Nereden hayvan sahiplenebilirim?

İnsanların zevklerine bu şekilde ucuz bir espri ile yaklaşımınızı doğru bulmuyorum. Herkes kedi, kuş sevecek diye bir zorunluluk yok. İstediğim hayvanların hepsi yasal. Satın aldıktan sonra ilgilenmesi gereken kişi benim, masrafını üstlenecek kişi benim. Sonuç olarak keşke bir tık daha anlamlı ve zekice bir espri ile iğneleseydiniz ya da en iyisi sizi ilgilendirmeyen ve size zararı olmayan durumlara karışmamanız yönünde düşüncem.

Uyarınız için sağ olun ama yanıldığınız konu yasal olup olmaması, araştırdığım kaynaklar yanlış değilse hepsi legal diye biliyorum. Hangileri yasal değilse uyarırsanız kaldırayım onları ve almaktan vazgeçeyim.
Yılan, Kertenkele türleri, Sakallı ejder, Papağanlar, İguana, Gine domuzu, axolotl, boynuzlu kurbağa, egzotik balıklar. LEGAL değildir.

İnsanların zevklerine bu şekilde ucuz bir espri ile yaklaşımınızı doğru bulmuyorum. Herkes kedi, kuş sevecek diye bir zorunluluk yok. İstediğim hayvanların hepsi yasal. Satın aldıktan sonra ilgilenmesi gereken kişi benim, masrafını üstlenecek kişi benim. Sonuç olarak keşke bir tık daha anlamlı ve zekice bir espri ile iğneleseydiniz ya da en iyisi sizi ilgilendirmeyen ve size zararı olmayan durumlara karışmamanız yönünde düşüncem.

Uyarınız için sağ olun ama yanıldığınız konu yasal olup olmaması, araştırdığım kaynaklar yanlış değilse hepsi legal diye biliyorum. Hangileri yasal değilse uyarırsanız kaldırayım onları ve almaktan vazgeçeyim.

300-400 TL'ye kadar çıkabilirim ama yeni başlayacağım için ne kadar düşük bütçe o kadar iyi benim için.

Hocam iki soru daha akvaryumun kapasitesini düşündünüz mü?
İkinci ele bakar mısınız?
Eğer düşünmediyseniz size 2.el ayarlayalım daha uygun daha büyük olsun hayvanlar rahat etsin.

+ olarak Bu canlılar tespit edilirse 6000TL Cezası var. Ve hayvanınıza el koyuluyor. Sabıkanızda kirleniyor hayvan kaçakçılığı diye.
Ama illegal bir şekilde besliyen bir çok insan var.

+ Olarak bu canlılar tespit edilirse 6000TL cezası var. Ve hayvanınıza el koyuluyor. Sabıkanızda kirleniyor hayvan kaçakçılığı diye.
Ama illegal bir şekilde besliyen birçok insan var.

O zaman kesinlikle almayacağım bu türleri. Legal olmayan şeylerle işim olmaz. Ama internette çok fazla yanlış bilgi var o zaman çünkü baktığım tüm sitelerde legal yazıyor. Uyarı için sağ olun.

Hocam iki soru daha akvaryumun kapasitesini düşündünüz mü?
İkinci ele bakar mısınız?
Eğer düşünmediyseniz size 2.el ayarlayalım daha uygun daha büyük olsun hayvanlar rahat etsin.

O zaman kesinlikle almayacağım bu türleri. Legal olmayan şeylerle işim olmaz. Ama internette çok fazla yanlış bilgi var o zaman çünkü baktığım tüm sitelerde legal yazıyor. Uyarı için sağ olun.

Hocam bir sorundan dolayı bu mesajım sizde gözüküyor mu?
Tekrar sormuş olayım gözükmüyor ise. :)

Hocam egzotik balık derken biz, legal olanları konuşuyoruz. Ama tabii bizim konuştuklarımız aşırı egzotik değil.

Bu türler çoğu Petshop'da gördüm zaten yasal olmasa satamazlar zaten fiziki bir mekanda. Diğer sorular ise akvaryum kapasitesi için alanım tam ölçülmedi ama çok çok büyük olmasa da büyük bir alan ayıracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı