Netspeed IP adresi yurt dışında gözüküyor

Ravenn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da yazmış olduğu gibi IP adresim yurt dışında gözüküyor. Müşteri hizmetlerini tekrar tekrar aramama rağmen arıza kaydı aldık deyip geçiştiriyorlar. O kadar fazla yaşayan olmuş hepsinin çözülmüş sanırım, sadece bende böyle ve aşırı rahatsız edici bir durum. Henüz geçeli bir ay oldu ve kısa bir süre içinde düzelmezse aboneliğimi iptal edeceğim, herhangi bir mantıklı açıklaması yok her aradığımda aynı şeyi söylüyorlar. Bu durumu başka yaşayanlar varsa yazarlarsa sevinirim.

Screenshot_6.png
Screenshot_7.png

Nasıl yapabileceğimi anlatırsanız sevinirim kendim halletsem daha iyi olacak.

Hurricane Electric BGP Toolkit sitesine girin, Announced as olarak belirtilen IP aralığını kopyalayın.

Bilgiler

Yukarıdaki adresten düzenleme talebi gönderin. Süreç yaklaşık 1 ay sürer.

Hurricane Electric BGP Toolkit sitesine girin, Announced as olarak belirtilen IP aralığını kopyalayın.

Bilgiler

Hocam peki neden "maxmind.com" ? Hata aldığımız siteler bu database'i mi kullanıyor?

Hocam peki neden "maxmind.com"? Hata aldığımız siteler bu Database'i mi kullanıyor?

Büyük bir çoğunluğu bunların yayınladığı listeleri kullanıyor, burada düzeltildiği zaman hatalı olan diğerlerinde de domino etkisi olarak düzeliyor.

Normalde bunu ISS'in IP adresini kiraladığı gün yapması lazım. Merdiven altı bir yerden alınmadıysa entegrasyonlar sayesinde otomatik bu lokasyon bilgisi güncelleniyor ama kimi zaman böyle güncellenmeyince başa bela oluyor.

Büyük birçoğunluğu bunların yayınladığı listeleri kullanıyor, burada düzeltildiği zaman hatalı olan diğerlerinde de domino etkisi olarak düzeliyor.

Normalde bunu ISS'in IP adresini kiraladığı gün yapması lazım. Merdiven altı bir yerden alınmadıysa entegrasyonlar sayesinde otomatik bu lokasyon bilgisi güncelleniyor ama kimi zaman böyle güncellenmeyince başa bela oluyor.

Sanırım uğraşmayacağım düzeltmezlerse üyeliğimi taşıma kararı aldım firmanın tutumunu da beğenmedim yani.

Welcome Netspeed😅 Hem fiyatı arttır hem de düzeltilmeyen ek IP adreslerini ver kullanıcılara. Bu sorun 3 aydan fazla vardı, Netspeed gruplarında muhabbetlerinde çoktan yapmıştık. Ben son zamdan sonra çıktım ve yine Netspeed grubunda kayıtlıyım takip edeceğim ileride ne gibi sorunlar çıkıp yazacak millet.

Welcome Netspeed😅 Hem fiyatı arttır hem de düzeltilmeyen ek IP adreslerini ver kullanıcılara. Bu sorun 3 aydan fazla vardı, Netspeed gruplarında muhabbetlerinde çoktan yapmıştık. Ben son zamdan sonra çıktım ve yine Netspeed grubunda kayıtlıyım takip edeceğim ileride ne gibi sorunlar çıkıp yazacak millet.
Netspeed süper valla ve hiç bir sorun yok kendim keyifle kullanıyorum.

Bilgiler

Maxmind dahil tüm veritabalanlarında location doğru görünüyor. Bir kaç sitenin kendi veritabanını güncelllemesi gerekiyor kullanıcı ilgili siteye durumu rapor etse veya konum bilgisi açık olsa sorun kalmayacak aslında.

Welcome netspeed😅 hem fiyatı arttır hem de düzeltilmeyen ek IP adreslerini ver kullanıcılara. Bu sorun 3 aydan fazla vardı, Netspeed gruplarında muhabbetlerinde çoktan yapmıştık. Ben son zamdan sonra çıktım ve yine Netspeed grubunda kayıtlıyım takip edeceğim ileride ne gibi sorunlar çıkıp yazacak millet.

Yani fiyat artışına bir şey demiyorum o konuda problemim yok dedikleri hızın da altına inmiyor 1 2 MB fazlası geliyor ama çözülemeyecek bir durum değil ve sürekli ertelemeleri can sıkıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı