Netflix ve BluTV, RTÜK'e Bağlandı

Bugün (1 Ağustos 2019) tarihi ile resmi gazetede yayınlanmıştır.

Yönetmeliğe göre yayınlarını internet üzerinde sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcılarının RTÜK'ten yayın lisansı alması gerekiyor.

Artık Netflix, Blutv, ve Puhutv gibi Türkiye ve yurt dışında olan ve internet üzerinden yayın yapan televizyon kanalları da RTÜK denetimine tabi olacak. Ayrıca bu platformların da Türkiye’de şirket kurması gerekiyor.

İnşallah sansürün veya uygun olmayan içeriklerin kataloglardan çıkarılması gibi uygulamaların ayak sesleri değildir bunlar. Çünkü Madde 10, 1.bend, C fıkra ve madde 19 gibi yerlerde bu tarz şeyler yazıyor.

Kaynak ; 1 Ağustos 2019 PERŞEMBE

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanlar yabancı üyeliklere kayacak ya da korsan izlemeye başlayacaklar. Kimse sansürlü içeriğe şu anki abonelik fiyatlarını vermezler. Bu istediklerini Netflix kabul ederse abonelik fiyatları artar. Zaten döviz kuruna göre düşük tutmaya çalışıyorlardı.

Screenshot.png

Sen de bunu yedin?

Yahu çocuklar adamların umurunda mı. Yurtlarda çocuklara tecavüz edildi, kuran kurslarına çocuklar yandı kimse yargılanmadı. Kaldı ki ben belki çocuğumun eşcinsel içerik izlemesinde sorun görmüyorum? Devlet kendisi çocuklara zorla din eğitimi verirken sorun yok ama ben parayla içerik izlemek isteyince mi sorun?

Adamların dertleri para. Netflix'ten nasıl para kopartırız peşindeler. Ama kasada para bitti. Yakında iflas açıklamasını yaparlar...

Silivri soğuk değil mi? 😅

İnsanları illegale yönlendirmekten başka bir şeye yarayacağını düşünmüyorum. Nasıl Wikipedia'yı yasaklamalarına rağmen hala giriyorsak, zamanında YouTube erişimini engellemelerine rağmen girdiysek Netflix'i de sansürsüz izlemeye devam ederiz. Açıkçası TV dışında uygulanabileceğini düşünmüyorum yeni kuralların.

Bir süre sonra aynı Wikipedia'ya yapıldığı gibi yapmaya devam ederlerse -ki hala devam ediyorlar- insanlar büyük bir tepki gösterecek bence. Cidden sabırları zorlayan bir şey bu ya. Sonra neymiş efendim korsan ile mücadele falan filan.

Televizyon dizilerinde türlü pisliklerin gösterildiğinde hiçbir sıkıntı yok, ama bunlara gelince var öyle mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı