NetSpeed internet hizmeti deneyimim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
22 aylık müşteriyim, salgından sonra NetSpeed çöktü. Arıyorum bana ADSL hattasınız ve hattınız 15 Mbps destekliyor yalanını söylüyorlar. Modemden bakıyorum VDSL hattayım ve modem değerlerim iyi ama kopuyor + internet hızını kıstıladılar sonra kaldırdılar. Şubatta saha dolabında port çalma olayı olmuş ve NetSpeed hiçbir şey yapamıyor. Teknik bilgisi olan yok, telefonun ucuna bir ablamızı koymuşlar onunla tartışsan gelene gidene bağırıyor ve defol git başka yere lafına getiriyor tabii nazikçe. ;) firma değil esnaf dükkanı gibi bir şey, hiçbir etkisi ve personeli yok. Netgalaxi gibi düşük bütçeli bir firma, herkes taşıdı hattını ve şimdi atlyapıları abone sayısını kaldıramıyor. TürkNet başvurusu yaptım oradanda 10 gündür ses yok, aradılar telefondan ses gelmedi yani onlarda güvercin gibi takla atıyor.

En sonunda aradım Telekom'u karşıma nazik ve teknik bilgisi olan bir müşteri hizmetleri çıktı bana her şeyi anlattı. Bölgeme fiber geldiğini ve T11 modülü ile alabileceğimi söyledi. Ankastre kutusu artık iptal olduğunu diğer firmalar gibi 250 metre uzaktan bakır kablo ile direkt almayacağımı ve hattımn 88 Mbps sorunsuz desteklediğini söyledi. Ping değerlerindede %100 iyilişme olacağınının temennsini verdi. 2-3 aydan kurtarıyorum, sefly kampanyası ile 115 TL'ye 50 Mbps pakete geçiyorum. Taşıyana kadar NetSpeed açık kalsın dedim ama günde 15 saat internet olmuyor ve hiçbir şey yapamadıklarını söylüyorlar. Özet olarak Telekom niye 20-30 lira daha pahalı şimdi anladım. TürkNet'te müşteri hizmetleri ve muhatap yok, NetSpeed zaten ikisi de yok ve teknik bilgisi olanda yok, müdahale edebilen yok. Düşünsenize portları şahıslar değiştiriyor, bana dedikleri şu; NetSpeed port başında nöbet tutamaz. Trajikomik. Kullanmak ve geçmek isteyenlere ibret olsun diye bilgi verdim. 100 kişiden 90'ı sorun yaşıyor çünkü şu an herkes evde ve internet altyapıları patladı. Şu an internetim hala yok, gece gündüz Wi-Fi'de ünlem işareti var. Kablo değiştim, modem değiştim, ek yok direkt yalın ama boş. Firma yalanı sallıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir kanıt ve delil yokken adamı beğeniyor ve destekliyorsun, burada konunun açılmasına sebep oluyorsun. Mesaj ve beğeni sayında güveni artırıyor. Bir şey olacaksa burada herkesin konuştuğu paylaşılacak. Kimseyi tehdit ettiğim yok, dilin kemiği yok diye her şey yazılamaz.

Bak arkadaşım. Yaşın kaç bilmiyorum ama şu an sana aşırı sinirliyim beni tehdit ettiğin için. Benim birinin mesajını beğenmem veya benim mesaj beğeni sayım kimsenin umrunda olmaz. Kimse de benim lafımla burada iş yapmaz. Git bak diğer konulara bana karşı çıkan tezat düşen çok insan vardır. Kimse de “aaa bu painkiller, destur geri çekil” demez.

Ha o mesajı ben yazsaydım ver beni savcılığa sana iftira atıyorum veya hakaret ediyorum diye. Sen savcılığa gidip bu adam da bu mesajı beğendi dersen sana gülerler. Üstüne üstlük ben sana yapıcı bir mesaj yazmışım ve en son sadece bu markayı da övmezsin demişim o kadar. Hakaret var mı? Yok. İftira var mı? Yok.

Bak güzel kardeşim. Bak canım kardeşim. Sakın bu şekilde tehdit veya hakaretle gelme karşıma. Hele hele pilotsun bilmem ne gibi bir şeyle sakın gelme. De ki bana hocam aslı astarı olmayan bir şeyi beğenmişsin yanlış bu al kanıtı de. Özür diler kaldırırım beğenimi. Ama dediğim gibi... Sakın.

Bak arkadaşım. Yaşın kaç bilmiyorum ama şu an sana aşırı sinirliyim beni tehdit ettiğin için. Benim birinin mesajını beğenmem veya benim mesaj beğeni sayım kimsenin umrunda olmaz. Kimse de benim lafımla burada iş yapmaz. Git bak diğer konulara bana karşı çıkan tezat düşen çok insan vardır. Kimse de “aaa bu painkiller, destur geri çekil” demez.

Ha o mesajı ben yazsaydım ver beni savcılığa sana iftira atıyorum veya hakaret ediyorum diye. Sen savcılığa gidip bu adam da bu mesajı beğendi dersen sana gülerler. Üstüne üstlük ben sana yapıcı bir mesaj yazmışım ve en son sadece bu markayı da övmezsin demişim o kadar. Hakaret var mı? Yok. İftira var mı? Yok.

Bak güzel kardeşim. Bak canım kardeşim. Sakın bu şekilde tehdit veya hakaretle gelme karşıma. Hele hele pilotsun bilmem ne gibi bir şeyle sakın gelme. De ki bana hocam aslı astarı olmayan bir şeyi beğenmişsin yanlış bu al kanıtı de. Özür diler kaldırırım beğenimi. Ama dediğim gibi... Sakın.

Valla bende arkadaşın dediklerine katılmakla beraber mahkemeye gitmesini bekliyorum.

Neyini özür dileyeceğim? Özür dilemesi gereken sensin? Yaş baş sorduğuna göre suçunda sıkışmışsın. Ben kimseyi tehdit etmedim burada adamı destekliyorsan konunun içindesin dedim. Lafı çarpıtmayı çok iyi biliyorsun, sinirleneceğine klavyene düşünerek bassan sinirlenmezsin, kimseyi de sinirlendirmezsin. Seni savcılığa vereceğim senden şikayetçiyim demedim, sizde bu işin içinde olacaksınız dedim. İnsan konuşmadan önce lafı beyninde tartacak, tuşa basmadan önce de beyninde tartacak. Bu işler öyle mahalle kavgası değil, burada karalama diye insan suçluyorsun.

Neyini özür dileyeceğim? Özür dilemesi gereken sensin?

De ki bana hocam aslı astarı olmayan bir şeyi beğenmişsin yanlış bu al kanıtı de. Özür diler kaldırırım beğenimi.

Okumuyorsun. Cidden okumuyorsun ve hata üzerine hata yapıyorsun.

Seni savcılığa vereceğim senden şikayetçiyim demedim, sizde bu işin içinde olacaksınız dedim. İnsan konuşmadan önce lafı beyninde tartacak, tuşa basmadan önce de beyninde tartacak. Bu işler öyle mahalle kavgası değil, burada karalama diye insan suçluyorsun.

Ver beni savcılığa. 14 gün içinde tebligat düşmezse bana ben seni vereceğim hakaretten. Kardeşim avukattır. Kendisi ilgilenecek bu konuyla. Madem kartlar açık oynuyoruz hadi bakalım.

İnsan konuşmadan önce lafı beyninde tartacak, tuşa basmadan önce de beyninde tartacak.

Dolaylı yoldan beyinsiz hakareti de aldık. Böyle devam et sen.

Yazınızı gülerek okudum. Bana göre yanlışlarınız veya eksikleriniz:

1: NetSpeed çöktü. hayır çökmedi. TT altyapısı yetersiz geldiği için bütün firmalar ekstra ekstra yavaşladı. TT internet yavaşlığı diye son 2 haftada sadece burada açılmış onlarca konu bulabilirsiniz.

2: ADSL hattasınız ve 15 Mbit destekliyor. modem arayüzünüzü görmeden bir şey diyemem. VDSL portlar maalesef yine TT işgüzarlığından dolayı kıymetli. Tanıdığı olan birisi VDSL portunuzu almış olabilir. Ben VDSL porta geçiş yaptığımda VDSL port boştu, başvurumu yaptım ve hemen arkadaşımı aradım sisteme düşer düşmez onaylayın hemen gelip yapıverin dedim. Yaptılar. Elbette ki çalma durumu falan olmadı fakat işimi hızlandırdım.

3: teknik bilgisi olan yok. ben de yaklaşık 15 aydır NetSpeed kullanıyorum. Hiçbir şekilde bu söyleminize hak verecek bir durumla karşılaşmadım. Şu an bana problem yaşadığınız için çamur atıyorsunuz gibi geldi.

4: Kendisinin yapacak bir şeyi olmadığı halde birine bağırırsanız elbette reaksiyon gösterir. Sanki sizin hattınızı o bozmuş gibi reaksiyon vermeseydiniz anlayışla karşılanırdınız. Ben sorun yaşadığımda arıyorum ve nazikçe derdimi anlatıyorum. Olabilecek en kısa sürede sorunum çözülüyor. Sonuçta internet kimsenin kan damarları değil. Birkaç saat veya birkaç gün internetsiz kalsam ölmüyorum. Ben Microsoft veya Google değilim.

5: Herkese öneriyorum NetSpeed'i çünkü para odaklı değil müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyorlar. AKN ilk kalktığı zamanlarda oluşan yığılmadan dolayı ping ve video izleyememe durumum vardı. Aradım kendilerini ben statik IP istiyorum kaç paraysa vereceğim dedim. Ne gibi sıkıntılar yaşıyorsunuz dedi. Dedim akşam saatlerinde video izleyemiyorum. Oyunlarda pingim oluyor dedim. O zaman başka bir porta yönlendirelim hattınızı sunucumuz üzerinden. Birkaç gün deneyin. Eğer memnun kalmazsanız o zaman arayıp talep edersiniz dediler. Video izleyebiliyordum ve oyun pingim biraz düşmüştü ama alıştığım pinge hala düşmediği için ben yine aradım ve statik IP aldım. 5-6 ay sonra TT mecburen altyapı yatırımı yapmak zorunda kaldıktan sonra ping değerlerimde de sorun kalmadı ve statik IP'yi iptal ettirdim.

Şu an sorunsuzca kullanıyorum. Resmen fütursuzca firmayı kötülemişsiniz.

Bu firma benim firmam değil, para almıyorum veya bana bedava internet vermiyorlar ama benim 15 aydır gördüğüme deneyimlediğime göre siz biraz fazla atmışsınız. Elbette sorun yaşayabilirsiniz bu gayet normal fakat resmen çamur atmışsınız.

Bu 15 ayın öncesinde TürkNet kullandım yine 1-1.5 yıl boyunca ve en son habersiz fiyat artışı gibi saçma sapan şeylerden dolayı bıktım. Lanet olsun diyerek NetSpeed'e geçtim. Geçiş o geçiş. Herkese öneriyorum. Önerdiğim herkes de aşırı memnun. 63 liraya 35 Mbit download, 3 Mbit upload alıyorum. Ping değerlerim oldukça iyi.

TT altyapısı ve ekiplerinin işgüzarlığı yüzünden firmayı kötülüyorsunuz. Bu hiç hoş değil.

Gerçekten çok güzel bir cevap.

Ayrıca 4. kısma kesinlikle katılıyorum.

Kaç para alıyorsun? :) bu arada internetin koptuğunu herkes söylüyor sen dökülenleri topla önce. Günde 15 saat internet yok hiç müşteri hizmetlerini aramadım çünkü sonuç yok. 2 aya kalmaz zaten iflas. Ben bunları yazsam aynısını gelip buraya yazar mıyım? Atıyorsan bari destekli salla. Cahil cühelasınız.

10 bin dolar alıyorum. Hem de aylık. 😎

Ver beni savcılığa. 14 gün içinde tebligat düşmezse bana ben seni vereceğim hakaretten. Kardeşim avukattır. Kendisi ilgilenecek bu konuyla. Madem kartlar açık oynuyoruz hadi bakalım.

Kardeşinizin avukat olması bir anlam ifade etmiyor. Ben size hakaret etmedim, sizi savcılığa vereceğim demedim bu konunun içindesiniz diyorum. Siz bu oyunları çok oynamışsınız belli ki, ben sizinle yarışamam o konuda bir şeyim yok. Burada büyük profil olarak konuyu anlamadan etmeden adamın dediğini beğenip onu desteklemeniz yanlış. Önce yanlışınızı kabullenin. ;) ben hata yapmıyorum şu an bende sinirliyim, alakam olmayan bir konuda işim gücüm yok burada neyle uğraşıyorum. Dünyaya feminist gibi kendi pencerenden bakıyorsun, empati diye bir şey var kullanmanızı tavsiye ederim. Kardeşi avukat olan herkes ahkam kesecekse çok işimiz var bizim. Lafları da çarpıtmaya gerek yok.

Gerçekten çok güzel bir cevap.

Ayrıca 4. kısma kesinlikle katılıyorum.

4. konuya bende katılıyorum, ben kimseye bağırmadım. Bu sosyalde herkes niye polemik varken kişisel algılama diye ayraç koymadan yorum yapıyor? Ben pes ettim sizinle boy ölçüşemem güzel şebeke. İnsan gerçekten hayret ediyor. :D.

Bu da NetSpeed trolü gelmiş burada bize masal anlatıyor.

Tesisatınızı değiştirin diyen niteliksiz teknik yoksunları.

Lan ahmak herif bu kim lan?

Trajikomik. Bir pilotsun, okumuş adamsın ama ülkenin gerçek özetisin dostum.

Bu ülkede herkesin IQ seviyesi düşük...

Kaç para alıyorsun? :) bu arada internetin koptuğunu herkes söylüyor sen dökülenleri topla önce.

Atıyorsan bari destekli salla. Cahil cühelasınız.

Biraz mantığınız olsun. Türk'ler öyle böyle diyoruz ama en cahil toplumuz maalesef.

İnsan konuşmadan önce lafı beyninde tartacak, tuşa basmadan önce de beyninde tartacak.

Konu başından beri garip cevaplar yazan sizsiniz.

Nasıl bir tavra girmişsen okuduğunuzu anlamıyorsunuz, ben sizde bu işin içindesiniz diyorum sizde tebligat diyorsunuz. Kardeşin avukat, ona sor o sana anlatır ne demek istediğimi ve böyle süreçler şikayet edilirse nasıl ilerleyeceğini. Zaten sinirle dedim işim gücüm yok sosyal medya trolleri ile uğraşacağım. Şikayet etmenin bile parayla olduğunu görünce tabii normal.

Gerici cevap mı? Adam bana ne diyor görmüyor musunuz? Sizinle ne ilgisi var? Burada herkes feminist. Güzel çarpıtıyorsunuz, ya mantık öldü ya da beni trollüyorsunuz. Allah aşkına bu kadar da olmaz.

Biraz mantık. Biraz mantık çok değil biraz kullanmak lazım oda yeter.

Kardeşinizin avukat olması bir anlam ifade etmiyor.

Savcılığa vereceksin ya. Madem hukuki olarak münasebetimiz olacak.

Kaçtır seni savcılığa vermeyeceğim ama dahil ettim diyorsun. PDF’e ekledim diyorsun. Ver arkadaşım beni savcılığa. Al hepsinin SS’lerini. Ben de seni savcılık makamını kullanarak tehdit etmekten vereceğim çünkü. Lafları çarpıtmıyorum da ahkam kesmiyorum da. Ver diyorum. Sana anlatmaya çalıştım ama yok dedin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı