çalıştırıyor loopback özelliğini. Gerçi windowsta loopback özelliği yok.

Bir de laptopa gerek yok gider toplarım muhabbeti yapılmış :D Gerçekten yorumsuz

Geri
Yukarı