NetSpeed mi, Türknet mi yoksa Millenicom mu?

Bana göre düşüncem, üçünden de aynı hizmeti alabilecek isem, müşteri memnuniyetine göre karar verirdim. Firmanın müşterilere verdiği ilgi.

Şubat ayından beri NetSpeed kullanıyorum ve memnunum. Müşteri hizmetleri ilgili ve bir sorun yaşadığınızda hızla çözülüyor. Tabi bu durum bölgeden bölgeye değişebilir. NetSpeed kullanmak isterseniz davet kodumu kullanarak hem sizin hem benim faturalarımızda 12 ay boyunca 5'er liralık indirim uygulatabilirsiniz. Beni etiketleyip yorum yapmanız yeterli.

nperf..png

Hız önemli olmaz teknik servis iyi olsun derseniz TurkNet. Hızda iyidir bu arada.
Şu da önemli, ben internet taşıma süresi boyunca internetsiz mi kalacağım yoksa yeni internete geçene kadar kullanıma devam mı edeceğim? Sanki bunu yapan Millenicom veya NetSpeed'ti.
Hani 75'di maalesef 50 verebilir Millenicom Netspeed TurkNet sanırım 74'e kadar verebilir ama kopma yaşatır o yüzden 60 65'e sabitletmeyi unutma.
Millenicom ve Netspeed'te sorgulattığımda 74, Türknet ve Gibirnet'te sorgulattığımda tam 75 çıkıyor. 1-2 gün önce 76 görmüştüm Türknet'te.
Şubat ayından beri NetSpeed kullanıyorum ve memnunum. Müşteri hizmetleri ilgili ve bir sorun yaşadığınızda hızla çözülüyor. Tabi bu durum bölgeden bölgeye değişebilir. NetSpeed kullanmak isterseniz davet kodumu kullanarak hem sizin hem benim faturalarımızda 12 ay boyunca 5'er liralık indirim uygulatabilirsiniz. Beni etiketleyip yorum yapmanız yeterli.
Teşekkürler, netspeed seçersem etiketleyeceğim.

Kesinlikle NetSpeed, her konuda gerçekten çok ilgililer. Nakil talebi almıştım, bir hafta boyunca internet bağlanamamıştı. Kendi ekipleri ve Türk Telekom ekipleri ilgilenmesine rağmen çözülememişti problem, en son arayıp NetSpeed'in kendi ekibi geleceğini ve problemi bir şekilde çözeceklerini söylemişlerdi, müşteri hizmetlerinin sesi gerçekten mahcup geliyordu çözemedikleri için. Ev sahibini aradığımızda tüm internet hattını iptal ettiklerini ve vestiyerin arkasında bir yere taşıdıklarını belirtti, meğerse problem gelen hatta değil evdeymiş. Ancak söylediğim üzere gerçekten çok ilgililer, atikler ve cana yakınlar bir problem olduğunda cidden yardımcı oluyorlar. Ayrıca stabil olarak 75 Mbps alabiliyorum, kesinlikle ve kesinlikle NetSpeed öneriyorum.

TurkNet'in 2 güzel avantajı mevcut,

1. Yüksek kalitede yani 75-100Mbpsn indirme hız ala bilenler için fiyatları çok ideal.
  2. Arkadaşını getir kampanyası sayesinde 4 ay ücretsiz kullandım.
Kötü yanlarına gelecek olursak
  1. Eğer evinizde ya da dairenizde bir hat çekili değilse, gelen ekipleri kurulum ücretini almayı biliyorlar; "Biz kablo çekmeyiz" şeklinde cevap verip, bir modemi fişe takmaya 108 TL alıyorlar.
  2. Bir arıza kaydı oluşturduğumda hat kontrolü için Türk Telekom ekiplerini bölgeye yönlendirip, arıza notunda "hiçbir sorun algılanmadı müşteri kaynaklıdır" şeklinde notunu bana yönlendiriyorlar.
Eğer alt yapınızda ve binanızda herhangi bir sorun yok ise TurkNet yüksek hızlarda uygun fiyatlı oluyor düşük bir alt yapınız varsa daha uyguna veren firmalara yönelin derim.
Ben 2 Yıl Türk Telekom kullandım, hattımda bir sorun olmadığı kanaatine varınca TurkNet'e geçtim.
Türk Telekom 35Mbps indirme 8Mbps yükleme 200GB kota paketine 90TL ödüyordum.
TurkNet sınırsız 100Mpsn indirme 8Mbps yükleme paketine 99, 90TL ödüyorum.
Bence mantıklı.
İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet alt yapınız sorgulayınız.(Fiyat linkte mevcut.)
TurkNet alt yapınızın desteklediği değerleri verebilir.
Alt yapının desteklediği Max değerleri veriyor. Tek paketi var.

12519244716.png

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet'in 2 güzel avantajı mevcut,

1. Yüksek kalitede yani 75-100Mbpsn indirme hız ala bilenler için fiyatları çok ideal.
  2. Arkadaşını getir kampanyası sayesinde 4 ay ücretsiz kullandım.
Kötü yanlarına gelecek olursak
  1. Eğer evinizde ya da dairenizde bir hat çekili değilse, gelen ekipleri kurulum ücretini almayı biliyorlar; "Biz kablo çekmeyiz" şeklinde cevap verip, bir modemi fişe takmaya 108 TL alıyorlar.
  2. Bir arıza kaydı oluşturduğumda hat kontrolü için Türk Telekom ekiplerini bölgeye yönlendirip, arıza notunda "hiçbir sorun algılanmadı müşteri kaynaklıdır" şeklinde notunu bana yönlendiriyorlar.
Eğer alt yapınızda ve binanızda herhangi bir sorun yok ise TurkNet yüksek hızlarda uygun fiyatlı oluyor düşük bir alt yapınız varsa daha uyguna veren firmalara yönelin derim.
Ben 2 Yıl Türk Telekom kullandım, hattımda bir sorun olmadığı kanaatine varınca TurkNet'e geçtim.
Türk Telekom 35Mbps indirme 8Mbps yükleme 200GB kota paketine 90TL ödüyordum.
TurkNet sınırsız 100Mpsn indirme 8Mbps yükleme paketine 99, 90TL ödüyorum.
Bence mantıklı.
İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet alt yapınız sorgulayınız.(Fiyat linkte mevcut.)
TurkNet alt yapınızın desteklediği değerleri verebilir.
Alt yapının desteklediği Max değerleri veriyor. Tek paketi var.

12519244716.png
Bilgiler için teşekkürler.
Açıkcası alt yapı düzeltildi fakat ben bina tesisatına güvenmiyorum, 20 yıllık bina. Büyük ihtimalle de binanın ankastre kutusundan eve direkt kablo çekeceğim zaten, çünkü ankastre kutusundan eve gelen kablolar zayıf olabilir.

Şimdi TürkNet'e şu an geçersem, TürkNet'e geçip bağlanana kadar internet durumu ne olacak? Kullanabilecek miyim? Ve internetimi aktif ettiklerinde kurulumu ben kendim de yapabilirim, tak-çalıştır-kurulum yap şeklinde mi olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı