NetSpeed Hat Dondurma

Hangisi en iyi tarifeyi sunarsa onu tercih ederim tabi ki. Türknet 35'e 3 VDSL paket veriyor altyapım en fazla bunu destekliyor zaten. Netspeed kullandığım yerde ise sadece fiber altyapı var. Ama ikisininde aynı tarifeyi aynı fiyata verdiği bir durumda hangisini tercih edersiniz diye sorarsanız Türknet derim nedeni ise Netspeed'in yaklaşık 2 ay önce (emin değilim) sürpriz olarak 9 liralik bir zam yapması.
Hepsi ayrı ama benzer sistemlere sahip hırsızlar. Şöyleki; teknisyen olmama rağmen adam öyle bir hikaye anlatıyor ki beynim uyuşuyor. Sanırsın atom fiziği. Yahu, sistemi sürekli kısıp arada sallayıp duracaksın sistem belli. Telekomdaki arkadaşlarda mecburen üsten gelen emirleri uyguluyor da bizim de elimiz armut toplanıyor. Telekom elemanlarıyla test ediyoruz hız açık gayet stabil telefonda ki vatandaş hat değerleriniz eh işte diyor. Elimde test verileri olmasına rağmen frekansı %50 kısıyor. Dahasını siz anlayın...

Hangisi en iyi tarifeyi sunarsa onu tercih ederim tabi ki. Türknet 35'e 3 VDSL paket veriyor altyapım en fazla bunu destekliyor zaten. Netspeed kullandığım yerde ise sadece fiber altyapı var. Ama ikisininde aynı tarifeyi aynı fiyata verdiği bir durumda hangisini tercih edersiniz diye sorarsanız Türknet derim nedeni ise Netspeed'in yaklaşık 2 ay önce (emin değilim) sürpriz olarak 9 liralik bir zam yapması.
Beni arayıp BTK'nın yeni düzenlemesinden sonra fiyatlar artıyor, yeni bir pakete geçmek ister misiniz diye sordular. Arayıp ulaşamamış olma ihtimalleri olabilir mi acaba?

Her neyse arkadaşlar konu şu an bu değil. Şu an öğrenci evinde kullanmadığım internete para ödüyorum ve dondurmak istiyorum. Bunun hakkında bilgi sahibi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim.

@Oikkesh Müşteri hizmetlerini arayarak dondurabilirsiniz. Başka şekilde dondurabileceğinizi düşünmüyorum.

@Sherif34 Peki hangi ISS'yi tercih etmeliyiz?
Anı yaşamaktan başka şansımız yok.
Sıralama şu olabilir;
Binamızda hangi altyapı mevcut çok iyi bilmelisiniz. Mesela: çoğu kimse bilmediği için evinde adsl kullanır. Bunun nedeni pazarlama. Bunu tespit edin. Fiber varsa ala. Ve fiber olunca altyapı firması neyse zaten ondan başla olmuyor. Nedeni çok saçma ama neyse. Diğerleri ise kablonet vs. Mahalleniz, binanızda var ise en uygun hangisi ise. Konuyu uzatmak istemiyorum fakat milleti göz göre, göre kandırmasınlar.
Birde seçim yaparken tüm seçenekleri bizimle paylaşırsanız elimizden geleni yaparız.

@Sherif34 Bu konuda bilgisiz değilim sanırım siz yanlış anladınız. Sadece firmalarla ilgili bir sorun yaşanıp yaşanmadığı benim için önemli olan konu. Yani verilen hizmet ödenen ücrete değer mi? 4 yıldan daha fazla süredir Türk Telekom kullanıyorum, bu süre zarfında toplamda 10 kere kesinti yaşamamışımdır.

Tek sıkıntım verdikleri Upload hızının 1 Mbps'den daha düşük olması. Ben 50 Mbps'lik paketi kullanıyorum, herhangi bir şekilde aksama yaşamıyorum. Taahhütüm sonlandığında günümüz fiyatlarıyla çok pahalı olacağından ISS değiştirmek istiyorum. Aslında bütün olay bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı