Need for Speed bozdu mu?

osaka.exe

Picopat
Makaleler
4
Yer
Ötüken
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 | Ryzen 7 6800H | Nvidia RTX 3060 6 GB (Mobil) | 16 GB Ram 4800 mHZ DDR5 | Windows 11
Need for Speed serisi, uzun yıllar boyunca oyunculara heyecanlı yarış deneyimleri sunarak oyun dünyasında adından söz ettiren bir marka olmuştu. Ancak, Most Wanted'den sonraki yıllarda, serinin ivmesi kayboldu ve oyuncu kitlesi ciddi bir şekilde azaldı. Bu durumun temel nedenleri, serinin kötü yönetimi, tekrarlayan tasarım hataları ve giderek artan bir memnuniyetsizlik olarak öne çıkıyor.

1. İnovasyon eksikliği: Most Wanted, serinin zirvesiydi ve oyunculara benzersiz bir açık dünya yarış deneyimi sunmuştu. Ancak, sonraki oyunlar, bu inovatif ruhtan uzaklaşarak, benzer oyun mekaniği ve hikaye öğeleri sunma eğilimine girdi. Yaratıcılık eksikliği, serinin sıkıcılığa sürüklenmesine ve oyuncuların ilgisini kaybetmesine yol açtı.
  2. Tekrar edilen hatalar: Need for Speed serisi, birçok oyunda karşılaşılan teknik sorunlar ve hatalar konusunda sürekli bir problem yaşadı. Yetersiz optimizasyon, hatalı yapay zeka ve oyun içi dengesizlik, oyuncuların oyun keyfini olumsuz etkileyerek memnuniyetsizlik yaratmıştır. Bu sorunlar, serinin kalitesiz bir şekilde yönetildiği izlenimini güçlendirdi.
  3. Oyuncuların kaybedilmesi: Need for Speed'in hızlı bir şekilde popülerliğini kaybetmesi, diğer yarış oyunlarına olan ilginin artmasına yol açtı. Forza serisi gibi rekabetçi alternatifler, daha iyi grafikler, daha derin oyun mekaniği ve düzenli güncellemelerle oyuncuların dikkatini çekti. Need for Speed'in geriye düşen rekabet avantajı, serinin daha da gerilemesine neden oldu.
Sonuç: Need for Speed serisi, Most Wanted'den sonraki yıllarda sürdürülebilir bir başarı elde edemedi ve bir zamanlar güçlü olan oyuncu kitlesini kaybetti. Yaratıcılık eksikliği, teknik sorunlar ve artan rekabet, seriyi bir zamanlar olduğu gibi çekici kılan unsurları kaybetmesine neden oldu. Bu durum, birçok oyuncunun Need for Speed'i terk edip alternatiflere yöneldiği bir dönemi işaret ediyor. Umarız, gelecekteki oyunlarla birlikte, serinin eski günlerine dönüş yapabilmesi için gerekli değişiklikler yapılır.

Çocukluğumun efsane serisi Need for Speed, artık benim için bitmiştir, bu yazıyı hazırlamama da en son oynadığım oyun olan Need for Speed Unbound vesile oldu. Geçen sene Need for Speed Heat oynamıştım, bayağı bir sarmıştı o sıralar fakat sarmasının nedeni oyun kıtlığı çekiyor olmamdı yani şu an oynasam hiçbir NFS oyunu bana tat vermez, oyunlardaki sürüş dinamiği gerçekten berbat. 300 km hızla giderken çok çok keskin bir dönüş yapabiliyorsunuz ve bu oldukça saçma. Ben 300 ile giderken el frenini çekince daha çok hızlanan Forza'yı tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
NFS Unbound'da polisler de aşırı abartılmış sırf o sebeple oyunu sildim. Oynanışa bir yere kadar tahammül ediyordum yine.

Bozdu.
İnatla hala patates araç mekaniklerine devam ediyor, arcade de bir yere kadar be. Unbound'un drift mekanikleri ne öyle, iğrençti.

Eski oyunlarına diyecek söz yok ancak yeni oyunlarında nispeten iyi diyebileceğim tek oyun Payback. NFSU,NFSU2 ve NFSMW'da çıtayı o kadar yükselttiler ki, birdaha o seviyeye erişemediler. Unbound yerine Forza Horizon 5'i şiddetle tavsiye ederim.

NFS Heat ben bayağı sevdim şahsen 50 saatim olmuş sadece araba almakla falan uğraştım hikayeyi oynamadım daha fazla. Alabildiğim tüm NFS oyunlarını da Steam'den aldım hot pursiut remasterd, Most Wanted, Payback, rivals vs oynarım diye aldım hepsini.

Geri
Yukarı