Netspeed alternatifi nedir?

Blacksailsjack

Hectopat
Daha fazla  
Soru 1. Netspeed VDSL çok memnunum ama çok fazla zam geldi. Yine zam gelmiş, yine haberimiz yok. Alternatif en ucuz internet sağlayıcı tavsiyesi nedir?

(Altyapı VDSL Hiper 60 MB destekliyor en fazla sanırım TT başka altyapı yok)

Soru 2. alternatif taşınabilir internet sağlayıcı tavsiyesi nedir? Mobil veya box da olabilir kullandığım en fazla aylık internet 350GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
NetSpeed zamları geriden takip ediyor. Turknet çok daha öncesinde güncelleme yaptı. Zamlar ISS'ler ile ilgili değil, maliyetler ile alakalı. Eğer hizmetten memnunsan geçmeyi düşündüğün tarafta farklı bir fiyatlandırma çıkmayacak karşına. Zam yapmamış olan da çok kısa süre içerisinde aynı seviyeye gelecek. Firmaların dışında gerçekleşen durumlar söz konusu.

Önce TürkTelekom, ardından diğer firmalar zam yapıyor. Bir tanesi 1 gün sonra, diğeri 1 hafta sonra gibi. Maalesef hepsi yapıyor, yapmak zorunda kalıyorlar. X firması bugün yapar Y firması yarın yapar ancak şu anda gelmemiş olsa bile kısa sürede diğer firmalara gelecektir. Genel olarak NetSpeed en son yapanlardan. Onların sıkıntılı yanı ise mesela TurkNet bilmem ne ayından itibaren bilmem şu fiyat olacak diyor. NetSpeed'de ise önümüzdeki aydan itibaren deyip direkt olarak gelecek ayki faturana yansıyor. Bunlar hep satış politikalarından. Özet olarak birine zam geldi mi hepsi az çok yapıyor. Memnun isen ona göre değerlendirmeni yap.

Sabit hız internet hiçbir ISS de yok . 60mbps VDSL alt yapı ama değişken hız 15mbps ile 41mbps ortalama 25-33mbps hız arası sürekli değişiyor hız neden?

Türk Telekom Millenicom TurkNet Netspeed VDSL kullandım en iyisi en çok memnun kaldım firma Netspeed bu TT'den altyapı kiralıyor nasıl oluyor da TT'den daha iyi olabiliyor kimse anlayabilmiş değil. Yıllardır Netspeed kullanıyorum çok memnunum alternatif maalesef yok rakipsiz. İdare edeceğiz o zaman zamları herkes gibi.

Son düzenleme:
Kablolu bağlantıda da bu derece oynak bir hız aralığı söz konusu mu? Öyleyse sağlıksız bir bağlantı durumu yaşanıyor olabilir. 3 yıldır aynı bölgede yaşıyorum, hızdaki oynama seviyesi 2-3 Mbps'yi geçmiyor. Yakın zamanda yükleme hızı 8'den 14'e çıkmış, onun dışında her şey neredeyse sabit. Gigabit bağlantı seçeneği olmadıktan sonra değiştirmeyi düşünmüyorum ben de.

HIZ.png

Geri
Yukarı