Nefes alırken kalpte ağrı

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün çok fazla hareket etmedim sürekli dinlenme halindeydim ve geç kalktım sonra kalktım bir oturduğum yerden kalbime ağrı girdi sonra nefes alırken de ağrıyor bir şey batmış gibi internette araştırdım ergenlikte görülebiliyormuş geçiciymiş hastaneye gitmem gerekirmi yoksa geçer mi?

Bugün çok fazla hareket etmedim sürekli dinlenme halindeydim ve geç kalktım sonra kalktım bir oturduğum yerden kalbime ağrı girdi sonra nefes alırken de ağrıyor bir şey batmış gibi internette araştırdım ergenlikte görülebiliyormuş geçiciymiş hastaneye gitmem gerekirmi yoksa geçer mi?

Bende de oluyor. Ama eskiye göre daha az yaşıyorum artık. Geçicidir herhalde bilemiyorum.

Ellerinize ağır baskı uyguladıysanız falan olabilen bir şey. Ortalama 2-3 gün sürer ve geçer. Nefes alırken bir şeyler batıyormuş gibi hissettirir. Eğer 2-3 gün sonra geçmezse doktora danışabilirsiniz.

Eveettt, Technopat Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hoşgeldiniz. Size bluetooth ile röntgen çekeceğiz, lütfen bluetooth serivisini açın ve Technopat'a eriştiğiniz cihazı göğüs hizasında tutunuz. :D

Şaka bir yana arada bende de oluyor, 1-2 gün sürerse acile gidebilirsiniz.

Böyle durumlarda akciğer kaeografisi gerek dostum buraya konu açmakla bir şey öğrenemezsin. Benim de küçüklüğümden beri senin gibi sıkıntım vardı, gezmediğim doktor kalmadı sürekli EKG çektirdim. En son akciğer kaeografisi çektirdim, o gün boğazıma kadar sıcaklık hissediyordum sanki birisi üstüme oturmuş kalkmıyor daha sonra akciğer sönmesi olduğunu fark ettiler ameliyat oldum ve şu an gayet iyiyim.

Bazen üşütünce falan göğsümde bıçak saplanmış gibi ağrı oluyordu eğer ona benzer bir şey ise merak etmeyin.

Kalp değildir o. Büyük ihtimal akciğerdir. Bu tür ağrılar kalpten gelir sanırlar genelde ama nefes alırken iğne batma vs. durumu akciğer kaynaklıdır. Önce göğüs hastalıkları polikinliğine gitmen lazım. Geçici bir durumdur büyük ihtimal. Yine de aksatma. Aynısı arada bana da oluyor.

Göğüs ağrıları kalp ağrısı olarak algılanabiliyor lakin çoğu göğüs ağrısı kalpten bağımsız.
Efor ile doğru orantıda artan bir ağrı varsa şüphelenmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı