Netflix Netflix Almaya Değer mi?

kerioooo

Kilopat
Daha fazla  
Sizce almaya değer mi arkadaşlar, dört kişi ortak alacağız. Benim en çok takıldığım nokta, dizi ve filmleri de Türkçe dublaj oranı. Kullanan var ise bu konu hakkın da bilgi verebilir mi? Çoğunlukla her dizi ve filimin de Türkçe dublaj var mı?

4 aydır falan kullanıyorum genelde ingilizcemi geliştirmek için ingilizce izliyorum ya da altyazılı ama genelinde Dublaj ve altyazı mevcut. En son Spartacus dizini izledim dublaj yoktu ama altyazı vardı. Bu aslında daha iyi filmin ya da dizinin orjinalliği bozulmuyor.

Dizi konusunda gayet başarılılar özellikle Netflix Orijinal konusunda. Kullanıyorum bence değer almaya.

Film ve dizilerin çoğunda Türkçe Dublaj seçeneği var ama bazılarında çok kötü bu yüzden ben altyazılı tercih ediyorum. Çeşitlilik konusunda yurtdışında olan dizilerin ve filmlerin çoğu yok ama yinede verilen paraya değer zaman öldürmek için bire bir.

İçerik zenginliği olarak biraz daha gelişmesi gerekiyor ama verdiğiniz paraya değer. Zaten 4 kişi alacaksanız da ucuza geliyor. Kendi orijinal filmleri ve dizileri istisnalar dışında yeterli kalitede değil ama diğer içerikler gayet iyi.

İçerik zenginliği olarak biraz daha gelişmesi gerekiyor ama verdiğiniz paraya değer. Zaten 4 kişi alacaksanız da ucuza geliyor. Kendi orijinal filmleri ve dizileri istisnalar dışında yeterli kalitede değil ama diğer içerikler gayet iyi.
İçerik zenginliği olarak Türkiye'de gelişmesi gerek demeniz gerekiyor. Yabancı ülkelerde ABD gibi ülkelerde bizim izlediğimizden çok daha fazlası var.

Uzun zamandır kullanıyorum evde netflix sürekli açık. Türkçe dublaj çoğu dizide çok kötü mesela How I Met Your Mother ama kesinlikle tavsiye ederim.

Evet, onu biliyorum. Yılbaşında Avengers 4'ü bize sunmaması da hiç iyi olmadı. Bu yönden eleştiriyorum. Dizi anlamında değil ama film kütüphanesi olarak ABD'ye göre çok zayıf burada. @Tolga Kemal

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı