Nescafe Gold mu daha fazla ayık tutar yoksa Monster enerji içeceği mı?

karasz

Centipat
Daha fazla  
Sabahlamayı düşünüyorum ama beni ayık tutacak şeyi bulamadım. Evde de Monster ve Nescafe Gold var. Hangisini içmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çikolata ve gazoz ya da kahve uyanık tutar. Fazla kaçırınca çarpıntı yapma olasılığı çok fazla. Ben senin verdiğin seçeneklerden Nescafe Gold'u tavsiye ediyorum.

Sabahlamayı düşünüyorum ama beni ayık tutacak şeyi bulamadım. Evde de Monster ve Nescafe Gold var. Hangisini içmeliyim?

Kafeinli içmen gerekir uyanık kalman için Nescafe'de bir bardakta 160mg ortalama kafein var Monster'da ne kadar bilmiyorum. Ben yüksek kafeinli kahve içiyorum 350mg bir bardağı ve 4 saatlik uyku ile beni zinde tutuyor.

Çarpıntı derken?

Kafeini fazla kaçırısan kalp çarpıntısı olur motor gibi kalbin ritim tutar. Kg başına günlük 3-6mg kafein tavsiye edilir ona göre hesapla ve iç. Ben spor yaptığım için ortalama 400mg civarı tüketiyorum kg 70 ara sıra kalbimde çarpıntı yapıyor aynı şey proteinde de geçerli ben hiç kahve içen birisi değildim son zamanlarda bir anda yüksek alınca kalp çarpıntısı oluyor aynı şey bende protein alırkende olmuştu bir anda arttırdım bünye alışık değilse sıkıntı çekersin alışırsa bir sorun olmaz ama fazla kaçırma zararlı.

Soru hakkında kahve derim. Bu arada enerji içeceklerinin içine ne kadar ayılatacak madde varsa koyuyorlar herhangi enerji arttırmıyor plasebo, yani yalancı psikolojik etkisi denilen bir şey var ondan biz öyle hissediyoruz. Ciddi para kaptırdığım için biraz doldum da aynı hataya düşmeyin dedim:)

Geri
Yukarı