Netflix Netflix Almaya Değer mi?

İçerik olarak diğer ülkelere sundukları ile bizim ülkemize sundukları çok farklı yabancılara daha iyi, zengin içerikler sunuyor. Eğer çok fazla dizi izlemediysen alınır. Ben şuanda netflix'de olan neredeyse bütün dizileri izlediğim için üyeliğimi bu ay sonu iptal ettireceğim.

4 aydır falan kullanıyorum genelde ingilizcemi geliştirmek için ingilizce izliyorum ya da altyazılı ama genelinde Dublaj ve altyazı mevcut. En son Spartacus dizini izledim dublaj yoktu ama altyazı vardı. Bu aslında daha iyi filmin ya da dizinin orjinalliği bozulmuyor.
Sadece ben izlesem sıkıntı olmaz, annem de izleyecek o alt yazılı izleyemez. :)
İçerik olarak diğer ülkelere sundukları ile bizim ülkemize sundukları çok farklı yabancılara daha iyi, zengin içerikler sunuyor. Eğer çok fazla dizi izlemediysen alınır. Ben şuanda netflix'de olan neredeyse bütün dizileri izlediğim için üyeliğimi bu ay sonu iptal ettireceğim.
Çok fazla dizi izlemedim, sadece en popüler olanları izledim. Daha çok film meraklısıyım ama bakalım senin yaptığın gibi de yapa bilirim, belli bir süre sonra sarmaz ise iptal ettiririm.

Bende senin gibi 3 aydır kullanıyorum tv de ve telefonumda. İnan bana 3 ayda platformdaki tüm dizileri izlemiş oluyorsun. Zaten bir dizi maximum 2 sezon oda 2 günde bitiyor boş vaktin varsa. Arkadaşlarında dediği gibi içerikler az türk sinema filimleri çok az.

Son dönemde içerik olarak kendilerini geliştirmeye başladılar. Kendi orjinal dizileri haricinde eskiden Netflix aldığımda gündemde öne çıkan ve herkes tarafından izlenen diziler neredeyse yoktu. Kendilerini geliştiriyorlar gibime geliyor, son dönemde bana göre gayet başarılılar. Filmleri hakkında fazla birşey diyemem. Eksik ve getirilmesi gereken çok fazla film var.

Ben 1 senedir falan netflix kullanıyorum, öyle insanların dedikleri gibi tüm dizileri 2 ayda bitiriyorsun gibisinden bir şey yok. 7 sezonluk diziler de var, mini dizileri zaten kısa diye eleştirmeniz çok saçma.

Netflix'in arama bölümüne yazılacak kullanıcıya açık olmayan kategori birleşimi, örneğin; Macera+aile gibi iki kategoriyi birleştirip, buna uygun filmleri aramanızı sağlayan kodlar var internetten bakabilirsiniz, normal bir şekilde arama kutucuğuna yazıyorsunuz sadece.

Özellikle sinemaya sahip olmayan bir yerde oturuyor iseniz, yani benim gibi. Netflix yapımlarını vizyon tarihlerinden dahi önce izleyebiliyorsunuz. Bright gibi yüksek bütçeli yapımlara Netflix'in daha çok odaklanmaya başladığını zaten açıkça görebiliyoruz.

Netflix, sadece yeni değil eski ve bünyesinde olmayan filmleri de alıp yüksek kalitede size sunar, dolayısıyla sürekli izlenebilecek filmler ekleniyor, diziler ekleniyor. Ben dizi-filmlerde ki kullanıcı oy'ları kısmını ve açıklama kısmını çok yeterli buluyorum, hangi içeriği izleyeceğinizi seçerken çok fazla kolaylık sağlıyor.

Bence değer.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı