NetSpeed önerir misiniz?

Merhaba arkadaşlar, 3 yılı aşkın TurkNet kullanıcısıyım ve oldukça memnundum geçen aya kadar. Birçok ISS'de gerek telefonla gerek internet üzerinde altyapı sorguladığımda genel olarak 50 Mbps hıza kadar destekliyor. TurkNet yapa sisteminde bulunduğumdan dolayı ve santralinin bana uzaklığı 2169 metre (2 km) mesafe uzaklıkta olduğu için benim VDSL kullanmama izin vermiyorlar. İlk kullanmaya başladığım yıllarda altyapım 16 Mbps ADSL destekliyordu. Şimdi fiber gelmiş 5 - 6 Mbps internet kullanıyorum yapa sağ olsun.

TurkNet ile görüştüm VAE VDSL geçiş işlemini yapmıyorlar ancak böyle kullanabilirsiniz diyorlar. Benim de 50Mbps altyapım var neden bu kadar düşük internet kullanayım diye haklı olarak serzenişteyim. NetSpeed'i araştırdım iyi - kötü abone yorumlarını okudum. NetSpeed müşteri temsilcileriyle görüştüm altyapıma uygun olarak bana 35Mbps paketi sundular (resim olarak ekledim bakabilirsiniz) hem de santrale olan uzaklığım 195 metre :)

Bu konu üzerine sizlere birkaç sorum olacak, NetSpeed VDSL 35 Mbps için santral uzaklığım 195 metre bu uzaklık ve Dairenin'de Ankastre'ye uzaklığı 12 metre yeterli midir? NetSpeed önerir misiniz? VDSL modem olarak da kullandığınız modemler var ise tavsiye üzerine önerebilir misiniz?
Teşekkürler, iyi forumlar.

Geri
Yukarı