Netflix Türkiye'de!

Radaloa

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Tıp Mühendisi
Netflix en sonunda @Recep Baltaş ve @Ali Güngör'ün de söylediği gibi Türkiye'de dizi ve film izlemek için adam akıllı bir servisin olmadığını gördü ve Türkiye'de de hizmet vermeye başladı. Eğer bir an önce Türkçe altyazı ve dublaj desteği gelirse süper olur. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe altyazı ya da dublaj olmadıktan sonra Türkiye'de olmasının ne anlamı oldu anlayamadım ben. Ayrıca denildiği gibi kota olduğu sürece tutması zor.

Ne altyazı var ne tüm diziler var nede yerli dizi ve filmler var. Ve fiyatı da 30 lira gibi birşey bence sanıldığı gibi tutmayacak. Şuanda internetten direk film, dizi izleyen birini aylık 30 lira vermeye itecek hiçbir avantajı yok.

Alt yazılar ve diziler onlar tarafından çözülür fakat AKK gibi durumlar firmalara taleple düzelir ancak. Eğer netflix kullanımı artar ve sorunlar gündeme gelirse yüksek ihtimalde AKK'ler genişler diye düşünüyorum.

İşin etik kısmını unutmayın. Harcanan emeğe bir yerde para veriyorsunuz. Nasıl ki korsan oyunu kimse burada desteklemiyorum diyorsa buna da bu yönden bakmalı. Ayrıca Türkçe dublaj ve altyazı geleceğini Twitter'da duyumlarıma göre açıklamışlar. Umarım dediğiniz AKK ve Türkçe dili ile ilgili düzenlemeler yapılır.

Firmalar muhtemelen "Netflix Plus" gibi ek paketler çıkarırlar, müşterilerden alacağı paranın belli bir kısmı ile netflix üzerinden harcanan verileri sayaç dışı bıraktırabilir netflix.
Biz de burada çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu dediklerim olsa da abonelik almam, digitürk aldık, nöbetler yüzünden maçları bile izleyemiyoruz, bunları izleyecek vakit mi var.
O değil de, Ertuğrul'u ne diye 2 saatlik bölümler halinde yapmışlar ki, vallahi sırf uzun diye izleyemiyorum :)

Ben su an deneme olarak 1 ay kullanıyorum. Türkce destegi var cogu filmde. Ama 4K android TV'de izliyorum. AKK olan olursa sıkıntı olur. Baya harcıyor. Hele de Full HD ve 4K'da.

Türkçe altyazı ya da dublaj olmadıktan sonra Türkiye'de olmasının ne anlamı oldu anlayamadım ben. Ayrıca denildiği gibi kota olduğu sürece tutması zor.
Sene oldu 2022, hem kota sorun değil, hem de Türkçe dublaj desteği epey iyi durumda, bi ilerleme var, ama ekonomiyi hiç sormayın, o zamanı mumla arıyoruz!

Geri
Yukarı