Nereye yatırım yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ciusance

Hectopat
Makaleler
4
Selamlar. Belli bir miktar param var, bana kâr ettirecek türden bir yatırım yapmak istiyorum. Sizce nereye yatırım yapmalıyım?

+10Bin TL mevcut ise gram altın alırdım ben, dip seviyede şuan

ABD teşvik paketi öncesi ONS altına ( ata lira ) ve dolara. YTD.

Şimdi ben sana desem A al. İki hafta sonra bu A'nın değeri düşse senin 3bin liran 2300 liraya düşse nasıl hissedersin ? Keşke B alsaydım aklına uydum şunun düştüğüm hale bak demez misin ?

Veya senin aldığın bu A'nın fiyatı artsa olsa sana 3700 lira bana kalkıp sağol kardeşim al şu da senin payın deyip karından pay mı vereceksin. Versen de bu yasal mıdır ? Ben bu kazancımı nasıl vergilendireceğim.

Çokça duyduğunuz "Yatırım tavsiyesi değildir" lafı çok kullanıldığı için erozyona uğramış bir laf. Kanuni olarak benim sana yatırım tavsiyesi verme yetkim yok. Senin de bu yetkiye sahip olmayandan almamak gibi bir mesuliyetin var aslında.

Bak kendin söylüyorsun kafam karışık diye. Böyle umuma açık bir yerde sırf kıllığına kötü niyetinden seni zarar ettirmeye çalışıp aklını daha fazla manipüle edip yanlış bir karar almanı sağlamak isteyenler olamaz mı ?

Döviz, altın, faiz, hisse, ekonomi hakkında elinden geldiğince araştır kafanda bir fikir oluşsun. Bu kolay birşey değil ben kendim bilsem zaten bir hafta sonra hangisi ne olacak ben zengin olurdum değil mi ? Ki bunu başkalarıyla niye paylaşayım.

Yaşın küçük, kesinlikle kendi ailen dışında kimseden tavsiye alma. Onların hayat tecrübesine güven. Batsan da zarar sizin zararınız, kazanç sizin kazancınız olur.
Böyle bir konuya gelen ve hak verdiğim bir yanıt.

Şimdi bi' arkadaş gelip yaptığınız suçtur diyecek kesin.

Yatırım tavsiyesi yapmak pek etik değil açıkçası.

Hatta sanırım suç: (Değişik: 27/3/2015-6637/11 md.) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar üç yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.

+10Bin TL mevcut ise gram altın alırdım ben, dip seviyede şuan
Dip seviyede mi? Daha 4-5 gün önce 440 bandındaydı son günü 460 küsürle kapattı 😄 Gram altının bu kurla olması gereken değeri 390-400 civarı. Gerçi kimse dip seviyeden alamıyor altını ama bence altın şu an sallantıda biraz. Ytd.

Bilginiz varsa altcoin al-sat yapabilirsiniz.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı