Needspeed Pro 75 nasıl?

Aktif olarak kullandım ISS kendileri. Aşağıya kendileriyle yaşadığım sorunla ilgili bir konu bağlantısı bırakacağım. Bulunduğum bölgede port olmayışı sebebiyle eski internet sağlayıcım Türk Telekom'a da geri dönemiyorum maalesef. Zaman zaman internet kesintileri oluyor birkaç dakikalığına, ping sabit olarak olması gereken düzeyden daha yüksek. Paket kaybı yaşadığım da oluyor.

Verdiği hizmet değil de bölgemdeki altyapı sıkıntısı sebebiyle bu tarz problemleri yaşadığımı da düşünebilirsiniz ama hayır. Aynı lokasyonda aynı adreste 5 yıldan uzun bir süre Türk Telekom'dan VDSL 50 Mbps Hipernet hizmeti aldım. İstanbul'a yakınlığım nedeniyle oyunların İstanbul sunucularında 15'in daha altında ping alıyordum. NetSpeed'e geçişim sonrasında anlık olarak minimum 23 maksimum 35-40 arası ortalamaysa 25 ping almaktayım. Kendilerine defalarca kez mail attım ancak aldığım değerlerin diğer internet servis sağlayıcılarla aynı olduğunu hatta kendilerinin daha iyi hizmet verdiğini iddia ettiler. Cahillerle tartışmadım, daha fazla mail atmadım o yüzden.
Neden geçiş yaptınız hocam memnunsanız?

Neden geçiş yaptınız hocam memnunsanız?
NetSpeed, Türk Telekom altyapısını kiralıyor ve hizmet dağıtımı yapıyor. Türk Telekom'daki sözleşmem sona erince daha düşük fiyata ve sözleşmesiz bir şekilde aynı hizmeti alacağımı düşündüğümden NetSpeed'e geçiş yaptım. Olaylar da bundan sonra başladı zaten. Kendilerinin vasat kalitede hizmet vereceğini öngörmediğimden dolayı böyle oldu.

NetSpeed, Türk Telekom altyapısını kiralıyor ve hizmet dağıtımı yapıyor. Türk Telekom'daki sözleşmem sona erince daha düşük fiyata ve sözleşmesiz bir şekilde aynı hizmeti alacağımı düşündüğümden NetSpeed'e geçiş yaptım. Olaylar da bundan sonra başladı zaten. Kendilerinin vasat kalitede hizmet vereceğini öngörmediğimden dolayı böyle oldu.
Taahhüt yok? Başka bir İSS'ye neden geçmiyorsunuz?

Taahhüt yok? Başka bir İSS'ye neden geçmiyorsunuz?
Bölgemde bir tek Türk Telekom altyapısı var. Onda da dediğim üzere yeni fiber çalışmaları dolayısıyla boş port bulunmamakta. İlk aboneliğimi transfer ettirdiğimde 1 ay içerisinde bu problemi çözemeyince hemen Türk Telekom'a anında geri dönmeyi düşündüm. Ancak Türk Telekom'dan farklı bir sağlayıcıya abonelik transferi gerçekleştirdiğinizde en az 90 gün süre geçmesi gerekiyor geriye transfer olabilmek için.

Bu dönemde de ekstra olarak yeni abonelik başvurusu bile yaptım Türk Telekom'a ancak boş port yok.

Geri
Yukarı