NetSpeed SNR değerinin hep düşük çıkması

BOOTKIT

Decapat
Makaleler
1
Merhaba. TT 16 Mbit ADSL paketten NetSpeed 35Mbit VDSL pakete geçtim. Tabii ki de 2-3 gün geçişte taahhütsüz bedeli TT bana ödetecek. Neyse efendim, konumuz o değil. Technopat videosunda gördüğüm Keenetic omni DSL modemi satın aldım. Bağlatımı kurulumumu yaptım. 6-8 saat aralıklarla internet DSL kırmızıya geçip yanıp yanıp sönüyor. Ben de NetSpeed aradım. Onlar bana kabloya ek yapılan yerleri kontrol edin dedi. Modemin arkasındaki ek yeri açtım. Temassızlık olan yeri düzelttim. Ayrıca damdaki siyah kablodaki ezilme olan yerleri de aynı 1 metrecik yeri kesip aynı şekilde ayarladım. Ama ne hikmetse bu SNR değeri 8-8.5 kalıyor. Ve 6-7 saatte bir düşüyor. NetSpeed ancak bana hız düşürmekten başka çaremin olmadığını söylüyor. Kablonun fotografını istediler ama kabloda kırık yer yok, ezikler vardı. Orayı ulaşabildiğim yerden kontrol ettim. Şu anda NetSpeed destek oluşturdum. Kablonun değişimi için ne yapmalıyım? Forumda CAT6 kablolar çekebileceğim şeklinde yazılar gördüm. TT'nin izni olmadan nasıl çektirebilirim? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Ankastreden CAT6 çekmekten bahsediyorsanız bunun için TT iznine gerek yok, orası size ait.

İşte karşıda bir telefon diğeri var. Oradan siyah bir kablo geliyor. 3 katlı binanın çatısından 3ncü kattaki odaya camın kenarından giriyor. Oradan modeme takıyorum. Ama işte bir sıkıntı var bu SNR değerlerine müdahale edemiyorum. Bu kablo yerine CAT6 çektirme şansımız var mı?

İşte karşıda bir telefon diğeri var. Oradan siyah bir kablo geliyor. 3 katlı binanın çatısından 3ncü kattaki odaya camın kenarından giriyor. Oradan modeme takıyorum. Ama işte bir sıkıntı var bu SNR değerlerine müdahale edemiyorum. Bu kablo yerine CAT6 çektirme şansımız var mı?
Hocam tam anlamadım. Direkten gelen kablo dışardan mı geliyor ?

Tamam anladım :D Hocam ilk olarak şunu belirteyim. Servis sağlayıcınızla görüşerek kablo değiştirtebilirsiniz. Servis sağlayıcıları ankastreye kadar gelen bağlantıdan sorumludurlar. Diğer yandan herhangi bir tesisatçının özel olarak direkten evinize kablo çekeceğini sanmıyorum fakat bu konuda bilgim yok.

Tamam anladım :D hocam ilk olarak şunu belirteyim. Servis sağlayıcınızla görüşerek kablo değiştirtebilirsiniz. Servis sağlayıcıları ankastreye kadar gelen bağlantıdan sorumludurlar. Diğer yandan herhangi bir tesisatçının özel olarak direkten evinize kablo çekeceğini sanmıyorum fakat bu konuda bilgim yok.

NetSpeed ise ezilmiş kabloyu değiştirmekten yana değil. Direk hızı 35'den 20 indirelim gitsin kafasındalar arkadaşım ise indirme dedi daha sorunlar olabileceğini söylediler.
Şimdi ne yapabilirim? Modem'den ayar yapınca DSL ayarını 8'den 10 çekinde 24 saatlik stabilizasyon oluyor. Ama Full optimize internete erişmek yerine kısıtlanmış interneti almak istemiyorum:|

NetSpeed ise ezilmiş kabloyu değiştirmekten yana değil. Direk hızı 35'den 20 indirelim gitsin kafasındalar arkadaşım ise indirme dedi daha sorunlar olabileceğini söylediler.
Şimdi ne yapabilirim? Modem'den ayar yapınca DSL ayarını 8'den 10 çekinde 24 saatlik stabilizasyon oluyor. Ama Full optimize internete erişmek yerine kısıtlanmış interneti almak istemiyorum:|
Kimse istemez kısıtlanmış interneti. Hocam durum biraz farklı bir şey diyemeyeceğim. Ankastre olmadığı için bölge sizin mi yoksa internet servis sağlayıcınızın sorumluluğunda mı bilmiyorum. Öyle ya da böyle hız düşümüne gitmenizi tavsiye etmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı