Nedir Bu Steam Egosu ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Estağfurullah, okuduğunu anlayabilen bir kişi zaten benim çıkardığım yargıya varabilir. Kimse çıkıp kul hakkından bahsetmesin, adım gibi eminim ki bu yorumları yazan herkes zamanında benim gibi korsan oyun kullandı. Önemli olan, her emeğin karşılığının olduğunu bilmek ve buna göre davranmaktır. Bu yazdıklarım da yanlış yorumlanacak ancak toplumumuz kişileri okumadan yargıladığı için pek umrumda değil açıkçası.
Kesinlikle. Millet öyle bir millet olmuş ki sanırsınız herkez anasının karnından orjinal namıyla doğmuş... Benim çevremde bir sürü kuzenim var hepsi orjinal kullanıyor bende onlara özendim ama şu an burda millet benim dediğim saptırdı (saptırmak kelimesini bu kadar çok kullandığım için kusura bakmayın) neymiş efendim ben korsan oyunu destekliyormuşum. Belki 10 yaşında evet ama şimdi ? Hayır.

O oyuna verecek parasıda olmalıymış !!
Benim evimde 5.5 senelik PC var, param olmadığı için yenisini alamıyorum. Buna ne diyeceksin peki ? Araba örneği verirken neden ferrari gibi uç bir örnek veriyorsun ? Dünyadaki her araba ferrari gibi pahalı değil, her PC'nin özelliklerinde aynı değil bunuda hesaba kat. 10 bin TL'lik PC'si olanla 5.5 senelik PC'si olan aynı değil. Şu insanların ekonomik durumlarını hiç göz önüne almadan yapılan "PC'si varsa oyunuda orjinal oynasın yeaaa" yorumlarına ciddi manada sinir oluyorum.
Katılıyorum. Benimde 2 bilgisayarım var biri istanbulda... Ordaki bilgisayar 4000 tllik bir laptop. Burdaki ise 2008'den kalma casper. Sadece cs:go oynayabiliyorum. Orayada sadece tatillerde gidebiliyorum uzun hikaye... O bilgisayarıda ordan buraya getiremiyorum oda ayrı hikaye... Ben benim bilgisayara call of duty advance warfare indirdim. Bilgisayar tahmin ettiğim gibi oyunu açamadı bile. Ben şimdi bu oyunu orjinal alsam yaz tatiline kadar beklemelimiyim oyunu oynamak için ? Herkez ne yazık ki 5000 tl gelirli değil bakma sen onlara kardeş.

Türkiye'de ki oyun sektörünün ve diğer sanal ortamdaki sektörlerin gelişmesini istiyorsak orijinaline yönelmemiz gerekir, yanlış mıyım ? Yanlış anlamayın ama ben her aldığım şeyi orijinalinden alırım, bilgisayarıma işletim sistemim dahil hiçbir şey de Crack kullanmadım. Maddi durumumuzda her normal aile gibi, ne + ne - .

Şimdi ego kısmına gelirsek, sen konuyu yanlış anlamış olabilirsin veya öyle anlamak istemiş olabilirsin. Steam bir oyun satın alma platformudur, burada bireyi birbirinden ayıran hiçbir şey yoktur, tek farklı şey oynadığı oyundur, o da sanal alemde. Ayrıca burası Technopat Sosyal, herkes eşit ve bu eşitsizliği bozan kişi/kişiler olursa gereken yapılıyor.

Korsan oyun hem riskli (Virüs, Truva Atı bakımından vb)hem de kotayı Updateler yüzünden hemen dolduruyor (araştırmalarıma göre). Manevi olarak birşeyler yazmama gerek yok, arkadaşlar yazmış zaten. Hem sen de demişsin, bende orijinal oyun alıyorum diye, sorun ne peki dostum ?

Korsan kullandim, sonra orijinale gectim. Korsan oynamak/yuklemek gercekten dertli. Yok o crack bozuk cikti, digerinin indirme linki bozuk falan falan... Birde "+rep" isteyen insanlar... Hepsi birbirinden beter. Yaninda gelen viruste cabasi.

O konunun acilma sebebi, (bence) Technopat sakinlerinin korsana karsi oldugunun vurgusudur. Korsan kullanan tabii ki fikrini degistirmeyecek, aliskin cunku ona.

Aslında burda empati devreye giriyor... Tamam sen ego yapmak istemeyebilirsin ancak empati kursan karşındakiyse sende gösteri yapıyorlar diye sinirlenirdin. Herkesin günahı kendine zaten. Ama önsezim lafımın yanlış şekilde yorumlanacağını söylüyor. Arkadaşlar korsana bende destek vermiyorum diyip bu konudan çekiliyorum.

Türkiye'de ki oyun sektörünün ve diğer sanal ortamdaki sektörlerin gelişmesini istiyorsak orijinaline yönelmemiz gerekir, yanlış mıyım ? Yanlış anlamayın ama ben her aldığım şeyi orijinalinden alırım, bilgisayarıma işletim sistemim dahil hiçbir şey de Crack kullanmadım. Maddi durumumuzda her normal aile gibi, ne + ne - .

Şimdi ego kısmına gelirsek, sen konuyu yanlış anlamış olabilirsin veya öyle anlamak istemiş olabilirsin. Steam bir oyun satın alma platformudur, burada bireyi birbirinden ayıran hiçbir şey yoktur, tek farklı şey oynadığı oyundur, o da sanal alemde. Ayrıca burası Technopat Sosyal, herkes eşit ve bu eşitsizliği bozan kişi/kişiler olursa gereken yapılıyor.

Korsan oyun hem riskli (Virüs, Truva Atı bakımından vb)hem de kotayı Updateler yüzünden hemen dolduruyor (araştırmalarıma göre). Manevi olarak birşeyler yazmama gerek yok, arkadaşlar yazmış zaten. Hem sen de demişsin, bende orijinal oyun alıyorum diye, sorun ne peki dostum ?
Bizimde maddi durumumuz sizinki gibi demekki. Sorunu sormuşsunuz. Sorunumuz korsan kullananlara neden inat ? Bazı arkadaşlar bu konu çok saçma tarzında cevaplar verdi. Neden saçma ? Benim yanlış bulduğum yer bunun inat için olsada gösterişini yapmaları. Yapmasınlar arkadaş. Ayrıca yazdıklarına da katılıyorum.

Aslında burda empati devreye giriyor... Tamam sen ego yapmak istemeyebilirsin ancak empati kursan karşındakiyse sende gösteri yapıyorlar diye sinirlenirdin. Herkesin günahı kendine zaten. Ama önsezim lafımın yanlış şekilde yorumlanacağını söylüyor. Arkadaşlar korsana bende destek vermiyorum diyip bu konudan çekiliyorum.
Benimde lafım yanlış anlaşıldı. Bende fikrimi beyan ettim her ne kadar biraz sitemli olsada.

Konu ne hale gelmiş. Abi şu yorumları okumak için şu an üşeniyorum :kulaklık:
Özet geçeyim... Ben fikrimi beyan ettim bazıları karşı çıktı bazıları tarafsız... Kimsede safını değiştirmedi. Sizin bu konudaki fikriniz nedir ? Tabii cevap verebilmeniz için 3 sayfalık sohbeti okumalısınız burada anlatırsam şaire şiir sizlere roman olur :D

Gerçi bu sohbette 8 yaşındaki çocuğun ağır dram romanı okurken kafasının "allak bullak" olması etkisi sizin gibi baştan başlayacaklara aynı etkiyi yaratabilir :D

Yanlış şeyler yazıyorsun sonra da "beni yanlış anladınız" diyorsun. O konu da ki hiç kimsenin egolarını tatmin etmek gibi bir amacı yoktu üstat. Sadece orijinal oyuna destek verdiklerini gösterdiler. Ego çok ayrı bir şey. İfadelerinizi kullanırken biraz daha özenli olun lütfen kırıcı olabiliyorsunuz.

"Korsana inat" diye başlayan konular nedense aklıma, facebook'daki "teröre inat bu resmi beğenelim" saçmalığını getiriyor. O resmi beğenince terörün biteceğini sanan insanla steam profilini paylaşıp korsan kullananlara tepki gösterdiğini sanan insanlar benzer kişiler sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı