Nedir bu MacBook?

Laptopa gerek yok gider toplarım. Kanka ne olursa olsun gider araba alırım. Tofaş bile olmuş 25-30 bin üstüne kredi çeker araba alırım.
Birileri o parayı verip o bilgisayarla kazandığı parayla senin o krediyle alamayacağın şeyleri alabiliyorlar. Sadece bilgisayarı gerçekten kullananlar Macbook tercih eder. Oyun yapacak adam, bilgisayardan para kazanan adam gidip Windows seçmez. :)

"Performansı da meh" demeye getirirken referans aldığınız nokta oyunlar herhalde. Maalesef forum kitlesi gerçekten çok çocukça düşünüyor veya oyunlardan başka bir şey düşünme kabiliyeti yok. Gelenin aklına da ancak Adobe programları geliyor.

Windows ses driverları başlı başına bir sorun özellikle kendi asıo compact driverları olan Mixer ve ses kartları ile sürekli crash problemi yaşayabiliyorsunuz müzisyenler olarak elimizden gelse veya oyunlarla az buz bile işimiz olmasa ilk tercihimiz olur.

Adobe'yi herkes yazmış ekleme yapmayayım, bu bilgisayarlar iş bilgisayarı. AutoCAD veya autodesk gibi modelleme programlarını - texture optimizasyonlarını daha rahat yapıyorsunuz. Reactjs tabanlı yazılım için de Mac işletim tabanlı bir bilgisayara veya sorunsuz çalışan bir Hackintosh'a ihtiyacınız var.

Hackintosh'lar bile Windows'tan daha stabil çalıştırıyor loopback özelliğini. Gerçi Windows'ta loopback özelliği yok.

Bir de laptopa gerek yok gider toplarım muhabbeti yapılmış :D gerçekten yorumsuz.

Herkes işine göre ya laptop alır ya da toplar ben herkes için demedim kendi adıma gerek olmadığını düşündüğümü söyledim oyun konusuna gelecek olursak ki eğer yazdığım şeyde oyun açmaz oyun oynatmaz alınmaz gibi bir şey söylemedim sadece bir fikir danıştım. Konu kilit.

Ultrabook'ların Nirvanasıdır MacBook. Özellikle son çıkan M1 işlemcili olanı şarj et, tüm gün sağda solda kullan, eve gel, hala şarjı olsun. Öyle bir cihaz. Bilgisayar=oyun oynamak kafasında birinin anlayamayacağı türden bir cihaz.
Oyun oynatırda. O cihaza tasarıma yakışmıyor oyun oynamak.

Nedir bu MacBook? başlığına aklıma bu geldi:
sda.jpg

"Performansı da meh" demeye getirirken referans aldığınız nokta oyunlar herhalde. Malesef forum kitlesi gerçekten çok çocukça düşünüyor veya oyunlardan başka bir şey düşünme kabiliyeti yok. Gelenin aklına da ancak Adobe programları geliyor.

Windows ses driverları başlı başına bir sorun özellikle kendi ASIO compact driverları olan mixer ve ses kartları ile sürekli crash problemi yaşayabiliyorsunuz müzisyenler olarak elimizden gelse veya oyunlarla az buz bile işimiz olmasa ilk tercihimiz olur.

Adobeyi herkes yazmış ekleme yapmayayım, bu bilgisayarlar iş bilgisayarı. AutoCad veya AutoDesk gibi modelleme programlarını - texture optimizasyonlarını daha rahat yapıyorsunuz. Reactjs tabanlı yazılım için de mac işletim tabanlı bir bilgisayara veya sorunsuz çalışan bir hackintosh'a ihtiyacınız var.

Hackintoshlar bile windowstan daha stabil çalıştırıyor loopback özelliğini. Gerçi windowsta loopback özelliği yok.

Bir de laptopa gerek yok gider toplarım muhabbeti yapılmış :D Gerçekten yorumsuz
Konuş be kardeşim. :)

İş için kullanıyorum, Windows işletim sisteminden çok daha eziyetsiz, donma, çökme gibi sorunlar yüzünden projelerimi kaybetmiyorum. Sadece oyun oynayan ve gündelik işlerini halleden birisi için elbette ki gereksiz, fakat siz onu çeşitli sektörlerdeki çalışanlara sorun.

Birileri o parayı verip o bilgisayarla kazandığı parayla senin o krediyle alamayacağın şeyleri alabiliyorlar. Sadece bilgisayarı gerçekten kullananlar Macbook tercih eder. Oyun yapacak adam, bilgisayardan para kazanan adam gidip Windows seçmez. :)
Anlattığınız şeyi çoğu kişi anlamayacak malesef. Sanki kapitalizmin tek ürünü Apple'mış gibi konuşmak kapitalizmi sadece reklamcılık ve pr sonrasında fahiş fiyattan ürün satmak olarak algılayabiliyor insanımız. Fabrikaların en ucuz işçi gücüne sahip ülkelerde açıldığı görüntüsü Xiaomi için bile geçerli. Ama bizde kapitalizm sadece Apple'a çalışıyor. Uzanamadığı ciğere mundar demek işte, yarın 2 bin tlye alınabilen telefon üretse Apple bu durumlar ortadan kalkar. Keza 800 dolarlık telefona neden 10 bin tl ödüyoruz diye düşünmek yerine şirkete sövmek kolay geliyor.

Konudan bağımsız belki ama bu foruma uzun zamandır sadece girip yazılanların bazılarına gülmek için uğruyorum. Gerçekten hem ekonomik gelecek kaygısından bu forumun bu derece şikayet edip hem de dış dünyadan bağlantısının aşırı kopuk olmasına şaşırıyorum. Sanki kimsenin kendi düşüncesi yokmuş da sürü psikolojisiyle birbirine üçgen biçiminde takıyormuş gibi. Yazık ediyorsunuz kendinize arkadaşlar. Gerçek hayatı görmek için kafanızı camdan dışarı çıkarmanıza ihtiyaç yok. Bugün sadece bir laptop'ın gerekliliğini merak ediyormuş gibi yapıp davranıp saldırgan cümleler kurarsanız bu empati yoksunluğunu hayatınızın her yerinde karşılayamazsınız. Toplum kötü olabilir, aklıselim insanlarla da iletişim kuramazsınız. "Konu kilit" diyerek konuşma kapattığınızı sandığınızda sadece çocukça görünüyorsunuz. Argümanınız olmayınca Konu kilit nedir yahu?

"Performansı da meh" demeye getirirken referans aldığınız nokta oyunlar herhalde. Maalesef forum kitlesi gerçekten çok çocukça düşünüyor veya oyunlardan başka bir şey düşünme kabiliyeti yok. Gelenin aklına da ancak Adobe programları geliyor.

Windows ses driverları başlı başına bir sorun özellikle kendi asıo compact driverları olan Mixer ve ses kartları ile sürekli crash problemi yaşayabiliyorsunuz müzisyenler olarak elimizden gelse veya oyunlarla az buz bile işimiz olmasa ilk tercihimiz olur.

Adobe'yi herkes yazmış ekleme yapmayayım, bu bilgisayarlar iş bilgisayarı. AutoCAD veya autodesk gibi modelleme programlarını - texture optimizasyonlarını daha rahat yapıyorsunuz. Reactjs tabanlı yazılım için de Mac işletim tabanlı bir bilgisayara veya sorunsuz çalışan bir Hackintosh'a ihtiyacınız var.

Hackintosh'lar bile Windows'tan daha stabil çalıştırıyor loopback özelliğini. Gerçi Windows'ta loopback özelliği yok.

Bir de laptopa gerek yok gider toplarım muhabbeti yapılmış :D gerçekten yorumsuz.

Profesyonel bir müzisyenim ses teknolojileri ve mühendisliği ile uğraşıyorum. MacBook lanetine bu yüzden bulaştım. Tavsiyeler üzerine 2015 MacBook Pro aldım zamanının en yüksek donanımlı bilgisayarı sayılır. Bu bilgisayarı sadece müzik programlarını kullanmak amaçlı almıştım dawlar ve birkaç notasyon programı diyebiliriz kısaca. Projeler iş üstündeyken sebepsiz kapanması vst açarken yarım saat beklemesi 15-20 kanal üst üste iken kafayı yemesi gibi yüzlerce problemi saymazsak güzel laptop. Bir gün kayıt alırken sebepsiz yere ekranın gitmesi sonucu ekran değişimi talep ettiler ısıdan dolayı ekran ve anakart yanmış. Geçen sene 11 bin TL onarım fiyatı çıkarıldı. MacBook pişmanlıktır. He internette gezeceğim diye alacaksanız alın tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı