Nedir bu Rogue Company?

Rogue Company taktiksel bir FPS oyunu, açıkcası oyunu kendi açımdan değerlendirecek olursam gerçekten çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. 2v2 ve 4v4 modları olan oyunumuz Unreal Engine 4 motorunu kullanarak Epic Games'de yerini alıyor. Daha oyuna ilk girişinizde bile size o heyecanı yaşatmak için harika bir sinematik koyduklarını görmek harika bir şey.

Rogue Company içerisinde 10'dan fazla ajanın bulunduğu ve bu ajanların her birinin farklı silahları ve farklı özellikleri bulunuyor, aim sistemi gayet stabil yani ne aşırı kolay ne aşırı zor. Rogue Company her ne kadar düşük-orta bir sistem gereksinimi istese de benim bilgisayarım 4v4 modunda en fazla 40 FPS alıyor, ancak 2v2 yoldaş modunda 70 FPS'den düşmedi. Ping durumu gayet iyi hiç bir sıkıntı çekmiyor bağlantı anlamında.

Oyun içerisine bakarsak gayet güzel bir sistem geliştirmişler, silahlarınızı kazandığınız para ile yükseltiyorsunuz ve rakiplerinizden üstün olabiliyorsunuz. Hayır bu P2W değil yanlış anlamayın, yani siz adam öldürüyorsunuz ve gelen parayla marketten silahınızı geliştiriyorsunuz oyun bitince bütün her şey sıfırlanıyor. Kimi karakterin Katana bıçağı var iken kimi karakterinde bomba atarı var. Oyun TPP oynanıyor ve ilk girişte gözünüz azıcık yorulsa da daha 10. dakikadan alışıyor ve oyun harika gelmeye başlıyor.

Açıkcası oyun seçim ekranında sinematik ekleyerek size heyecan katıyor ve oyundan gerçek anlamda zevk alıyorsunuz. Yoldaş modundan örnek vereyim şimdi de, hacklemeniz gereken bir alan var eğer oraya girip 4 saniye beklerseniz hacklemiş oluyorsunuz, her iki takımında 6 yeniden doğum hakkı var ve bitince helikoptere geri dönüyor ve kazandığınız para ile silahlarınızı güçlendirip geri başlıyorsunuz. Eğer hacklediğiniz alan 30 saniye boyunca kimse tarafından hacklenmez ise karşı takımın 1 adet doğum hakkı gidiyor, eğer karşı takımın başka doğum hakkı kalmadı ise o raundu siz kazanıyorsunuz.

Toplam 10 saat falan rahat oynadım, açıkcası çok hoş ve sürükleyici bir oyun. Çünkü gerçekten o heyecanı size yaşatıyor, yani Valorant'taki gibi yalan yanlış vuruşlar pek yok. Kontrol tamamen sizin elinizde, eğer bir arkadaş bulup oynarsanız harika oluyor. Oyun ile ilgili aşağıya video ve link bırakacağım. Gerçekten mantığı kavrarsanız çok eğleneceğinize eminim. Aralıksız 4 saat oynadım ve oturduğum yer ter içindeydi.

Oyuna girdiğinizde ki ilk sinematik.

Oyun içi oynanış.
 

PustiPowerV2

Decapat
Katılım
6 Haziran 2020
Mesajlar
5.238
Makaleler
5
Çözümler
10
Yer
New Marais'de Buzul Vermaak 88 Elemanı Dövüyor.
Hocam R6 oyununa benziyor mu sizce?
 

Tekila Harun

Centipat
Katılım
19 Aralık 2019
Mesajlar
813
Makaleler
1
Yer
Aydın
KS
ErenAKKOC

ErenAKKOC

Hectopat
Katılım
27 Ekim 2018
Mesajlar
2.871
Makaleler
4
Çözümler
12

orpheus2690

Hectopat
Katılım
28 Mayıs 2016
Mesajlar
1.859
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
Ordu / Eskişehir
Sistem gereksinimi olarak çok mütevazi olan bir oyun. GTX 1050 ile Ultra ayarlarda 70-110 FPS arası değerlerde rahatlıkla oynuyorum. Yeni yeni başladım 24. seviyeye geldim fakat oyunda bir kaç anlamsız şey var. Mesela biri sürekli C basıp otur kalk yaptığınızda anlamsız bir şekilde aiminiz adamın üstünde olsa bile hasar vermiyor. Onun dışında içerik biraz kısır. Bir süre sonra bayabiliyorsunuz. En sevdiğim olayı ise chat olmaması. Sırf chat yok diye oynuyorum. Güzel inceleme olmuş elinize sağlık. Hi-Rez'in yaptığı çoğu oyun güzel oluyor.
 
Yukarı