Need for Speed Unbound'da FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

TheMetehan

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16GB, DDR4, 3200MHz
Ekran kartı
Nvidia GeForce RTX 4050 Laptop GPU (6GB)
İşlemci
13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700H
Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gün önce indirimle NFS unboud aldım. Oyunu indirdiğimden beri gözlemlediğim bir FPS problemi var. Oyunu ilk açtığımda (açık dünyada) FPS 90-100 civarında dolanıyor. Ancak yarışlara girdikçe garaja gir çık yaptıkça 30-40 dakika içerisinde FPS 55-60'lara kadar düşüyor. Sadece bu şekilde de değil, grafik ayarlarını düşürüp yükselttiğimde de FPS düşüyor. Atıyorum, DLSS'i kapatıp tekrar açtığımda ilk halinden ortalama 20 FPS daha az alıyorum. Sürekli grafik ayarlarını değiştirince de oyun hata vermeden çöküyor.

Ben bu durumu biraz araştırdım ve Reddit'te Memory leak sorunu olduğunu yazdıklarını gördüm. Bu problemin üstesinden nasıl gelinebilir, çözümü var mıdır?

Arkadaşlar merhaba, konuyu tekrar uyandırmam gerekiyor.

1 saatin sonunda dayanılamayacak noktaya geliyor oyun. İlk 10 dakika 90+fps veren oyunun bu kadar fps drop yemesi normal bir durum değil. başka hiçbir oyunda olmuyor bu.

Oyun rezalet bir optimizasyona sahip ama bu tek açıklaması olamaz. Başka yaşayan var mı bu durumu?

Need for Speed™ Unbound 11.06.2023 16_17_06.png

Son düzenleme:
Kanka sorunu çözebildin mi? Aynı sorun bende de var. Oyun ilk açıldığında 90FPS. 1 saat sonra 30 FPS'e düşüyor.
Yeni gelen güncellemeden sonra DLSS Upscaling çalışmaz oldu, komple kapattım. Ondan sonraki son durum, fps 90'dan kapıyı açıyor, 75'de sabitleniyor.

Memory Leak problemi var oyunda. Kötü optimizasyon. VRAM tüketen tüm ayarları kısmak gerekiyor, öbür türlü bu problemin bir çözümü yok henüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı