NetSpeed internet hizmeti deneyimim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
22 aylık müşteriyim, salgından sonra NetSpeed çöktü. Arıyorum bana ADSL hattasınız ve hattınız 15 Mbps destekliyor yalanını söylüyorlar. Modemden bakıyorum VDSL hattayım ve modem değerlerim iyi ama kopuyor + internet hızını kıstıladılar sonra kaldırdılar. Şubatta saha dolabında port çalma olayı olmuş ve NetSpeed hiçbir şey yapamıyor. Teknik bilgisi olan yok, telefonun ucuna bir ablamızı koymuşlar onunla tartışsan gelene gidene bağırıyor ve defol git başka yere lafına getiriyor tabii nazikçe. ;) firma değil esnaf dükkanı gibi bir şey, hiçbir etkisi ve personeli yok. Netgalaxi gibi düşük bütçeli bir firma, herkes taşıdı hattını ve şimdi atlyapıları abone sayısını kaldıramıyor. TürkNet başvurusu yaptım oradanda 10 gündür ses yok, aradılar telefondan ses gelmedi yani onlarda güvercin gibi takla atıyor.

En sonunda aradım Telekom'u karşıma nazik ve teknik bilgisi olan bir müşteri hizmetleri çıktı bana her şeyi anlattı. Bölgeme fiber geldiğini ve T11 modülü ile alabileceğimi söyledi. Ankastre kutusu artık iptal olduğunu diğer firmalar gibi 250 metre uzaktan bakır kablo ile direkt almayacağımı ve hattımn 88 Mbps sorunsuz desteklediğini söyledi. Ping değerlerindede %100 iyilişme olacağınının temennsini verdi. 2-3 aydan kurtarıyorum, sefly kampanyası ile 115 TL'ye 50 Mbps pakete geçiyorum. Taşıyana kadar NetSpeed açık kalsın dedim ama günde 15 saat internet olmuyor ve hiçbir şey yapamadıklarını söylüyorlar. Özet olarak Telekom niye 20-30 lira daha pahalı şimdi anladım. TürkNet'te müşteri hizmetleri ve muhatap yok, NetSpeed zaten ikisi de yok ve teknik bilgisi olanda yok, müdahale edebilen yok. Düşünsenize portları şahıslar değiştiriyor, bana dedikleri şu; NetSpeed port başında nöbet tutamaz. Trajikomik. Kullanmak ve geçmek isteyenlere ibret olsun diye bilgi verdim. 100 kişiden 90'ı sorun yaşıyor çünkü şu an herkes evde ve internet altyapıları patladı. Şu an internetim hala yok, gece gündüz Wi-Fi'de ünlem işareti var. Kablo değiştim, modem değiştim, ek yok direkt yalın ama boş. Firma yalanı sallıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Savcılığa vereceksin ya. Madem hukuki olarak münasebetimiz olacak.

Kaçtır seni savcılığa vermeyeceğim ama dahil ettim diyorsun. PDF’e ekledim diyorsun. Ver arkadaşım beni savcılığa. Al hepsinin SS’lerini. Ben de seni savcılık makamını kullanarak tehdit etmekten vereceğim çünkü. Lafları çarpıtmıyorum da ahkam kesmiyorum da. Ver diyorum. Sana anlatmaya çalıştım ama yok dedin.
Senin amacın popüler olmak ben seni çözdüm. Olaya müdahil olabilirsiniz çünkü konunun içindesiniz diyorum. Senin anlama ve yorumlama sorunun var hocam. Sen işine devam et, senle biz anlaşamayız hatta senle kimse anlaşamaz bunu anlayabiliyorum. 👍

Nasıl bir tavra girmişsen okuduğunuzu anlamıyorsunuz, ben sizde bu işin içindesiniz diyorum sizde tebligat diyorsunuz. Kardeşin avukat, ona sor o sana anlatır ne demek istediğimi ve böyle süreçler şikayet edilirse nasıl ilerleyeceğini. Zaten sinirle dedim işim gücüm yok sosyal medya trolleri ile uğraşacağım. Şikayet etmenin bile parayla olduğunu görünce tabi normal.
Yok öyle geri basma. Madem tehdit ettin. PDF’e ekledin beni. Devam et. 14 gün tebligat süresi vardır. Canını sıkma sen ben takipteyim. Ben seni tehditten vereceğim.

Benden özür dilemediğin hatalıyım demediğin sürece bu işin dönüşü yok dostum.

Crazy_Vefa isminden belli ki troll hesapsın. Ben pes ediyorum, burada uğraşmaya değecek bir şey yok. Belli ki telekomun, Turknet'in bütün şirketlerin olduğu gibi buda oranın trolü.

Senin amacın popüler olmak ben seni çözdüm. Olaya müdahil olabilirsiniz çünkü konunun içindesiniz diyorum. Senin anlama ve yorumlama sorunun var hocam. Sen işine devam et, senle biz anlaşamayız hatta senle kimse anlaşamaz bunu anlayabiliyorum. 👍
Güzel güzel ver elime böyle koz devamlı:) Madem tehdit ettin sonuçlarına katlanmak gerek değil mi? Sözünün arkasında dur!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı