Netspeed sorunlar ile ilgilenmiyor

Aynı sorunu bende yaşıyorum senelerdir kullandığım internetim son 1 gün süren altyapı çalışmasından sonra berbat hale geldi. Bende Netspeed kullanıcısıyım fakat şu güne kadar çok memnundum bugün dalgalanmalardan ötürü modem üzerinde denemediğim şey kalmadı sonuç olarak hiçbir şey elde edemedim. Yarın arayıp kendilerine kayıt açtıracağım yapabileceğimiz başka bir şey yok sanırım.

Ethernet ile bağlantı:
Eki Görüntüle 2071640

Modem Değerleri:
Eki Görüntüle 2071641

Hat değerlerine göre 90Mbps download 18 Mbps upload aldığınız gözüküyor sorun ISS kaynaklı muhtemelen sunucuları yoğunluktan o hızları veremiyor olmalı.

Düzeldi mi sizdede?
1704220012415.png

Daha da kötü oldu maalesef..

Hat değerlerine göre 90Mbps download 18 Mbps upload aldığınız gözüküyor sorun ISS kaynaklı muhtemelen sunucuları yoğunluktan o hızları veremiyor olmalı.
Netspeed'e ulaşmak imkansız arıza kaydı açtım ama saçma sapan geri dönüş yapacaklarından eminim. Son birkaç senedir çok memnundum ancak belli oldu her iyi ISS sonunda aynı şeyi yaşatıyor.

Eki Görüntüle 2072446

Daha da kötü oldu maalesef..

Netspeed'e ulaşmak imkansız arıza kaydı açtım ama saçma sapan geri dönüş yapacaklarından eminim. Son birkaç senedir çok memnundum ancak belli oldu her iyi ISS sonunda aynı şeyi yaşatıyor.
Bölge bölge düzeltiyorlarmış. Trabzon ve Ankarada sorunlar giderilmiş dediler.

Netspeed'i terk ettiğimden beridir artık ayar tutturamamaya başlamışlar. Çok yüksek sinyal değerlerine rağmen 2 yıl önce 0.16 Mbps gibi komik hızlar alıyorduk ve artık kullanılamaz noktaya gelmişti. Aynı şekilde bu sağlayıcının Twitch yönlendirmeleri ciddi anlamda berbat. 6 Mbps upload varken çok rahat en azından 720p60 yayın verebilmem gerekirken yayının en az %49.7'si OBS'e göre problemliydi ve kırmızı yazılarla uyarılar veriyordu. En sonunda evdekiler başta olmak üzere dayanamadık ve ben direkt TürkNet'e atladık. Ne garip ki Netspeed denen sağlayıcıda yaşadığım sorunların %1'ini bile TürkNet'de yaşamadık 2 yıldır. O zaman anladım ki bu sağlayıcı ciddi problemli bir sağlayıcı.
Aynı şekilde geçtiğimiz haftalarda arkadaşımda da bu sorunlar vardı ve ısrarlarım üzerine Netspeed denen sağlayıcıdan kurtardım kendisini. Her gün olan 15-20 civarı kesintiler mi dersiniz işte yavaşlamalar, pinglenmeler, Discord üzerinden sesinin robotik gelmesi vs. mi dersiniz ne ararsanız vardı. Hem kendisi hem de ailesi iyice kanser olmuştu. Şu an bana şükrediyor kurtardığım için. Yüksek hız ve kesintisiz interneti ilk kez tattı ciddi anlamda. Benim size diyeceğim şu: normalde Comnet'i hiç sevmem ancak Netspeed ve Comnet olsaydı sadece direkt Comnet derdim. Bu kadar kesinti, yavaşlama, kalitesizlik ve sorunlarla bence Netspeed iyi bile ayakta kalıyor. Bir daha asla bulaşmam. Sevdiklerinizi de kurtarın bu aptal sağlayıcıdan. Hiçbir işe yaramıyorlar.

Netspeed'i terk ettiğimden beridir artık ayar tutturamamaya başlamışlar. Çok yüksek sinyal değerlerine rağmen 2 yıl önce 0.16 Mbps gibi komik hızlar alıyorduk ve artık kullanılamaz noktaya gelmişti. Aynı şekilde bu sağlayıcının Twitch yönlendirmeleri ciddi anlamda berbat. 6 Mbps upload varken çok rahat en azından 720P60 yayın verebilmem gerekirken yayının en az %49.7'si OBS'e göre problemliydi ve kırmızı yazılarla uyarılar veriyordu. En sonunda evdekiler başta olmak üzere dayanamadık ve ben direkt TurkNet'e atladık. Ne garip ki Netspeed denen sağlayıcıda yaşadığım sorunların %1'ini bile TurkNet'te yaşamadık 2 yıldır. O zaman anladım ki bu sağlayıcı ciddi problemli bir sağlayıcı.
Aynı şekilde geçtiğimiz haftalarda arkadaşımda da bu sorunlar vardı ve ısrarlarım üzerine Netspeed denen sağlayıcıdan kurtardım kendisini. Her gün olan 15-20 civarı kesintiler mi dersiniz işte yavaşlamalar, pinglenmeler, Discord üzerinden sesinin robotik gelmesi vs. mi dersiniz ne ararsanız vardı. Hem kendisi hem de ailesi iyice kanser olmuştu. Şu an bana şükrediyor kurtardığım için. Yüksek hız ve kesintisiz interneti ilk kez tattı ciddi anlamda. Benim size diyeceğim şu: Normalde Comnet'i hiç sevmem ancak Netspeed ve Comnet olsaydı sadece direkt Comnet derdim. Bu kadar kesinti, yavaşlama, kalitesizlik ve sorunlarla bence Netspeed iyi bile ayakta kalıyor. Bir daha asla bulaşmam. Sevdiklerinizi de kurtarın bu aptal sağlayıcıdan. Hiçbir işe yaramıyorlar.

Bence bölgeden bölgeye çok değişiyor. Şikayet.com baktığınızda her firmada neler var neler. Vallahi kısacası ateş düştüğü yeri yakıyor doğal olarak.

Bence bölgeden bölgeye çok değişiyor. Şikayet.com baktığınızda her firmada neler var neler. Vallahi kısacası ateş düştüğü yeri yakıyor doğal olarak.
Ben Ordu'da yaşıyorum arkadaş da İstanbul'da. Kaldı ki gruplarda bile Netspeed'e dair şikeyetler çok fazla şu an. Sizce bölgesel bir şey mi bu? Farklı farklı noktalardaki insanlar sorun yaşıyor. Bana kalırsa bölgesel olmaktan çıkıyor artık bu.

Netspeed'in, 13.12.2023 tarihindeki "bakım ve altyapı çalışması" adı altında internete yaptıkları operasyon sonrasında, bağlantım gece gündüz çok kötü durumda.

İnternet var ama yok gibi bir şey.
Spotify'da şarkılar yarıda kesiliyor, videolar açılmıyor, CoD MW3 oyununa (Hueneme-Negev hatası sebebiyle) girilmiyor, hız dengesiz...

Aradan geçen 22 günde hiç bir aksiyon alamadılar, çözüm bulamadılar.

Çok kısa bir süre sonra büyük ihtimalle İSS'yi değiştireceğim...

Netspeed'in, 13.12.2023 tarihindeki "bakım ve altyapı çalışması" adı altında internete yaptıkları operasyon sonrasında, bağlantım gece gündüz çok kötü durumda.

İnternet var ama yok gibi bir şey.
Spotify'da şarkılar yarıda kesiliyor, videolar açılmıyor, CoD MW3 oyununa (Hueneme-Negev hatası sebebiyle) girilmiyor, hız dengesiz...

Aradan geçen 22 günde hiçbir aksiyon alamadılar, çözüm bulamadılar.

Çok kısa bir süre sonra büyük ihtimalle ISS'yi değiştireceğim...

Sorun çözüldü mü hocam naptınız? Benim de 5 gündür Online tabanlı oyunlara girmiyor ek olarak bazı sitelerde videolar açılmıyor 10 Kbps veri çekiyor sitelerden. (Netflix, PuhuTV vs.)

Sorun çözüldü mü hocam naptınız? Benim de 5 gündür Online tabanlı oyunlara girmiyor ek olarak bazı sitelerde videolar açılmıyor 10 Kbps veri çekiyor sitelerden. (Netflix, PuhuTV vs.)

Çözülmediği için TurkNet'e taşındım.
Netspeed, hattımın maksimum 75 mbit'e kadar desteklediğini söylüyordu; Turknet 100 Mbit verdi.

Geri
Yukarı