NetSpeed önerir misiniz?

CAT 6 kullanıyorum sıkıntı yok.

2018'den beri Millenicom VDSL kullanıyorum ve taahhütsüz tavsiye ediyorum. 79 TL 35 mps veriyorlar. 100 Bit 99 TL şu an.

Millenicom'a gelene karşılıklı 1 ay bedava promosyon kodu 731 38 C 57. Arkadasinizin bu kodla beraber 08503330333'u arayarak basvurmasi ve basvurunun tamamlanması gerekmektedir.

CAT 6 kullanıyorum sıkıntı yok.

2018'den beri Millenicom VDSL kullanıyorum ve taahhütsüz tavsiye ediyorum. 79 TL 35 mps veriyorlar. 100 Bit 99 TL şu an.

Millenicom'a gelene karşılıklı 1 ay bedava promosyon kodu 731 38 C 57. Arkadasinizin bu kodla beraber 08503330333'u arayarak basvurmasi ve basvurunun tamamlanması gerekmektedir.
Milenicom santrale olan uzaklığım belirtmiyor. Ve Netspeed de 35 Mbps ile aynı fiyat. Modem olarak ne kullanıyorsunuz?

Mileni ile Netspeed arasında kaldım. Peki VDSL destekli modem önerisinde bulunabilir misiniz? Birde ankastre den eve ve pc kablosu olarak cat6 düşünüyorum sorun çıkartır mı

Ankastreden modeme kadar ek olmadan kablo çek.
Çekilecek kablo en azından cat6 kablo olsun. Ancak bütçe varsa cat7 kablo daha iyi olur.
Ankastre taraftaki uç zaten porta çakılıyor.
Modem tarafındaki uca soket çak.

Priz sonlandırıcı ile bitirip prizden modeme kadar kablo çekmek yine değerlerin biraz etkilenmesine sebep oluyor. Çok kaliteli bir priz sonlandırıcı kullanacaksanız sorun olmaz.

Modem ile PC arasındaki LAN kablo cat6 veya bulanilirseniz cat7 olsun.

Güncel modemlere bakayım söylerim. Ancak bütçe belirtirsen daha iyi olur ona göre öneri yapılır.

Ankastreden modeme kadar ek olmadan kablo çek.
Çekilecek kablo en azından cat6 kablo olsun. Ancak bütçe varsa cat7 kablo daha iyi olur.
Ankastre taraftaki uç zaten porta çakılıyor.
Modem tarafındaki uca soket çak.

Priz sonlandırıcı ile bitirip prizden modeme kadar kablo çekmek yine değerlerin biraz etkilenmesine sebep oluyor. Çok kaliteli bir priz sonlandırıcı kullanacaksanız sorun olmaz.

Modem ile PC arasındaki LAN kablo cat6 veya bulanilirseniz cat7 olsun.

Güncel modemlere bakayım söylerim. Ancak bütçe belirtirsen daha iyi olur ona göre öneri yapılır.
Priz sonlandırıcı derken neyden kastettiniz? Bütçe olarak en uygunu ve beni üzmeyecek bir model olabilir :)

Priz sonlandırıcı derken neyden kastettiniz?

Ankastre üzerinden iç tesisat yoluyla gelen kablo normalde priz yuvasına kadar çekilir.
Orada biten priz yuvasına ethernet prizi dediğimiz priz takılıyor.
Bu prizin çeşitleri var.
Eski telefon prizi dediğimiz priz.
Güncel olan ise soketli priz. Bu prizin çok iyi olması lazım ki değerleri etkilemesin.

Ankastre üzerinden iç tesisat yoluyla gelen kablo normalde priz yuvasına kadar çekilir.
Orada biten priz yuvasına ethernet prizi dediğimiz priz takılıyor.
Bu prizin çeşitleri var.
Eski telefon prizi dediğimiz priz.
Güncel olan ise soketli priz. Bu prizin çok iyi olması lazım ki değerleri etkilemesin.
İkamet ettiğim bina eski olduğu için prize felan gerek duymadan direk Bi ucu ankastre kutusu Bi ucu modem olarak kullanıyorum. 12 metre fazla mesafe yok zaten bu zararlı mı?

35 Mbps'lik paketi 6 aydır kullanıyorum. Altyapım 16 Mbps olduğu için o kadar hız alabiliyorum ayrıca upload 3 Mbps. Kendi binamda altyapı olmadığı için yan binadan hat çektim yaklaşık 50 metre. Bazen internet 2-3 dakika gidip geliyor, bazen ping değerleri yükseliyor ama altyapı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Onun dışında tavsiye ederim, güzel firmadır.

İkamet ettiğim bina eski olduğu için prize felan gerek duymadan direk Bi ucu ankastre kutusu Bi ucu modem olarak kullanıyorum. 12 metre fazla mesafe yok zaten bu zararlı mı?

Hayır zararlı değil. Benim size anlatmaya çalıştığım şey bu zaten.
Ankastre üzerine çakılı olan kablo eksiz olarak modeme kadar gitsin ve ucuna soket çakıp modeme direk takılsın.

ZyXEL VMG3312-B10 kullanıyorum, kendim satın aldım. Ben ankastreden 1. kattan 4. kata 30 metre CAT6 kablo çektim. Memnunum. Tavsiye ederim. Doping netin ismi Millenicom oldu. Yeni değil sektörde ve müşteri hizmetlerine 3 dk da bağlanabiliyorsun.

Millenicom kullanıcıyım. Eylül ayında başvurmadan önce NetSpeed lede görüştüm, bir sorun olduğunda birisini kolayca bulmak için Millenicom'u seçtim. Hattım Vdsl, ping değerlerim 52-64 ms aralığında. Arkadaşını getir kampanyası da olması (ilk 1 ay ücretsiz yapması) cezbetmişti. Koda ihtiyacın olursa veririm hocam. Önceden de başka konularda paylaşmıştım. Önceden Millenicom başvurum ile ilgili konu açmıştım.

Geri
Yukarı