Nefes alırken sağ göğüste ağrı

Hocam ben size en büyük tavsiyeyi vereyim. İnternet üzerinden sağlık aramayın. Bir doktora muayene olun. Hastalığın ne şakası olur ne ertelemesi. Burada üzücü şeyler de görebilirsiniz. Moraliniz bozulur veya dikkate almayın derler umursamazsınız başınız derde girer. En yakın zamanda doktora görünün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar, gecenin bir vakti açtım konuyu 5 gündür bu şikayet ile baş başayım. Doktora gideceğim fakat bir türlü gidemedim. Nefes alırken ve hareket ederken sağ göğsüm ağrıyor. Ağrı bu gün sağ omzuma da sıçradı.

Omuza sıçraması dışında yaşadıklarının aynısını bende yaşıyorum. Derin nefes alamıyorum ve bazı hareketleri yaparken aynı acı oluşuyor. Tavsiye edeceğin bir şey var mı?

Derin nefes alamıyorum ve bazı hareketleri yaparken aynı acı oluşuyor. Tavsiye edeceğin bir şey var mı?
Başka semptomlar yok mu? Ateş, halsizlik, kalp çarpıntısı filan veya başka bunları da yazmadıysan yaz. Devamlı olan ağrı mı ne zaman başladı bunları belirtmeden sadece ağrıya göre tavsiye verilmez.

Başka semptomlar yok mu? Ateş, halsizlik, kalp çarpıntısı falan veya başka bunları da yazmadıysan yaz. Devamlı olan ağrı mı ne zaman başladı bunları belirtmeden sadece ağrıya göre tavsiye verilmez.

Ateşim normal gibi ama annem ateşim olduğunu da söyledi benim normal ısım bu bence. Bunların dışında 4 gün önce iftarda yemekten hemen sonra koltuğa geçtiğimde başladı fakat fazla ağrılı bir şekilde değildi nefes alamamda problem yaşamıyordum, dün yatağa girdiğimde biraz acaba neresi falan gibisinden tam yerini bulmaya çalıştım göğüs çevresinde bir noktadan kaynaklı olduğunu fark ettim ovaladım falan ama ovalamamla beri birlikte şimdiki duruma geldim.

Ateş ölçerle ölçüp bakabilirsin alıp. Tansiyon ve nabzını da birkaç gün kontrol edin dediğim gibi farklı semptomlar yoksa geçici de olabilir. Ortam sıckalık değişiklikleri de etkileyebilir. Çok kahve vb. içiyorsan o da etkileyebilir, kısaca çok detaylı anlatman gerekir. Hala devam ediyor mu, en çok ne yaptığında ağrıyor mesela.

Ateş ölçerle ölçüp bakabilirsin alıp. Tansiyon ve nabzını da birkaç gün kontrol edin dediğim gibi farklı semptomlar yoksa geçici de olabilir. Ortam sıckalık değişiklikleri de etkileyebilir. Çok kahve vb. içiyorsan o da etkileyebilir, kısaca çok detaylı anlatman gerekir. Hala devam ediyor mu, en çok ne yaptığında ağrıyor mesela.

Nefes alınca hafif batma oluyor derin nefes alamıyorum yatarken özellikle sağa veya sola dönemye çalıştığıöda ağrı yapıyor bir de su vs içtikten ya da yemek yedikten sonra sindirilirken o ağza gelen havayı çıkarırken ağrı oluyor bir de sen dedikten aonra fark ettim ateş ve halsizlik var hatta 14 saatten fazla uyumama rağmen yine uykum geliyor.

Ateş de varsa suyu da eksik etmiyorsanız oruç hariç, bir sağlık kuruluşuna görünseniz iyi olur enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz.. Bir kan tahlili yapsınlar. Tahlil içine kolesterol, trigliserid, CRP, Demir ve Ferritin değerlerine de bir baksınlar hemogramla birlikte. Diğer gerekenleri zaten doktor yapacaktır bunları sadece ek olarak unutmasınlar.

Ateş de varsa suyu da eksik etmiyorsanız oruç hariç, bir sağlık kuruluşuna görünseniz iyi olur enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz. Bir kan tahlili yapsınlar. Tahlil içine kolesterol, trigliserid, crp, demir ve ferritin değerlerine de bir baksınlar hemogramla birlikte. Diğer gerekenleri zaten doktor yapacaktır bunları sadece ek olarak unutmasınlar.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim 🙏 internette biraz araştırma yaptım çok da iyi şeyler çıkmadı açıkçası biraz kaygılandım.

Nefes alınca hafif batma oluyor derin nefes alamıyorum yatarken özellikle sağa veya sola dönemye çalıştığıöda ağrı yapıyor bir de su vs içtikten ya da yemek yedikten sonra sindirilirken o ağza gelen havayı çıkarırken ağrı oluyor bir de sen dedikten aonra fark ettim ateş ve halsizlik var hatta 14 saatten fazla uyumama rağmen yine uykum geliyor.

Hocam hastaneye gitsene sen, ne arıyorsun burada?

Geri
Yukarı