Nefes alamama hissi

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Burası doktor yeri değil biliyorum. Bir ara böyle olmuştu geçmişti psikolojik galiba. Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Mezuna kaldım stres vs var. Kahve çok tüketiyorum (Starbucks vs) 3 yıldır sigara kullanıyorum. Zaten elektronik aldım acaba ondan mı böyle oldu daha çok nefes çekmek gerek onda. Bırakmayı düşünüyorum. Ancak nefes darlığı olsa bile kendiliğinden geçer mi? Yaşım 20 kiloda aldım 85'lerden 96-97 oldum 1.5 senede. Arada kalbe iğne batar gibi oluyor kalp kası iltihabı deniliyormuş okuduğuma göre. Ne yapmamı önerirsiniz 2 gündür böyleyim bu yaşta kalp damar tıkanması, akciğer kanseri olmam herhalde.

Kendiniz cevabı vermişsiniz hocam yazarken.
Aşırı kilo, aşırı nikotin ve kafein. Sonuç, nefes darlığı ve kalbe iğne batar gibi olması.
Kilo vermeli ve kahve ve sigarayı bırakmanız gerek.

Internetten bakıp teşhis koymayın. Hastalığımın diğer belirtileri sonucu internete göre safra kesesi kanseriyim bende ona bakılırsa. Kafein vs kullanımını azaltıp en önemlisi sigarayı bırakıp yürüyüş yapmanız ve doktora muayene olmanız çok iyi olur.

Hocam akciğer soluması diye bir hastalık var ona yakalanmış olabilirsin, yanlış anlama ben seni korkutmak istemem ama bu hastalık genelde sigara içenlerde oluyor. Hasta çok az bir miktar nefes alıp geri veriyor, yani demek istediğim sık sık az nefes alma.

Hocam akciğer soluması diye bir hastalık var ona yakalanmış olabilirsin, yanlış anlama ben seni korkutmak istemem ama bu hastalık genelde sigara içenlerde oluyor. Hasta çok az bir miktar nefes alıp geri veriyor, yani demek istediğim sık sık az nefes alma.
Yok normal alıyorum arada batma tarzı bişey olduğu için kesiliyorum saliselik. Kas gerilmeside olabilir basket atmıştım geçen hafta 6 ay aradan sonra oynamıştım
En iyisi sigarayı falan bırakıp bir doktora görünmeniz olur.
Gittim az önce özelde baktılar ekg falan kas kaynaklı gerilme tarzı dediler krem verdi 2-3 güne geçermiş

Geri
Yukarı