Neo & Toprak ve Sadece Enes Kaliteli İçerik mi Üretiyor?

Neo'yu neredeyse ilk eleştiri tarzına başladığından beri takip ederim. Adam resmen gözümün önünde büyüdü diyebilirim. Ve şu an hiç bir şekilde izleyemiyorum. Ben mi bunlara doydum, Neo mu bozdu diye düşündüm. Cevap ikisideymiş.

Neo'nun zaten birkaç yıl önce dedikleriyle şimdi dedikleri aynı. Herhalde fazla tekrara düşmemek için saçmalamaya başladı artık. Yapacak bir şey yok. Bu tip kanalların kredisi belli bir süre sonra doluyor.

Enes ise aynı şeyin laciverti 😀. Sadece Neo'ya kıyasla diksiyonu, tekniği vs. daha iyi. Anlattıklarının alt metni hep aynı. İçerikleri birbirine benziyor. Mesela bir videolarına bakayım dedim zibilyon tane TikTok videosu çekmiş. İzleyicileri aptal değilse TikTok hakkında fikirlerini bir, bilemedin iki videoda anlayabilirdi.

Ayrıca bu arkadaşı diğer kanalı yüzünden çok ciddiye alamadım maalesef. Kusura bakmasın ama aşağıdaki videoları çeken birinin toplumsal videolar çekmesi çok samimi gelemiyor. Daha çok ticari amaçlı geldi.
Screenshot_2021-04-08-13-39-00-730_com.google.android.youtube.jpg

Tabii tüm videolarını izleyemedim belki bu konu hakkında bir şeyler demiştir bir videosunda. Fazla hakkına girmeyeyim.

Toparlamak gerekirse bu tip kanalları, bu konular hakkında fikri olmayanlar izleyebilir. Biraz fikir falan alır, yoluna devam eder. Çünkü hepsi papağan gibi zaten bilinen şeyleri tekrar anlatıyor. Anlayan anladı zaten, anlayamanlar hiç bir türlü anlayamıyor.

2017'den beri Porçay ile beraber izlediğim kanaldır Neo & Toprak. Eskiden adı sadece Neo'ydu. Hak ettiğini düşündüğüm ve uzun yıllara rağmen değişmeyen nadir kanallardan birisidir.

İkisi de kaliteli iyi eleştiri yapan kanallar her gün izliyorum.

Daha sonra Sadece Enes için fikrimi değiştirdiğimi söyledim bu arada. İzlemeye İlk başladığım zamandı. Sonradan sürekli zaten bildiğimiz şeyleri söylediğini fark ettim. Ara sıra kendi ile çelişiyordu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı