Netflix ve BluTV, RTÜK'e Bağlandı

Bugün (1 Ağustos 2019) tarihi ile resmi gazetede yayınlanmıştır.

Yönetmeliğe göre yayınlarını internet üzerinde sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcılarının RTÜK'ten yayın lisansı alması gerekiyor.

Artık Netflix, Blutv, ve Puhutv gibi Türkiye ve yurt dışında olan ve internet üzerinden yayın yapan televizyon kanalları da RTÜK denetimine tabi olacak. Ayrıca bu platformların da Türkiye’de şirket kurması gerekiyor.

İnşallah sansürün veya uygun olmayan içeriklerin kataloglardan çıkarılması gibi uygulamaların ayak sesleri değildir bunlar. Çünkü Madde 10, 1.bend, C fıkra ve madde 19 gibi yerlerde bu tarz şeyler yazıyor.

Kaynak ; 1 Ağustos 2019 PERŞEMBE

Son düzenleyen: Moderatör:
Netflix'e bir şey yapamazlar diye düşünüyorum zaten Netflix'te iplemez gibi.

RTÜK: Dijital ortam TV platformlarında küfür yasak olacak.

Netflix: MERHABALAR A...

O kadar kişi yorumunuzu beğenmiş fakat VPN geniş bir kategoriye ayrılıyor. Netflix, dünyada ilk yaygınlaştığı zamanlardan beri VPN bağlantısı ile seyrediyorum. Sizin yazdıklarınız ya ücretsiz olanlardır ya da ücretli ama birçok kullanıcının aynı anda bağlı olduğu public, hızı düşük servislerdir. Ben Japonya'nın Netflix kütüphanesine eriştiğimde bile 1080p/4K son bitrate'de seyredebiliyorum. Bunun için ilk önce doğru düzgün VPS bulmak gerekiyor. Daha sonra da doğru düzgün bir VPN kurulumu yapmak gerekiyor. Router'da VPN özelliği varsa, onunla tüm evi (ağı) da bağlayabilirsiniz. Aşağıya birkaç ekran görüntüsü ekledim. Kendiniz de görebilirsiniz.

PC

List.png

ITD.png

Mov.png

Gotham-S05.png

Gotham-S05-Final.png

TV

333.png

Lost.png

Netflix sözcüsünün yaptığı açıklamaya bakacak olursak Türkiye'den ayrılmayacaklar.
Bilmiyordum ben direk VPN açarak girmeye çalıştığımda girememiştim kusura bakmayın.

Netflix VPN kabul etmeyen bir platform. Eğer değişikliğe gidilmezse sonu olacak. Hiç kimse kusura bakmasın ama ben TV sunucumu kapatalı yıllar oldu. Sonu belli ucuz diziler yerine internet ortamında özgürce yayımlanan dizileri izliyordum. Benim işten geldikten sonra en büyük deşarj olma yöntemlerimden biriydi. Burada asla siyasi konuşacak halim yok ama bu büyük bir müdahaledir! Asla kabul edilemez. Ben sözleşmemi okudum ve ona mütekabil izliyorum. Hiç kusura bakmasınlar bu özgür iradeye karşı yaptırımdır!

Duyduğuma göre Netflix'te olan çocuk dizi, filmlerinde eşcinsel ögelerle ilgili olduğu için bunlar gündeme geldiği söylendi.

Şimdi gelelim gerçeklere madem konu eşcinsellik o zaman Netflix Türkiye üzerinden çocuk filmlerinde eşcinsellik olanları kaldırsın ama Blutv ne alaka o zaman 😡

Sen de bunu yedin?

Yahu çocuklar adamların umurunda mı. Yurtlarda çocuklara tecavüz edildi, kuran kurslarına çocuklar yandı kimse yargılanmadı. Kaldı ki ben belki çocuğumun eşcinsel içerik izlemesinde sorun görmüyorum? Devlet kendisi çocuklara zorla din eğitimi verirken sorun yok ama ben parayla içerik izlemek isteyince mi sorun?

Adamların dertleri para. Netflix'ten nasıl para kopartırız peşindeler. Ama kasada para bitti. Yakında iflas açıklamasını yaparlar...

Para toplamayı da bilmiyorlar ki. Vergi toplayım derken vergiden bu kadar kaçan bir devlet görmedim. Adamlar vergi affı yapıyor. Sigara ve Alkol zamlandırıp insanları kaçak sigaraya ve evde alkol üretmeye alıştırıyorlar. Elde olan vergi kalemini yok edecek bir sürü olaya imza atıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı