Netflix ve Amazon Prime'dan ortak ‘Atatürk' dizisi açıklaması

Atatürk'ü sevenler var ama sevmeyenlerde var tek sebep Ermeniler değil bence.

Sevip sevmemen kimsenin umurunda değil. Bir içerik ürettiysen söz verdiysen açıklama yapmak zorundasın. Burada bir hizmet var. Bu durum Atatürk bazında olduğu için bu kadar yaygara koptu. Haklıyız sevenler olarak. Ama başka bir dizi içinde böyle bir durum olsaydı. Aynı tepki verilmeliydi, açıklama beklemek en büyük hakkımız.

Umarım yontulmuş tarih olarak değil de saf doğru bir şekilde çekimler olmuştur yoksa arkasında Türkleri kötü düşürecek tarihin hiç bir yerinde geçmeyen bir şey ilave etmesinler.

Sevip sevmemen kimsenin umurunda değil. Bir içerik ürettiysen söz verdiysen açıklama yapmak zorundasın. Burada bir hizmet var. Bu durum Atatürk bazında olduğu için bu kadar yaygara koptu. Haklıyız sevenler olarak. Ama başka bir dizi içinde böyle bir durum olsaydı. Aynı tepki verilmeliydi, açıklama beklemek en büyük hakkımız.
Disney kullanıcısı Türkiye'de ne kadar ki? Ben hiç görmedim bile ama Netflix kullanan baya bı gördüm.

Aga tarihi bir biyografiyi yayınlamamak ve bunu diziye almışsan benim gözümde bırak Atatürk'ü tarihe yapılan suçtur affedilemez ki.

Hocam dediğiniz gibi Türk dizileri iptal edildiğinde Disney'e baskı yapıldı. Atatürk dizisine ne oldu? Yaynlanacak mı gelmeyecek mi gibi sorular oluştu. Bunun ardından Disney Plus tam gaz devam deyip trailer çıkardı. Sonra bir anda ermeni haberleriyle bu işin olmayacağını öğrendik bir tık gariplik yok mu?

Bu kadar yaygara koptu Disney tarafı hala adamakıllı 1 açıklama yapmadı Atatürk dizisi hakkında. Bu da yetmezmiş gibi yapılan algı yanlışsa bile bunu Disney'in açıklamasıyla belirtmesi gerekmez miydi? Yanlış bir imaj çiziliyor. Bildiğin bize hakaret ediliyor.

Bu kadar yaygara kopmadan disney diyemedi mi, Arkadaşlar türk halkı sizden özür dileriz. Aldığımız yeni kararlar doğrultusunda yerli içerikler ve bazı özel içeriklerde kısıtlamaya gittik. Yayınlayamıyoruz vs gibi bir açıklama yapmak çok mu zordu?

Bu açıklamayı yapmaması ermeni p*çlerini mutlu ediyor. Onlar haklıymış gibi algı oluşuyor.
Disneyi geçtim Türkiye cephesinde bile Atatürkçü gibi takılan, her yerde yok Atatürk yok şu yok bu diye gezen oyuncu tayfasından da beklediğim kişilerden açıklama gelmedi. Herkes Atatürkçüyüz diyor da disneye tek laf yok. İleride beraber proje yapma ihtimalleri olduğu için gıkı çıkmadı çoğunun. Yazık :D

Geri
Yukarı