Nedir Bu Steam Egosu ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar ben torrent tavsiye etmiyorum kim dedi size gidin torrentden hergün oyun indirin? Ayrıca ben yanlış konuşduysam affola. Herkez demedim çoğu adam müzikleri indiriyor dedim tabiki satın almanız daha iyi. Eğer kabaca söylemem gerekirse gidin başka yerde egonuzu tatmin edin. Benim dediğim herkez sizin gibi değil. 2 oyun almış ömrü boyunca korsan oynamış müzikleri internetten indiriyor... Sonrada affedersiniz artislik yapıyor korsana hayır. Sizi bu söylediğim arkadaşın grubuna almadım. Yani bazılarını...

Ayrıca iyi, kötü bütün yorum, düşünceleriniz ve katılımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan oyunlarda bir sürü özellikler kısıtlıdır, örneğin multiplayer oynamak vs. gibi. Ayrıca o kadar insan o oyunun üstüne uğraşıyor. 100 kişilik kadronun hakkına girmek hiç vicdanınızı sızlatmaz mı, sızlatmadı mı? "Buna para veremeyecek insanlar var ama" diyen insanlar için de şunu diyorum: eğer bir bilgisayarın varsa evinde, o oyuna verecek paran da olmalı arkadaşım. Ferrari araba alıp lastik taktırmamak gibi bişeydir bu. Bilgisayar alıyorsunuz oyun almıyorsunuz. 20 lira 30 lira ayıramaz mısınız yani? Kul hakkına girmekten iyidir bence. Ayrıca @Gnk1622 arkadaşım, burada müzik söz konusu değil.

Korsan oyunlarda bir sürü özellikler kısıtlıdır, örneğin multiplayer oynamak vs. gibi. Ayrıca o kadar insan o oyunun üstüne uğraşıyor. 100 kişilik kadronun hakkına girmek hiç vicdanınızı sızlatmaz mı, sızlatmadı mı? "Buna para veremeyecek insanlar var ama" diyen insanlar için de şunu diyorum: eğer bir bilgisayarın varsa evinde, o oyuna verecek paran da olmalı arkadaşım. 20 lira 30 lira ayıramaz mısınız yani? Kul hakkına girmekten iyidir bence. Ayrıca Gnk1622 arkadaşım, burada müzik söz konusu değil.
Müzik bir örnekti. Ayrıca herkez üstüme gelmeye başladı. Kardeşim ben dediğine katılıyorum. İyi bir bilgisayarı varsa o oyunu alabilmeli. Bazı arkadaşlar dediğimi saptırdı kim dedi ya sen milleti torrent kullanmaya itiyorsun diye?

@Gnk1622 Antivüsler oyunlardan pahalı değil. İsteyen onları da alır. Müziği ille de satın almak gerekmiyor herkesin elinde tablet telefon ve internet paketi var. Çoğu müzik zaten Youtube gibi sitelerde mevcut indirmedikçe zaten yasal olarak istediğin zaman dinleyebiliyorsun. Yani yasal olmayan bir yöne kaymak mümkün değil artık.

O konuyu korsan kullanan biri görürse sizce fikrini değistirecek mi ? Hayır. O zaman kime artislik yaptı bu adamlar ? Ya da artislik yapmadılar sadece kendi çaplarında "biz adamız doğruyuz" diye sohbet etmiş oldular.

@Gnk1622 Antivüsler oyunlardan pahalı değil. İsteyen onları da alır. Müziği ille de satın almak gerekmiyor herkesin elinde tablet telefon ve internet paketi var. Çoğu müzik zaten Youtube gibi sitelerde mevcut indirmedikçe zaten yasal olarak istediğin zaman dinleyebiliyorsun. Yani yasal olmayan bir yöne kaymak mümkün değil artık.
Müzik bir örnekti ama saptırıldı. Tıpkı benim insanları torrent kullanmaya ittiğimin iddia edilmesi gibi...

Herkez üstüne alındığına göre ya bir kabahatleri var bu konuda,ya da kabahati olanları savundular ayrıca korsan kullanmaya 11 yaşımdan sonra bıraktım. O zaman herseyi babamdan istedim sağolsun aldı. Oyunlarıda kutulu alıyordum ama sonralardan steamden almaya başladım. Zaten tek bir oyunum var steamde. Çoğu oyunu kutulu alırım çünkü. Bir bakın o konuya ben burdan böyle bu kadar oyun aldım korsana hayır diye şov yapmışmıyım... Sadece bir antivirüs kullanıyorum doğal olarak onu da satın aldım... Ama kimse beni eleştirmese kimseye benimki orjinal demeyi düşünmüyordum...

O konuyu korsan kullanan biri görürse sizce fikrini değistirecek mi ? Hayır.
Amaç zaten fikrini zorla değiştirmek değil orijinal'in faydalarını görmelerini sağlamak. Sen Steam olan bir oyunu Steam sunucularına bağlanıp oynayabiliyor musun? Yok. Güncelleme alabiliyor musun yok. Şimdi dersin güncel sürümlerini de çıkartıyorlar. Çıkartıyorlar da sen onları indirirken bedavaya mı indiriyorsun oyunu tekrar indirmiş oluyorsun o kadar kotayı orj. almaya kullansan daha ucuza geleceği o kişilerin aklına gelmiyor biz onları ortaya çıkarmak için uğraşıyoruz. Boşuna kazıklanmayın diyoruz korsan kullanıp. İlle de ben korsan kullanırım diyene zaten sözümüz yok beyinlerini kullanmasını öğrenene kadar devam ederler.

Sanırım konuyu açan arkadaşım diğer konuyu açan ve o konuya cevap veren arkadaşların biraz gösteriş yaptığını düşünüyor. Ben de birçok oyunu korsan olarak oynadım ancak artık orijinal oyun almaya dikkat ediyorum. Sonuçta bir oyunu yapmak için onlarca, yüzlerce yazılımcı emek veriyor. Daha kaliteli oyunlar yapabilmeleri için onları desteklemek gerektiğini düşünüyorum. Umarım doğru anlamışımdır.

Amaç zaten fikrini zorla değiştirmek değil Orijinal'in faydalarını görmelerini sağlamak. Sen Steam olan bir oyunu Steam sunucularına bağlanıp oynayabiliyor musun? Yok. Güncelleme alabiliyor musun yok. Şimdi dersin güncel sürümlerini de çıkartıyorlar. Çıkartıyorlar da sen onları indirirken bedavaya mı indiriyorsun oyunu tekra indirmiş oluyorsun o kadar kotayı orj. almaya kullansan daha ucuza geleceği o kişilerin aklına gelmiyor biz onları ortaya çıkarmak için uğraşıyoruz. Boşuna kazıklanmayın diyoruz korsan kullanıp. İlle de ben kosan kullanırım diyene zaten sözümüz yok beyinlerini kullanmasını öğrenene kadar devam ederler.
Haklısınız ben zaten korsan kullanın demedim dediğim gibi saptırıldı. Ben sadece adamlar sadece akıllanınca orjinal kullanmaya başlar demeye getiriyorum konuşmayı... Böyle konular açmak onları kinlendirmez mi ? Beni-bizi kınıyorlar bu ne biçim iş arkadaş diyenler olmaz mı ? Ya da bir çeşit kıskançlık başlar bu o korsancıları ya herkez orjinal güzel güzel oynuyorlar diye düşündürür orjinal aldırır ya da onlarda orjinalcilere inat korsana devam ederler "bana ne arkadaş bana ne multiplayer'dan hikayesini bitireyim yeter" düşüncesine yönlendirir. Bence...

Sanırım konuyu açan arkadaşım diğer konuyu açan ve o konuya cevap veren arkadaşların biraz gösteriş yaptığını düşünüyor. Ben de birçok oyunu korsan olarak oynadım ancak artık orijinal oyun almaya dikkat ediyorum. Sonuçta bir oyunu yapmak için onlarca, yüzlerce yazılımcı emek veriyor. Daha kaliteli oyunlar yapabilmeleri için onları desteklemek gerektiğini düşünüyorum. Umarım doğru anlamışımdır.
Hocam açık adres verin ayaklarınızı öpeyim! Gerçekten derdimi, anlatmak istediğimi anladınız !

Son düzenleyen: Moderatör:
Estağfurullah, okuduğunu anlayabilen bir kişi zaten benim çıkardığım yargıya varabilir. Kimse çıkıp kul hakkından bahsetmesin, adım gibi eminim ki bu yorumları yazan herkes zamanında benim gibi korsan oyun kullandı. Önemli olan, her emeğin karşılığının olduğunu bilmek ve buna göre davranmaktır. Bu yazdıklarım da yanlış yorumlanacak ancak toplumumuz kişileri okumadan yargıladığı için pek umrumda değil açıkçası.

"Buna para veremeyecek insanlar var ama" diyen insanlar için de şunu diyorum: eğer bir bilgisayarın varsa evinde, o oyuna verecek paran da olmalı arkadaşım. Ferrari araba alıp lastik taktırmamak gibi bişeydir bu.
O oyuna verecek parasıda olmalıymış !!
Benim evimde 5.5 senelik PC var, param olmadığı için yenisini alamıyorum. Buna ne diyeceksin peki ? Araba örneği verirken neden ferrari gibi uç bir örnek veriyorsun ? Dünyadaki her araba ferrari gibi pahalı değil, her PC'nin özelliklerinde aynı değil bunuda hesaba kat. 10 bin TL'lik PC'si olanla 5.5 senelik PC'si olan aynı değil. Şu insanların ekonomik durumlarını hiç göz önüne almadan yapılan "PC'si varsa oyunuda orjinal oynasın yeaaa" yorumlarına ciddi manada sinir oluyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı